Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2016 р. Справа № 805/3987/16-а
Приміщення суду за адресою: 84122, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Час прийняття постанови: 11 година 40 хвилин
Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кравченко Т.О.
суддів Молочної І.С., Волгіної Н.П.
за участю секретаря судового засідання Проніна Д.С.
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
27 жовтня 2016 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач або МВС України), в якому позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не надання нової довідки про розмір грошового забезпечення до Пенсійного фонду України для подальшого перерахунку пенсії;
- зобов'язати відповідача виготовити та направити до Пенсійного фонду України нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 400 грн., оклад за спеціальним званням - 1 800 грн., надбавка за вислугу років - 35%.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що з 13 квітня 2012 року він отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На час звільнення з органів внутрішніх справ обіймав посаду дільничного інспектора Добропільського міського відділення міліції УМВС України в Донецькій області, перебуваючи у спеціальному званні «капітан міліції».
Посилаючись на ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року № 4-рп/2015 у справі № 1-9/2015, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, абз. 2 п. 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02 липня 2015 року № 580-VIII, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, позивач стверджував, що має право на перерахунок призначеної йому пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забпезечення поліцейських Національної поліції».
01 вересня 2016 року позивач звернувся до МВС України з заявою виготовлення нової довідки про розмір його грошового забезпечення з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 та надання такої довідки до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України з метою проведення перерахунку пенсії.
Однак, 14 жовтня 2016 року він отримав лист Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 26 вересня 2016 року № 15/2-Ш-1575 з відмовою в здійсненні будь-яких дій у зв'язку з нерозповсюдженням умов оплати праці поліцейських на колишніх працівників органів внутрішніх справ, оскільки зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» набули чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Позивач вважав, що МВС України допустило протиправну бездіяльність, а тому наполягав на задоволенні позовних вимог (а.с. 4-7).
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги з підстав, викладених в адміністративному позові, надав пояснення, аналогічні тим, що наведені у позовній заяві, просив задовольнити позов.
Додатково пояснив, що до Головного управління МВС України в Донецькій області з приводу видачі або направлення навої довідки про розмір його грошового забезпечення до органів Пенсійного фонду України не звертався.
Відповідач свого ставлення до заявлених позовних вимог не висловив.
Про дату, час і місце судового розгляду сторони повідомлені належним чином з дотриманням вимог ст.ст. 33-36, 38 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач явку свого представника до судового засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
На підставі ч. 4 ст. 128 КАС України судове засідання проведене за відсутності представника відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
З'ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що встановлено на підставі паспорту громадянина України серії НОМЕР_2, виданого Красноармійським РВ УМВС України в Донецькій області (а.с. 8).
В період з 01 серпня 1994 року по 13 квітня 2012 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ.
Наказом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області від 13 квітня 2012 року № 147о/с позивач звільнений за п. 65 «а» (за віком) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, про що свідчить довідка Добропільського відділення поліції Покровського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області (а.с. 37) та трудова книжка серії НОМЕР_3 (а.с. 38).
ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років МВС України, що підтверджено пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 серії НОМЕР_4, виданим Пенсійним фондом України 19 липня 2012 року (а.с. 9).
Ухвалою від 31 жовтня 2016 року суд витребовував у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області пенсійну справу ОСОБА_1 (а.с. 15).
Однак, листом від 10 листопада 2016 року № 13531/08-2 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило про неможливість надання матеріалів пенсійної справи позивача у зв'язку з тим, що приміщення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (разом з архівом), яке знаходилось у м. Донецьку, було захоплено в листопаді 2014 року. За цим фактом розпочато кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014050510004067 (а.с. 24).
Відповідач - Міністерство внутрішніх справ України (ідентифікаційний код 00032684) зареєстроване як юридична особа 17 жовтня 2000 року, про що 16 липня 2007 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис за номером 1 070 120 0000 029042 (а.с. 16-17).
01 вересня 2016 року позивач звернувся до МВС України з заявою, в якій, посилаючись на ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», рішення Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року № 4-рп/2015 у справі № 1-9/2015, просив відповідача виготовити та направити до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України нову довідку про розмір його грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 400 грн., оклад за спеціальним званням - 1 800 грн., надбавка за вислугу років - 35% для подальшого перерахунку пенсії (а.с. 10-11).
Заява ОСОБА_1 від 01 вересня 2016 року отримана МВС України 05 вересня 2016 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 12).
Листом від 26 вересня 2016 року № 15/2-Ш-1575 Департамент фінансово-облікової політики МВС України повідомив ОСОБА_1, що підстави для перерахунку його пенсії відсутні (а.с. 13).
Докази, які б спростовували наведені вище обставини, суду не надані.
Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені правові норми.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).
Порядок перерахунку пенсій регламентований розділом VIII Закону № 2262.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Офіційне тлумачення положень першого речення ч. 3 ст. 63 Закону № 2262 наведене у рішенні Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року № 4-рп/2015 року у справі № 1-9/2015, відповідно до якого положення першого речення ч. 3 ст. 63 Закону № 2262 з наступними змінами, згідно з якими «усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством», в аспекті порушених у конституційному зверненні питань необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.
