Постанова № 63103469, 17.11.2016, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
17.11.2016
Номер справи
287/62/16-а
Номер документу
63103469
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287/62/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2016 року м. Олевськ

Олевський районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді Стратович О.В.

за участю секретаря судового засідання Єпифанович Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні , в залі суду , у м. Олевську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , мешканки АДРЕСА_1 , до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації , м. Олевськ вул. Привокзальна , 5 , про зобов'язання збільшити розмір грошової компенсації за втрачене нерухоме майно та постановку на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене нерухоме майно ,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка , звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації ( далі УПСЗН ) , м. Олевськ вул. Привокзальна , 5 , про зобов'язання збільшити розмір грошової компенсації за втрачене нерухоме майно та постановку на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене нерухоме майно ,

Позивачка в судове засідання не з'явилася , але звернулася до суду з письмовою заявою про розгляд справи у її відсутність , у зв'язку з неможливістю з'явитися в судове засідання , позовні вимоги підтримала з підстав зазначених в позові і просить суд їх задовольнити в повному обсязі .

Представник відповідача в судове засідання не з'явився але звернувся до суду з письмовою заявою про не визнання позову та проханням розглянути справу без участі представника відповідача . Третя особа в судове засідання не з'явилася та надала до суду письмову заяву про розгляд справи у відсутності представника .

Судом встановлено , що позивачка 18.09.2013 року передала на баланс Білокоровицької сільської ради жилий будинок з всіма надвірними будівлями , який розташований в АДРЕСА_1 , що стверджується актом приймання - передачі будівель , які належать на праві особистої власності громадянам від 18.09.2013 року , відповідно до якого вище зазначений будинок з господарськими будівлями був прийнятий на баланс Білокоровицької сільської ради , яка оцінила нерухоме майно на загальну суму 440 360,00 гривень ( а.с.5).

Населений пункт с. Білокоровичі Олевського району , відповідно до Переліку населених пунктів , затвердженого постановою КМУ від 23.07.1991 року № 106 відноситься до зони гарантованого добровільного відселення .

Позивачка 28.10.2015 року отримала компенсацію за втрачене майно за 12 місяців 2013 року в сумі 440 114,05 гривень ( а.с. 6 ) .

В ст. 4 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » зазначено , що кожен громадянин , який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення , має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку , дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення .

Відповідно до ст. 35 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » в п.1 ч.1 встановлено , що компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією , відселенням або самостійним переселенням відповідно до ст. 4 цього Закону майно включає : грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих , дачних , садових будинків , гаражів , господарських будівель та споруд , яка здійснюється за цінами , встановленими на момент припинення права власності .

В позовній заяві зазначено , що з моменту постановки на чергу і до фактичної виплати грошової компенсації, економічна ситуація в Державі погіршилась, що негативно вплинуло на динаміку загального рівня цін на товари та послуги, в тому числі у сфері житлового фонду.

Згідно п.З ч.І ст.ІЗ Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов'язується відшкодувати її за матеріальні втрати, що їх зазнали громадяни та їх сім'ї у зв'язку з Чорнобильською катастрофою, відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України.

Положеннями ч.І ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної, плати.

З метою щорічного приведення балансової вартості об'єктів існуючого житлового фонду у відповідність з реального вартістю будівництва житла. Кабінет Міністрів України у постанові від 31 серпня 1996 року №1024 «Про порядок індексації вартості об'єктів житлового фонду» постановив, що індексація балансової вартості об'єктів .титлового фонду в 1997 році та наступних роках проводиться, до 15 лютого кожного року за станом на 1 січня відповідно до індексів (20628-16), затверджуваних Державним комітетом, у справах містобудування та архітектури за погодженням з Державнім комітетом по житлово-комунальному господарству. Міністерством статистики та Міністерством економіки.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 травня 2015 року №107, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2015 року за № 666/27111, затверджено індекс до балансової вартості об'єктів житлового фонду станом, який станом на 01 січня 2015 року становить 1,27.

Оскільки, за час перебування позивачки на черзі для отримання компенсації, яка своєчасно не була виплачена з вини державного органу, вартість зданого на баланс сільської ради домоволодіння збільшилась, у зв'язку з чим встановлено вищезазначений коефіцієнт індексації , то отримана позивачкою компенсація повинна бути проіндексована на цей коефіцієнт.

Позивачка вважає , що їй підлягає виплаті різниця між реальною вартістю домоволодіння (проіндексована станом на день проведення виплати) та фактично виплаченою компенсацією у розмірі 118 830,79 гривень (440 114,05 грн. х 1 ,27 - 440 114,05грн. грн. ).

Позивачку було знято з черги у зв'язку з виплатою компенсації , а діючим законодавством не передбачено виплати компенсації позачергово. Отже, з метою повного захисту прав , позивачку необхідно поновити на черз і, шляхом включення в список на отримання компенсації за здане домоволодіння на суму індексації , виходячи із дати попередньої постановки на чергу, тобто таким чином, щоб особи, які перебували за позивачкою до виключення із черги залишалися після поновлення па черзі також після позивачки.

Відповідно до ч.І ст.87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов 'язаиих з розглядом, справи.

Положеннями ч.І ст.94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене, на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень , суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб 'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступиш його посадова чи службова особа.

Позивачкою було сплачено судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характер} у розмірі 551,20 гри. що підтверджується квитанцією про сплату судового збору ( а.с. 3 ) .

Розглянувши письмові докази , суд приходить до висновку , що даний позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

А саме відповідач порушив вимоги Положення « Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій » затвердженого постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 , в якому зазначено порядок виплати компенсацій втраченого ними нерухомого майна .

На підставі наведеного та керуючись вимогами: п.З ч.І ст.ІЗ , ст.ст.4 , 35 , ч.І ст.67 , Закону України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » ; Положенням « Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій » затвердженого постановою КМУ від 15.07.1997 року № 755 ; Постановою КМУ від 31 серпня 1996 року №1024 «Про порядок індексації вартості об'єктів житлового фонду» ; Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 травня 2015 року №107, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2015 року за №666/27111; ст.ст. 10, 11, 71, 86,87,94, 99, 100, 122, 128, 159, 162, 163, 167, 186 КАС України , суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 , мешканки АДРЕСА_1 , до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації , м. Олевськ вул. Привокзальна , 5 , про зобов'язання збільшити розмір грошової компенсації за втрачене нерухоме майно та постановку на чергу для отримання грошової компенсації за втрачене нерухоме майно - з а д о в о л ь н и т и .

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації , м. Олевськ вул. Привокзальна , 5 :

- поновити позивачку ОСОБА_1 на черзі для виплати недосплаченої компенсації вартості втраченого домоволодіння , яке знаходиться в АДРЕСА_1 , шляхом включення у список на отримання зазначеної компенсації , виходячи із дати попередньої постановки на черзі , за умови , що особи , які перебувають на черзі за позивачкою до виключення із черги залишалися після поновлення на черзі також після позивачки ;

- нарахувати і виплатити позивачці ОСОБА_1 індексацію вартості за втрачене домоволодіння з урахуванням коефіцієнту індексації житлового фонду 1,27 у розмірі 118 830,00 гривень .

Стягнути з відповідача Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації , м. Олевськ вул. Привокзальна , 5 , на користь ОСОБА_1 551,20 гривень витрат на оплату судового збору .

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду , через Олевський районний суд Житомирської області , протягом десяти днів з дня її проголошення .

Суддя: О.В.Стратович