Справа № 127/25322/16-п
Провадження №3/127/7791/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" грудня 2016 р. м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Іванченка Я.М.,
за участі:
секретаря Дончевської Я.Б.,
представника митниці ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Р.ОСОБА_2: ОСОБА_3 (ANTIPOVAS ANATOLI), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Україна, який проживає в ОСОБА_2, Дондюшанський район, с. Покровка, не працює, паспорт А31003819 виданий 19.03.2009 року офіс 31 ОСОБА_2,
- за ст. ст. 471 Митного кодексу України, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу про порушення митних правил №0609/401060201/16, 03 листопада 2016 року о 08 годині 20 хвилин в пункті пропуску «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час митного огляду багажу та особистих речей гр. ОСОБА_3 (ANTIPOVAS ANATOLI), який обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 4 кг воску бджолиного нерафінованого, який знаходився в поліетиленовому пакеті.
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 378 Митного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року №434 «Пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1-24 групах УКТЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється».
Таким чином, громадянин ОСОБА_3 (ANTIPOVAS ANATOLI) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів, які заборонені до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.
В судове засідання ОСОБА_3 не з'явився, хоча про дату та час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що, зокрема, в матеріалах справи міститься його заява, в якій він також просить суд розглядати справу у його відсутність (а.с.15).
Вислухавши думку представника Вінницької митниці ДФС, який не заперечував на слухання справи у відсутності ОСОБА_3 та враховуючи заяву ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина останнього у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Так, вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, доводиться: протоколом про порушення митних правил № 0603/401060201/16 (а.с. 2-5); описом предметів (а.с. 13), доповідною запискою інспектора Вінницької митниці ОСОБА_4, яка проводила митний контроль (а.с. 14).
Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно до ст. 4 п.57 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Згідно ст. 366 МК України, двоканальна система митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. При цьому громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обовязкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 376 МК України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
Згідно ст. 471 МК України порушенням митних правил є переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Так, судом встановлено, 03 листопада 2016 року о 08 годині 20 хвилин в пункті пропуску «Могилів-Подільський Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час митного огляду багажу та особистих речей гр. ОСОБА_3 (ANTIPOVAS ANATOLI), який обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю. Під час проведення митного огляду багажу та особистих речей о 08 годині 20 хвилин інспектором митниці було виявлено 4 кг воску бджолиного нерафінованого, який знаходився в поліетиленовому пакеті.
Таким чином, громадянин ОСОБА_3 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів 4 кг воску бджолиного нерафінованого у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.
Згідно довідки ПП «ОСОБА_5В.» від 03 листопада 2016 року № 242 вартість товарів, вилучених у гр. ОСОБА_3 (ANTIPOVAS ANATOLI), становить 600 гривень 00 копійок.
Відповідно до ст. 487 МК, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_3 за ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією вилученого товару.
Відповідно до ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 Вінницької митниці ДФС, витрати повязані зі зберіганням вилученого товару.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_3 слід стягнути на користь держави Україна судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 471,527,528 Митного Кодексу України, ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень на користь держави (код отримувача 38054707, р/р 31116106705002, банк отримувача ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015, призначення платежу: ОСОБА_3, ПМП № 0609/401060201/16, 21081100, код: 095) з конфіскацією вилучених товарів, а саме: 4 кг воску бджолиного нерафінованого, що зберігаються на складі Вінницької митниці в м. Могилеві-Подільському.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Вінницької митниці ДФС (код отримувача 39510664, р/р 31251220189176, банк отримувача УДКСУ, МФО 820172, призначення платежу: витрати за зберігання майна по справі про ПМП № №0603/401060201/16) витрати повязані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 7 гривень 85 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави Україна (отримувач: УДКСУ у м. Вінниці, код платежу 22030101, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015 № р/р: 31215206700002, призначення платежу: *;101; «Судовий збір по справі про порушення митних правил, Вінницький міський суд Вінницької області)» судовий збір в розмірі 275 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів.
Суддя:
Секретар: