ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
24 листопада 2016 року
м. Київ
№ 826/17722/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
Міністерства аграрної політики та продовольства України
до
Державної казначейської служби України
про
визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Міністерство аграрної політики та продовольства України з позовом до Державної казначейської служби України у якому просить скасувати рішення Державної казначейської служби України від 08 листопада 2016 року № 13-08/262-18667 щодо безспірного списання коштів в частині списання коштів:
- у сумі 581 000 грн. на користь ПП «Аграрна компанія 2004» по виконавчому листу
Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.07.2016 № 822/35/16;
- у сумі 1 059 000 грн. на користь ПП «Аграрна компанія 2004» по виконавчому листу Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.07.2016 № 822/35/16.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.11.2016 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору та встановлено строк достатній для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог ухвали позивачем було заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Зокрема, в обґрунтування заявленого клопотання про відстрочення сплати судового збору, позивачем було зазначено що Державна казначейська служба України листом від 08.11.2016 №13-08/262-18667 повідомила Мінагрополітики про зупинення операцій на рахунках (крім захищених видатків визначених Бюджетним кодексом України) з 08.11.2016 року до забезпечення виконання рішення суду по виконавчим листам.
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, сплата обов'язкових платежів до бюджетів відповідно до законодавства - судового збору, здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 2800 «Інші поточні видатки».
У зв'язку з тим, що вказані видатки (судовий збір) не є захищеними видатками, Державною казначейською службою України зупинено операції по рахунках Міністерства за видатками по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки».
Так, на підтвердження зазначених обставин позивачем було надано до суду наступні документи, зокрема: довідку Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.11.2016 року №19-1/420.
Відповідно до ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити спалу судових витрат на визначений строк.
Дослідивши надані Міністерством аграрної політики та продовольства України документи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача та відстрочення сплати судового збору до винесення рішення по суті даного спору.
Таким чином, розглянувши після усунення недоліків адміністративний позов, суддя визнав подану позовну заяву і доданих до неї документів достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 КАС України та відповідно надіслати копію адміністративного позову та доданих документів відповідачу.
Керуючись ст.88, ст.ст. 104-107 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Качуром І.А.
2. Призначити попереднє судове засідання на 13 грудня 2016 року о 13:00 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1, зал судового засідання № 37.
4. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.
5. Відстрочити сплату судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру. у розмірі 24 600,00 грн. до винесення рішення по суті даного спору.
6. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
Суддя І.А. Качур
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.