
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 листопада 2016 р.
справа № 804/866/14
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чабаненко С.В. перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерсплав" до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України про визнання протиправними дій,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2015 року у справі № 804/866/14.
При перевірці апеляційної скарги, у відповідності до ч. 2 ст. 189 КАС України, суддею встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, проте заявником апеляційної скарги судовий збір не сплачено в повному обсязі.
Визначаючи розмір ставки судового збору скаржнику необхідно врахувати наступне.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, що діяла на момент звернення з позовом), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, що діяла на момент звернення з позовом) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2013 рік” встановлено, що на 2013 рік мінімальна заробітна плата в місячному розмірі з 01 січня становить 1147 гривень.
Так, 01.09.2015р. набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015р. №484-VIII, яким внесено зміни в Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір") та, зокрема, змінено ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином при поданні адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору 68,82грн (1147*0,06=68,82грн.)
Отже, при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 75,70грн. (110%* 68,82грн=75,70грн.).
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у Шевченківському районі м.Дніпра,
ЄРДПОУ 37989274,
р/р 31217206781004,
ККДБ 22030101,
МФО 805012,
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпра,
Призначення платежу: *;101;_____(код платника); судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
Разом з тим заявником апеляційної скарги подано клопотання щодо відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір”, яка кореспондується зі статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати враховуючи майновий стан сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідачем в обґрунтування клопотання щодо відстрочення сплати судового збору зазначено, що Кабінетом Міністрів України не забезпечено відповідне фінансування державних органів, позбавлених пільг по сплаті судового збору.
Суд вважає, що зазначені в клопотанні доводи не доводять підстав для відстрочення сплати судового збору.
Так, статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а отже самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю коштів у зв'язку з неприбутковістю організації не можуть вважатися підставою для відстрочення такої сплати.
Крім того, в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 23.02.2015 року "Про практику застосування адміністративними судами Закону України "Про судовий збір", Вищий адміністративний суд України наголосив, що в судових рішеннях за наслідками касаційного перегляду справ неодноразово зазначалось, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, а також для відстрочення, розстрочення, зменшення розміру судового збору.
Таким чином, підстави для відстрочення сплати судового збору наведені в клопотанні Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України суд не може визнати поважними, в зв’язку з чим у задоволенні клопотання слід відмовити.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали надати апеляційну скаргу оформлену у відповідності до статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто надати документ, який підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволені клопотання Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України щодо відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС України - залишити без руху та надати п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя С.В.Чабаненко