Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
05 грудня 2016 р. Справа №805/4580/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В. розглянувши клопотання про відстрочення сплати судового збору за позовною заявою Головного управління Держпраці у Донецькій області до Державного підприємства “Шахта ім. М.С. Сургая” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Держпраці у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства “Шахта ім. М.С. Сургая” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Разом з позовом позивачем було заявлено клопотання про відстрочення судового збору в обґрунтування якого останній зазначив, що документ про сплату судового збору не додано у зв*язку з нерівномірним розподілом видатків за КЕКВ 2800 на 2016 року.
Розглядаючи клопотання про відновлення від сплати судового збору суд зазначає.
Відповідно до частин 1, 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як передбачено частиною 1 статті 88 цього Кодексу, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Також, згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір”, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від його сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про необхідність відстрочення сплати судового збору до моменту прийняття рішення по справі.
Керуючись ст.ст. 88, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління Держпраці у Донецькій області про відстрочення сплати судового збору,- задовольнити.
Відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козаченко А.В.