Справа №359/9507/16-к
Провадження №1-кс/359/1603/2016
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2016 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М.,
при секретарі Айрапетян Л.А.,
за участю прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київській області ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду без технічної фіксації клопотання прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київській області ОСОБА_1 по кримінальному провадженню №12016110100001591 про надання дозволу на призначення та проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності, -
в с т а н о в и в :
Прокурор Бориспільської місцевої прокуратури Київській області ОСОБА_1 звернувся до суду з указаним клопотанням.
Згідно клопотання, головний лікар Вишеньківської сільської дільничної лікарні ОСОБА_2, будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволоділа грошовими коштами, виділеними для придбання медичного обладнання, та використовує службовий автомобіль в особистих цілях.
Крім того, до Бориспільського ВП ГУНП в Київській області надійшло звернення від ініціативної групи щодо невиконання або неналежного виконання службовою особою, а саме лікарем Вишеньківської дільничної лікарні, своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них. Головний лікар Вишеньківської сільської дільничної лікарні ОСОБА_2, будучи службовою особою та зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно передала у користування приміщення медичного закладу.
Допитана в якості свідка ОСОБА_3 повідомила, що восени 2009 року або на початку весни 2010 року на Вишеньківську дільничну лікарню було виділено грошові кошти на закупки обладнання для проведення УЗД, а також якогось біохімічного обладнання для проведення хімічних досліджень. Однак, до цього часу обладнання для УЗД не поставлено. Крім того, головний лікар Вишеньківської сільської дільничної лікарні постійно використовує службовий автомобіль лікарні в особистих цілях. Навесні 2016 року водієм автомобіля на 1 ставку був оформлений мешканець села ОСОБА_4, хоча фактично він керував даним автомобілем близько 3-х днів. Пізніше він перебував у відпустці за власний рахунок, при цьому заробітна плата йому нараховувалась.
З огляду на зазначені обставини та у звязку з розслідуванням вказаного кримінального провадження, з метою встановлення та документального підтвердження факту порушення законодавства України у слідства виникла необхідність у проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні (ЄДРПОУ 01994132, Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1), а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні, розташованої у с. Вишеньки Бориспільського району Київської області по вул. Храмовій, 30.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Представник Бориспільської центральної районної лікарні в судове засідання не викликався з метою уникнення загрози зміни, перероблення або знищення окремих документів фінансово-господарської діяльності Вишеньківської сільської дільничної лікарні.
Заслухавши думку прокурора, ознайомившись з матеріалами клопотання, суд вважає за доцільне клопотання задовольнити.
Так, в клопотанні прокурор просить призначити позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні (ЄДРПОУ 01994132, Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1), а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні, розташованої у с. Вишеньки Бориспільського району Київської області по вул. Храмовій, 30 (керівник ОСОБА_2), за період з 01.07.2009 по 01.11.2016. А також надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні (ЄДРПОУ 01994132, Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1), а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні, розташованої тривалістю 15 робочих днів з 14.12.2016 року.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 36 КПК України прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, в тому числі, і шляхом отримання від органів державної влади висновків ревізій та актів перевірок.
Згідно п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Абзац 2 п. 2.2. «Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України», затвердженого спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 № 346/1025/685/53, передбачає проведення позапланової виїзної ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено до підконтрольних установ.
Відповідно до ч.ч. 6-8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до ч.ч. 5, 7 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості.
Згідно пп. 5 п. 6 «Положення про Державну фінансову інспекцію України», затвердженого указом Президента України № 499/2011 від 23.04.2011, вказаний орган уповноважений здійснювати державний фінансовий контроль шляхом проведення інспектування у формі планових та позапланових ревізій певного комплексу чи окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій.
Відповідно до пп. 3 п. 4, пп. 6 п. 6 «Положення про Державну аудиторську службу України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України» № 43 від 03.02.2016, Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань реалізує державний фінансовий контроль через здійснення інспектування (ревізії). Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей.
У звязку з реорганізацією Державної фінансової інспекції в Київській області шляхом приєднання до Північного офісу Держаудитслужби, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 266 від 06.04.2016 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби» повноваження та виконання функцій Державної фінансової інспекції в Київській області, що ліквідується, здійснює Північний офіс Держаудитслужби, який є правонаступником Державної фінансової інспекції в Київській області.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.6 ст.9 КПК України, у разі коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст. 7 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що для встановлення фактичних даних, які мають суттєве значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання в області бухгалтерського обліку, ревізії та контролю, знання фінансово-банківської діяльності, а також враховуючи те, що отримати вказану інформацію в інший спосіб неможливо, є підстави для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні, а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 36, 93, 131, 132 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Клопотання прокурора Бориспільської місцевої прокуратури Київській області ОСОБА_1 - задовольнити.
Призначити позапланову виїзну ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні (ЄДРПОУ 01994132, Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1), а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні, розташованої у с. Вишеньки Бориспільського району Київської області по вул. Храмовій, 30 (керівник ОСОБА_2), за період з 01.07.2009 по 01.11.2016 з наступних питань:
- дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати та надбавок за основною посадою та за сумісництвом головному лікарю ОСОБА_2,
-дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати водієві ОСОБА_4,
-дотримання законодавства під час закупівлі обладнання для проведення ультразвукового дослідження та інших медичних, у тому числі хімічних досліджень,
-з чиєї сторони допущені порушення, яких норм законодавства? Чи спричинено внаслідок цього збитки, якщо так, кому саме і в якому розмірі?
-наявність службових автомобілів у Вишеньківській сільській дільничній лікарні, виділення коштів на їх обслуговування та ремонтні роботи,
-дотримання законодавства під час використання коштів на реконструкцію Вишеньківської сільської дільничної лікарні.
Надати дозвіл у кримінальному провадженні № 12016110100001591 від 4 серпня 2016 року на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні (ЄДРПОУ 01994132, Київська область, м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1), а саме Вишеньківської сільської дільничної лікарні, розташованої у с. Вишеньки Бориспільського району Київської області по вул. Храмовій, 30, тривалістю 15 робочих днів з 14.12.2016.
В ході ревізії встановити:
-дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати та надбавок за основною посадою та за сумісництвом головному лікарю ОСОБА_2,
-дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати водієві ОСОБА_4,
-дотримання законодавства під час закупівлі обладнання для проведення ультразвукового дослідження та інших медичних, у тому числі хімічних досліджень,
-з чиєї сторони допущені порушення, яких норм законодавства? Чи спричинено внаслідок цього збитки, якщо так, кому саме і в якому розмірі?
-наявність службових автомобілів у Вишеньківській сільській дільничній лікарні, виділення коштів на їх обслуговування та ремонтні роботи,
-дотримання законодавства під час використання коштів на реконструкцію Вишеньківської сільської дільничної лікарні.
Проведення ревізії доручити інспекторам Північного офісу Державної аудиторської служби України.
Ухвала слідчого судді окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя С.М.Вознюк