Адміністративна справа 359/9418/16-п
Провадження 3/359/3225/2016
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2016 р. суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Туманова К.Л., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ЕТ № 250759, виданий 2-м відділом Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 04.10.2010 року, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1,
за ст. 204-2 КУпАП України, -
в с т а н о в и в :
Із протоколу про адміністративне правопорушення ЧЦП № 185216 від 28 листопада 2016 р. вбачається, що 19.10.2016 року громадянка України ОСОБА_1 виїхала з тимчасово окупованої території України через тимчасово закритий пункт пропуску "Сімферополь-авіа" без дозволу відповідних органів влади, чим порушила пункт 3 Порядку вїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановоюКМУ від 04.06.2015 року № 367, тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 204-2 КУпАП.
У судове засідання правопорушниця ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, шляхом проставлення свого підпису у протоколі про адміністративне правопорушення ЧЦП № 185216 від 28 листопада 2016 р. у графі "Гр. ОСОБА_1 повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 29 листопада 2016 року об 11 год. 30 хв. у приміщенні Бориспільського міськрайонного суду Київської області" (а.с.1). Разом з тим, ОСОБА_1 надала до суду заяву (а.с.5), в якій просить дану справу про адміністративне правопорушення розглядати без її участі. У звязку з чим, відповідно до вимог ст. 268 КУпАП, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
При цьому, у своїх письмових поясненнях особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 (а.с.2) зазначила, що 19 жовтня 2016 року вона прибула автобусом із м. Ялта до м. Сімферополь, а потім звідти літаком полетіла до м. Москви, де перебувала 3 дні. При цьому, назад до Криму вона поверталася ідентичним маршрутом "Москва-Сімферополь", а вже з м. Сімферополь автобусом поїхала до м. Ялта.
Не зважаючи на те, що ОСОБА_1 визнає себе винною у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина також підтверджується, дослідженими у судовому засіданні, письмовими доказам: протоколом про адміністративне правопорушення ЧЦП № 185216 від 28 листопада 2016 р. (а.с.1); письмовими поясненнями правопорушниці (а.с.2); рапортом начальника групи ПК 3-го відіпс впс "Бориспіль-1" лейтенанта ОСОБА_2 від 28.11.2016 р. (а.с.3); рапортом першого заступника начальника впс "Бориспіль-1" капітана ОСОБА_3 від 28.11.2016 р. (а.с.4); копією паспорту громадянки України ОСОБА_1 серії ЕТ № 250759, виданий 2-м відділом Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 04.10.2010 року (а.с.6-8).
Статтею 204-2 КУпАП передбачена відповідальність за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Відповідно до статей 4, 10 ЗУ "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" на тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території. Так, громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Пунктом 3 Порядку в'їзду на тимчасово окуповану території України та виїзду з неї, затвердженого постановоюКМУ від 04.06.2015 року № 367, визначено, що в'їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї громадянами України здійснюються через контрольні пункти. Переліком контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї для автомобільного сполучення визначено такі пункти - "Каланчак", "Чаплинка", "Чонгар", для залізничного сполучення - "Херсон", "Мелітополь", "Вадим", "Новоолексіївка".
Так, громадянка України ОСОБА_1 здійснила в'їзд та виїзд з тимчасово окупованої території України АР Крим через тимчасово закритий пункт пропуску "Сімферополь-авіа", який не є діючим, тобто поза межами контрольного пункту, чим порушила порядок виїзду з тимчасово окупованої території України.
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 204-2 КУпАП, тобто порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
За змістом ст. 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосування з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що помякшують правопорушення не встановлено.
Обставини, що обтяжують не встановлено.
При обранні виду та розміру стягнення судом враховано характер скоєного правопорушення, особу винного, помякшуючі та обтяжуючі обставини, у звязку з чим суд вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з правопорушниці, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 275,60 грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, 204-2 КУпАП,-
п о с т а н о в и в :
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ЕТ № 250759, виданий 2-м відділом Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 04.10.2010 року, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2550 (дві тисячі пятсот пятдесят) грн. 00 коп. на користь держави (Одержувач: Бориспільське УДКСУ Київської області, Код ЗКПО: 38007070, Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській обл., МФО: 821018, КБК: 21081100, р/р: 31112106700004).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ЕТ № 250759, виданий 2-м відділом Ялтинського МУ ГУ МВС України в Криму 04.10.2010 року, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, в дохід держави (Отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код отримувача (МФО): 821018, рахунок отримувача: 31216206700004, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ____
Суддя: К.Л. Туманова