ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2016 р. м. Чернівці справа № 824/979/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративний позов Управління Держпраці у Чернівецькій області до КП "Новодністровський житловик" про застосування заходів реагуванняу сфері державного нагляду (контролю).
В С Т А Н О В И В:
Управління Держпраці у Чернівецькій області звернулось до суду із вказаним позовом, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства "Новодністровський житловик", керівник ОСОБА_1, юридична адреса: Чернівецька область, Сокирянський район, місто Новодністровськ, мікрорайон Діброва, код за ЕДРПОУ 33971001; КВЕД-70.20.2, шляхом повного зупинення роботи двох ліфтів: реєстраційний №967 і реєстраційний №989.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Частиною 3 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Згідно ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви, зміст та характер заявлених вимог немайновий.
Отже, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру у розмірі 1378,00 грн. (1 розмір мінімальної заробітної плати).
Докази сплати судового збору за подання вказаного позову позивач до суду не надав.
Частиною 4 ст. 106 КАС України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Судом встановлено, що позовна заява подана начальником Управління Держпраці у Чернівецькій області Луцаком І.Г., однак ним не зазначено дати її підписання.
Суд також зазначає, що відповідно до п. 4 та 6 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною 2 ст. 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В позовній заяві позивач зазначає, що власник (відповідач) ліфтів не виконує своїх обов'язків (не проведено позачерговий технічний огляд ліфтів реєстраційні №967 та №989, неоснащено їх двостороннім зв'язком з диспетчерським пунктом та не проведено заміну канатотягового шківа, що є порушенням чинного законодавства. Однак, на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, ним не надано до суду письмові докази, що: відповідач є власником перелічених в позовній заяві ліфтів, або здійснює їх технічне обслуговування і ремонт; граничний строк експлуатації згаданих ліфтів закінчився тощо.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 106 КАС України.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачеві строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити п'ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала, відповідно до ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.К. Левицький