П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/1115/16-а
24 листопада 2016 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Битківський Л.М.,
з участю: секретаря Дякун М.В.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Богородчани справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі про визнання протиправною відмови відповідача у перерахунку пенсії,
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління ПФУ в Богородчанському районі Івано-Франківської області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати призначеної їй пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» відповідно до довідки про заробітну плату № 01-41/588 від 13.09.2016 року та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області провести перерахунок та виплачувати призначену їй пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» в розмірі 87% заробітної плати, відповідно до довідки про заробітну плату № 01-41/588 від 13.09.2016 року, врахувавши Постанову Богородчанського районного суду від 15.10.2010 року у справі №2а-333/10р, про включення нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, відповідно до вимог ст.37 Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на час призначення їй пенсії.
В обґрунтування позовних вимог посилалася на те, що вона отримує пенсію по віку згідно Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ в розмірі 86% заробітної плати з 2009 року. Разом з тим, пропрацювавши ще один рік на державній сліжбі після призначення пенсії має право на 87 %. На виконання постанови Богородчанського районного суду від 15.10.2010 року їй проведено перерахунок розміру пенсії у розмірі 86% з врахуванням при визначені її розміру сум нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати з 28.03.2010 року.
14.09.2016 року вона звернулася в управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про перерахунок пенсії в зв'язку зі збільшенням посадових окладів згідно постанови КМУ від 06.04.2016 року № 292 "Деякі питання оплати праці державних службоввців" та долучила довідку про заробітну плату.
Листом № 3743/03 від 23.09.2016 року відповідач відмовив їй у перерахунку пенсії, мотивуючи відмову тим, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року , який набрав чинності з 01.04.2015 року, з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України "Про державну службу". Тому з 01.06.2015 року пенсії державним службовцям не призначаються і не перераховуються.
Вважає, що дії управління Пенсійного фонду України Богородчанського району Івано-Франківської області є протиправними, а відмова у перерахунку пенсії прийнята з порушенням Конституції України та законів України, зокрема ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на час призначення пенсії), оскільки необхідною умовою для перерахунку пенсії є документи, додатково подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії і при цьому такий перерахунок пенсії має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які діяли на момент призначення пенсії.
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримала з підстав, викладених у адміністративному позові, просила проводити перерахунок пенсії з 01.09.2016 року.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила в задоволенні позову відмовити, попередньо подала заперечення на адміністративний позов в якому зазначила, що з 20.10.2009 року ОСОБА_1 була призначена пенсія державного службовця відповідно до редакції ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року, що була чинною на момент призначення пенсії. Відповідно розмір щомісячної пенсійної виплати позивача становив 86% від заробітної плати. На виконання постанови Богородчанського районного суду від 15.10.2010 року відповідачем було проведено перерахунок пенсії позивача, включивши в складові заробітної плати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. З 01.05.2015 року відповідно до постанови КМУ від 06.04.2015 року № 292 "Деякі питання оплати правці державних службовців у 2016 році" було підвищено посадові оклади державних службовців, і позивач подала заяву про проведення перерахунку пенсії у зв'язку зі збільшенням посадових окладів згідно вищевказаної постанови. Проте в задоволенні її заяви було відмовлено, оскільки з набранням чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 року. Що стосується перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року, то зазначає, що пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ встановлено, що з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України "Про державну службу". Таким чином, починаючи з 01.06.2015 року Пенсійним фондом України пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року не призначаються і не перераховуються. Вважає вимоги позивача безпідставними та просить в задоволенні позову відмовити повністю.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області, як отримувач пенсії за віком, призначеної з 20.10.2009 року на підставі Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) у розмірі 86% від суми місячної заробітної плати (розпорядження 141766 від 14.12.2009 року (а.с.18).
Постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 15.10.2010 року у справі № 2а-333/10р, яка набрала законної сили, зобов'язано управління ПФУ в Богородчанському районі Івано-Франківської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію державного службовця з врахуванням при визначенні її розміру сум нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань, починаючи з 28 березня 2010 року (а.с.31,33).
14.09.2016 року вона звернулася в управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про перерахунок пенсії в зв'язку зі збільшенням посадових окладів згідно постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" та долучила довідку № 01-41/588 від 13.09.2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію (а.с. 5-6).
