ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 листопада 2016 року м.Чернігів Справа № 825/2098/16
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Соломко І.І., перевіривши позовну заяву Менської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу
В С Т А Н О В И В:
До Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Менська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Чернігівській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в загальному розмірі 1705,87 грн.
У відповідності з пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір". (далі - Закон).
У відповідності з статтею 1 Закону судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за подання юридичною особою до суду адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (1378,00 грн.).
Поряд з цим належного документа, який свідчить про сплату судового збору в розмірі, встановленому статтею 4 Закону України "Про судовий збір" позивачем не надано. Підстав, передбачених статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України для звільнення від оплати або відстрочення судових витрат, не вбачаю.
Крім того, у відповідності з частиною третьою статті 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Однак в доданих до матеріалів позовної заяви документах відсутні докази надіслання позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Таким чином, при отриманні позовної заяви з'ясовано, що вона не відповідає вищевикладеним вимогам, а саме: в поданих позивачем документах відсутні належні докази сплати судового збору в розмірі, передбаченому вимогами Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позову майнового характеру та докази надіслання позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору та докази надіслання позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву Менської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з моменту отримання вказаної ухвали.
Згідно з частиною другою статті 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Менської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області залишити без руху.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків поданої позовної заяви.
Ухвалу про залишення заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.І. Соломко