Провадження № 3/243/1821/2016
Справа № 243/9272/16-п
ПОСТАНОВА
29 листопада 2016 року
Суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Ільяшевич О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Словянського міськрайонного суду Донецької області (вул. Добровольського, 2, м. Словянськ, Донецької області) матеріали, які надійшли із Словянського ВП ГУ НП України Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3, тел.:095-177-88-17,
за ч. 1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Словянського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал з протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 246540 від 10 листопада 2016 року відносно ОСОБА_1 щодо вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП.
Виходячи зі змісту ст. ст.7, 254, 279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для належного оформлення.
Так, згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши складений протокол серії АА № 246540 від 10 листопада 2016 року, суд приходить до висновку, що він містить недоліки, які в свою чергу позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 246540 від 10 листопада 2016 року зазначено лише, що 10 листопада 2016 року о 13 год. 00 хв. ОСОБА_1 маючи у власному користуванні газовий пістолет ПГШ-790, кал. 9 мм, №КО-052677 на праві дозволу на зберігання на носіння зброї № Ф-1 дійсний до 26 вересня 2014 року порушила порядок придбання, зберігання, реєстрації газових пістолетів і револьверів.
Таким чином, вказаний протокол складений без зазначення суті адміністративного правопорушення, а саме, в чому саме полягало порушення ОСОБА_1 порядку придбання, зберігання, реєстрації газового пістолета.
Крім того, протокол не містить також зазначення місця вчинення правопорушення.
За розясненнями п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані адміністративні матеріали слід повернути до Словянського ВП ГУ НП України Донецькій області для належного оформлення, а саме: для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам ст. 256 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 278 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути справу про адміністративне правопорушення № 243/9272/16-п про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Словянського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області для належного оформлення.
Розяснити у цій постанові, що відповідно п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Копію постанови направити до Словянського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області.
Суддя Словянського
міськрайонного суду: ОСОБА_2