Справа № 569/14531/16-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2016 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Бердій М.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання незаконними дій субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити дії, ?
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду із адміністративним позовом до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання незаконними дій субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити дії.
21 листопада 2016 року начальник Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області ОСОБА_2 надіслав клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду. В обґрунтування заявленого клопотання вказує, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду з позовом, не надав доказів поважності пропуску строку для звернення до суду з позовом щодо перерахунку йому пенсії та не заявляв клопотання про поновлення йому такого строку.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного:
Як вбачається із матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав 08.11.2016 року із вимогами щодо відновлення його порушеного права, починаючи з 29.03.2015 року.
Згідно з ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства Українисуд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 158-160, 165, 167 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання незаконними дій субєкта владних повноважень та зобовязання вчинити дії залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського Апеляційного Адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_3