Справа № 372/2285/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
23 листопада 2016 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Проць Т.В.
при секретарі Бенчук О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області адміністративний позов ОСОБА_1 до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання права на пенсію,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач через представника ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом, уточнивши який, остаточно просила визнати право ОСОБА_1 на пенсію державного службовця в розмірі 70 % від заробітної плати з 22 серпня 2014 року з правом переходу на вказаний вид пенсії з 01 квітня 2015 року. В обґрунтування вимог зазначила, що вона маючи необхідний стаж державної служби 21.08.2014 року звернулась до відповідача для оформлення пенсії державного службовця. Спеціалістом пенсійного фонду позивачу було вказано на відсутність необхідних для призначення пенсії документів та неможливість призначення вказаної пенсії, як працюючому державному службовцю. 21.08.2014 року позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення пенсії по віку, яка була розрахована та призначена згідно протоколу управління Пенсійного фонду України в м.Обухів та Обухівському районі. 31.03.2015 року ОСОБА_1 звільнилась з державної служби. 01.04.2015 року документи позивача про перехід на пенсію державного службовця відповідачем прийняті не були через необхідність додаткового підтвердження стажу державної служби. 07.04.2015 року позивач звернулась до Управління пенсійного фонду з заявою про перехід на пенсію державного службовця і розпорядженням відповідача від 23.04.2015 року пенсія державного службовця ОСОБА_1 була нарахована із розрахунку 60 % від заробітної плати. Наведеними обставинами відповідачем порушено право позивача на перехід на пенсію державного службовця наступного дня після звільнення з держслужби, тобто з 01.04.2015 року і право визначення розміру вказаної пенсії виходячи з розміру 70 % від заробітної плати з 22 серпня 2014 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та пояснив, що відповідачем не визнається право позивача на пенсію держслужбовця з 22.08.2014 року в розмірі 70% від зарплати з правом її реалізації з 01.04.2015 року. Вказане право виникло у ОСОБА_1 з 22.08.2014 року, а не з 07.04.2015 року, як вважає відповідач.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснила, що Обухівське об'єднане управління Пенсійного фонду визнає та не оспорює ту обставину, що позивач мала право на пенсію державного службовця за віком з 22.08.2014 року в розмірі 70 %, однак правом оформлення такого виду пенсії не скористалась. З 01 квітня 2015 року набули чинності зміни до пенсійного законодавства в якому розмір пенсії державного службовця встановлено на рівні 60 % від розміру заробітної плати державного службовця. Крім того, представник пенсійного фонду просила врахувати, що розрахунок пенсії, у випадку переведення з одного виду на інший здійснюється на підставі норм законодавства України, що були чинними на момент реалізації такого права. Просила відмовити у задоволенні позову.
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 03.01.2007 року по 31.03.2015 року позивач ОСОБА_1 працювала провідним спеціалістом сектору зберігання та обліку фотодокументів Центрального державного кінофотофоноархіву України, що підтверджується записами у трудовій книжці, довідками.
21.08.2014 року ОСОБА_1 звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі із заявою про перерахунок пенсії за віком.
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі № 149947 від 02.09.2014 року було допризначено пенсію ОСОБА_1 як працюючому пенсіонеру у розмірі 2623 грн. 03 коп.
01.04.2015 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі з проханням здійснити перерахунок її пенсії як непрацюючому пенсіонеру.
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі №149947 від 09.04.2015 року було перераховано пенсію ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру у зв'язку із звільненням у розмірі 2624 грн. 25 коп.
07.04.2015 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі з проханням здійснити перерахунок її пенсії як державного службовця.
Розпорядженням Управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі № 149947 від 23.04.2015 року було перераховано пенсію ОСОБА_1 у зв'язку із переходом з одного виду пенсії на інший у розмірі 2150 грн. 96 коп.
Встановивши вказані обставини суд приходить до висновку, що у позивача з 22 серпня 2014 року виникло право на пенсію державного службовця в розмірі 70 % від заробітної плати і таке право ніким із учасників процесу не оспорюється, однак таке право потребувало подальшої реалізації шляхом вчинення самою ОСОБА_1 певних дій.
Право на отримання пенсії державного службовця за віком було реалізовано позивачем при поданні відповідної заяви про призначення/перерахунок пенсії від 07 квітня 2015 року.
Згідно із ч.1 ст.83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності; б) пенсії у разі втрати годувальника призначаються з дня виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед зверненням за пенсією.
В силу вимог ч.2 ст.83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами.
Таким чином, розрахунок пенсії державного службовця за віком, у випадку переведення з одного виду пенсії на інший, має здійснюватись на підставі норм законодавства України, що були чинними на момент реалізації такого права, тобто подання відповідної заяви з усіма необхідними документами, а тому посилання позивача, що проведення перерахунку її пенсії має здійснюватись на підставі норм, що були чинними до подання нею заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, тобто у розмірі 70% від суми заробітної плати не заслуговують на увагу.
Враховуючи вищевикладене правові підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 86, 158-163, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Обухівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про визнання права на пенсію відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Обухівський районний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
СуддяПроць Т. В.