Ухвала суду № 63123897, 04.10.2016, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
04.10.2016
Номер справи
504/3305/16-а
Номер документу
63123897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 504/3305/16-а

2-а/504/125/16

У Х В А Л А

про забезпечення позову

04.10.2016смт. Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінська Н.В., розглянувши клопотання ОСОБА_1, громадського обєднання «Громада Крижанівки», КРГО «Комінтернівська рада молоді» про забезпечення позовуу справіза адміністративним позовом ОСОБА_1, громадського обєднання «Громада Крижанівки», КРГО «Комінтернівська рада молоді» до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення, -

встановив:

03 жовтня 2016 року ОСОБА_1, громадське обєднання «Громада Крижанівки», КРГО «Комінтернівська рада молоді» звернулисядо Комінтернівського районного суду Одеської області з адміністративним позовомдо Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення третьоїсесії VІІ скликання Крижанівської сільської ради від 08 грудня 2015 року № 60-VІІ«Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та селі Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області.»

При цьому, разом із позовною заявою позивачами подано заяву про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» -до кінця розгляду справи по суті; заборони Крижанівській сільській раді Лиманського району Одеської області вчиняти будь-які дії щодо виконання (реалізації) рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» - до кінця розгляду справи по суті; заборони Лиманській районній раді Одеської області вчиняти будь-які дії щодо виконання (реалізації) рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області УІІ скликання № 60-УІІ від 08.12. 2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» - до кінця розгляду справи по суті..

Клопотання про забезпечення позову мотивоване тим, що подальше виконання оскаржуваного рішення призведе до прийняття Лиманською районною радою Одеської області рішення про встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області на виконання оскаржуваного рішення, чим порушить норми чинного законодавства України, викладені безпосередньо в позові та зможе утруднити виконання рішення по справі, а саме: до розгляду справи по суті, оскільки дії та саме рішення до вирішення справи по суті знаходяться під сумнівом.

З матеріалів справи вбачається,що між сторонами виник спірз приводувизнання протиправним та рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області».

Згідноч.1ст.118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши заяву позивача про забезпечення адміністративного позову, вивчивши матеріали адміністративної справи в межах заявленого клопотання, судприходить до наступного.

Звернення з адміністративним позовом до суду за захистом порушених прав, інтересів фізичних осіб та юридичних осіб, а також свобод фізичних осіб є одним із способів судового захисту від незаконних рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень.

Згідно частини 1статті 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності субєкта владнихповноважень.

Таким чином, положеннястатті 117 Кодексу адміністративного судочинства Українипокликані гарантувати виконання постанови адміністративного суду і спрямовані на забезпечення принципу обовязковості судових рішень.

Відповідно до частини 2статті 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законамиУкраїни.

Вирішуючи заявупро забезпеченняпозову, суд не дає оцінки самому рішенню та його відповідності нормам закону, оскільки це буде зроблено в судовому засіданні при розгляді справи посуті.

Із аналізуст.117 КАС Українислідує, що заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути спів розмірними заявленим позовним вимогам, повинні бути безпосередньо повязаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

При вирішенні питання про забезпечення позову,адміністративний судздійснює оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення адміністративного суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

У відповідності до частини 3статті 117 КАС Україниподання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення субєкта владних повноважень.

Відповідно до ч.4ст. 117 КАСУкраїниадміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів позивача, щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника, щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв'язку між заходом, щодо забезпечення позову і предметом позовної вимоги, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; ймовірності утруднення виконання, або невиконання постановисуду в разі невжиття таких заходів; суд вважає, що заява про вжиття заходів забезпечення позову підлягає до задоволення.

Керуючисьст.ст.117-118,158-160,165 КАС України, суддя,-

ухвалив:

Клопотання ОСОБА_1, громадського обєднання «Громада Крижанівки», КРГО «Комінтернівська рада молоді» про забезпечення позовуу справіза адміністративним позовом ОСОБА_1, громадського обєднання «Громада Крижанівки», КРГО «Комінтернівська рада молоді» до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Зупинити дію рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» -до кінця розгляду справи по суті.

Заборонити Крижанівській сільській раді Лиманського району Одеської області вчиняти будь-які дії щодо виконання (реалізації) рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області»- до кінця розгляду справи по суті.

Заборонити Лиманській районній раді Одеської області вчиняти будь-які дії щодо виконання (реалізації) рішення третьої сесії Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області VII скликання № 60-VІІ від 08.12.2015 року «Про погодження проектів землеустрою щодо встановлення меж села Крижанівка та села Ліски Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» - до кінця розгляду справи по суті.

Ухвала про забезпечення адміністративного позову підлягає негайному виконанню. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпеченняадміністративного позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційнаскарганаухвалусудупершоїінстанції подається до Комінтернівського районного суду Одеської області протягомп'ятиднів з дня проголошення ухвали. У разі якщоухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно зчастиноютретьоюстатті160цьогоКодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Н.В. Вінська