Листом № 3743/03 від 23.09.2016 року відповідач відмовив їй у перерахунку пенсії мотивуючи відмову тим, що постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 внесено зміни до постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року, а саме: виключено п.4, яким було передбачено перерахунок пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям (а.с.4)
Не погоджуючись з вказаними діями відповідача та відмовою у перерахунку призначеної пенсії позивач звернулася до суду.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
У відповідності до ч. 1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.
Згідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.
В свою чергу ст. 46 Конституції України закріплено конституційне право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян регулюється спеціальними законами з урахуванням особливостей умов праці, характеру, складності і значущості виконуваної роботи, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод тощо.
Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачці) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».
Пунктом 4 вищезазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. №432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію. За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.
Відповідно до п. 5 зазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), перерахунок пенсій проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується управлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.
Також, відповідно до п.п. 2 п. 6 Порядку та умов визначення заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2013 р. № 426, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України або у зв'язку із зміною мінімальної заробітної плати заробітна плата для перерахунку пенсії, призначеної у тому числі до набрання чинності Законом, визначається в такому порядку: 2) іншим пенсіонерам - на підставі поданої заяви та необхідних документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати державного службовця, який займає посаду державної служби відповідної підгрупи та рангу за останньою посадою державної служби, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційний клас, класний чин або спеціальне звання та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії державного службовця, який займає посаду державної служби відповідної підгрупи та рангу за останньою посадою державної служби на момент призначення (перерахунку) пенсії; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах, виплачених державному службовцю, який займає посаду державної служби за останньою посадою державної служби у тому державному органі, з якого особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премії до державних, професійних свят і ювілейних дат та грошова допомога, виплачені у місяці підвищення заробітної плати, враховуються в розмірі 1/12 середнього розміру таких виплат, виплачених державному службовцю, який займає посаду державної служби відповідної підгрупи та рангу за останньою посадою державної служби, з якої призначено (перераховано) пенсію.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015 року, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови КМУ від 09.03. 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".
На даний час всупереч статті 37-1 Закону №3723-XII КМУ не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.
До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз. 5,6 пункту 4)».
Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005 року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в ч.3 ст. 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Таким чином, скасування п. 4 постанови КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.
Частиною першою ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Тобто, управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі зобов'язане при вирішенні заяви позивача про перерахунок пенсії керуватись вимогами ст. 22 Конституції України про недопустимість звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів та ст. 58 Конституції України про неприпустимість зворотної дії у часі законів та інших нормативно-правових актів.
Виходячи з викладеного суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
Вказані зміни законодавства поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку, а тому до спірних правовідносин не застосовується, оскільки не містять заборони на перерахунок раніше призначеної пенсії.
Між тим, пенсія позивачу була призначена ще з 20.10.2009 року, тобто до внесення змін до Закону України «Про державну службу».
Таким чином, доводи відповідача про те, що з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених, зокрема Законом України «Про державну службу», не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються, є необґрунтованими.
Зміни, які відбулися у статті 37-1 Закону України «Про державну службу» стосуються тільки тих пенсій, які будуть призначаються після набрання чинності змін до цього Закону, і жодним чином не поширюються на розмір відсотків раніше призначених пенсій.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги попович О.М є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню. Оскільки дії управління Пенсійного Фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області є протиправними, позивач має право на перерахунок та виплату пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» № 292 від 06 квітня 2015 року на підставі довідки про заробітну плату № 01-41/588 від 13.09.2016 року, виданої Управлінням Державного казначейства України в Богородчанському районі, з врахуванням Постанови Богородчанського районного суду від 15.10.2010 року у справі №2а-333/10р про включення сум нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань та індексації заробітної плати.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст. ст. 2,4, 6- 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 167, 186 КАС України, ст. ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову управління Пенсійного Фонду України в Богородчанському районі у перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 за її заявою від 14.09.2016 року.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі провести з 01.09.2016 року перерахунок та виплату призначеної позивачці пенсії, з урахуванням фактично отриманих сум пенсії у звязку із підвищенням заробітної плати державним службовцям згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 року №292 та відповідно до вимог ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу станом на 20.10.2009 року, виходячи із 86% місячного заробітку, що вказаний у довідці про заробітну плату №01-41/588 від 13.09.2016 року, що подана позивачем і, враховуючи постанову Богородчанського районного суду від 15.10.2010 року у справі №2а-333/10 та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії починаючи з 01.09.2016 року.
В задоволенні інших вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя Битківський Л.М.