02 липня 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про Національну поліцію» № 580-VIII (далі - Закон № 580), який визначає статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Закон № 580 офіційно оприлюднений 06 серпня 2015 року у газеті «Голос України» № 141-142 і набув чинності 06 листопада 2015 року відповідно до п. 1 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 94 Закону № 580 поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - постанова КМУ № 988).
Абз. 1 п. 1 постанови КМУ № 988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
П. 3 постанови КМУ № 988 затверджені схема окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, а також схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Постанова КМУ № 988 набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580, що визначено п. 8 цієї постанови.
23 грудня 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII (далі - Закон № 900).
Пп. 1 п. 1 розділу І Закону № 900 внесені зміни до Закону № 2262, а саме ч. 16 ст. 43 після слів «на момент призначення» доповнена словами «або виплати», а слова «призначена пенсія підлягає негайному перерахунку» замінені словами «пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку».
На підставі пп. 2 п. 1 розділу І Закону № 900 ст. 63 Закону № 2262 після ч. 2 доповнена новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
На підставі п. 3 розділу І Закону № 900 п. 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580 доповнений абзацом другим такого змісту: «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб».
Закон № 900 офіційно оприлюднений у газеті «Голос України» від 28 грудня 2015 року № 247 і набрав чинності з 29 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45).
Згідно з п. 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262 (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до п. 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в п. 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: у Національній гвардії України - державним органом, у якому вони перебували на пенсійному обліку до 1 січня 2007 року; у штабах і військах Цивільної оборони України, що ліквідовані, органах та підрозділах служби цивільного захисту та Держтехногенбезпеки - ДСНС; у розвідувальних підрозділах органів державної безпеки колишнього Союзу РСР та Служби безпеки України, що ліквідовані, - Службою зовнішньої розвідки за відповідними посадами у такому державному органі на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Таким чином, Порядок № 45 визначає чіткий алгоритм дій органів державної влади та органів Пенсійного фонду у разі виникнення підстав для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262.
Цей алгоритм полягає у наступному:
- органи державної влади, зазначені у п. 2 Порядку № 45, інформують про виникнення підстав для перерахунку пенсії Пенсійний фонд України;
- Пенсійний фонд України Пенсійний фонд України повідомляє головним управлінням Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку;
- головні управління Пенсійного фонду України складають у списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії;
- на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Не вдаючись до вирішення питання щодо наявності або відсутності підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі постанови КМУ № 988, оскільки вирішення цього питання належить до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних (п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України), суд відзначає наступне.
Ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Аналіз правових норм, що містяться у Законі № 2262 та в Порядку № 45 зумовлює висновок, що складання довідки про розмір грошового забезпечення певної особи, видача такої довідки та її направлення до органів Пенсійного фонду України не належить до компетенції МВС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження, що встановлено ч. 2 ст. 2 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
МВС України як орган державної влади зобов'язаний діяти виключно в межах повноважень, в порядку та способом, що визначені Конституцією та законами України.
Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності МВС України, яка полягала у не виготовленні нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та не наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення до Пенсійного фонду України для подальшого перерахунку пенсії задоволенню не підлягають, а також про зобов'язання МВС України виготовити та направити до Пенсійного фонду України нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 з повною реальною інформацією згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 400 грн., оклад за спеціальним званням - 1 800 грн., надбавка за вислугу років - 35%, не підлягають задоволенню.
Такий висновок суду ґрунтується на тому, що вчинення зазначених дій не належить до безпосередньої компетенції МВС України, а покладення на МВС України обов'язку виготовити та направити до Пенсійного фонду України нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 прямо суперечить Порядку № 45.
Абз. 2 п. 3 Порядку № 45 встановлено, що довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в Добропільському міському відділі Головного управління МВС України в Донецькій області.
Відповідно до п. 2.1. Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення пенсій та отримання пільг військовослужбовцям Національної гвардії України, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, та членам їх сімей, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25 червня 2013 року № 611, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1213/23745, (втратив чинність на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України від 04 травня 2016 року № 351 «Про затвердження Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення пенсій та отримання пільг військовослужбовцям Національної гвардії України, звільненим зі служби, та членам їх сімей, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 травня 2016 року за № 774/28904), підготовка довідок про розмір грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та направлення їх до органів Пенсійного фонду України здійснювалося відповідними структурними підрозділами фінансового та кадрового забезпечення головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
Ч. 2 ст. 11 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
В судовому засіданні позивач пояснив, що до Головного управління МВС України в Донецькій області з приводу підготовки та видачі нової довідки про розмір його грошового забезпечення він не звертався і відмови цього органу не отримував.
За вказаних обставин підстави для залучення другого відповідача та для виходу за межі заявлених ОСОБА_1 позовних вимог відсутні.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, беручи до уваги, що ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати присудженню не підлягають.
Керуючись Конституцією України, ст.ст. 2-15, 17-20, 23, 24, 26, 69-72, 94, 98, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
постановив:
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
2. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частина проголошені у судовому засіданні.
3. Повний текст постанови виготовлений 28 листопада 2016 року.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Кравченко Т.О.
Судді Молочна І.С. Волгіна Н.П.