Справа № 577/726/15-а
Провадження № 2-а/577/14/15
У Х В А Л А
"11" лютого 2015 р.
Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Ярмак О.М., розглянувши матеріали до адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу Державної виконавчої служби Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій та зобов»»язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції та прохають суд визнати незаконними дії державного виконавця відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_3 по винесенню постанов про відкриття виконавчих проваджень від 10 грудня 2014 року щодо визнання боржниками ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 у виконавчому провадженні про стягнення з них виконавчого збору в розмірі 680 грн. 00 коп. з кожного, а також зобов»язати державного виконавця скасувати вказані постанови від 10 грудня 2014 року як неправомірні. Прохають суд поновити їм строк для звернення з позовом до адміністративного суду як такий, що пропущений з поважних причин.
В той же час, адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 поданий без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Так, в порушення ч. 2 ст. 106 КАС України до адміністративного позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не приєднані копії постанов державного виконавця відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_3 про відриття виконавчих проваджень від 10 грудня 2014 року, які вони прохають скасувати.
Як вбачається із змісту адміністративного позову, 10 грудня 2014 року державним виконавцем відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_5 було винесено 3 постанови про відкриття виконавчого провадження про стягнення виконавчого збору з ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4
Відповідно ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Частинами 1, 2 ст. 181 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами ч. ч. 5, 6 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З наведеного, а також вимог ст. 106 КАС України, витікає, що у разі пред»явлення одного позову декількома позивачами до одного відповідача, у ньому має міститися окремо щодо кожного позивача виклад обставин, якими він обгунтовує свої позовні вимоги; докази, які надаються кожним із них на підтвердження своїх позовних вимог; докази про сплату кожним позивачем судового збору; клопотання кожного позивача тощо.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися з одним адміністративним позовом до відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області.
Однак, прохають визнати незаконними дії державного виконавця щодо відкриття виконавчих провадження та скасувати постанови державного виконавця про відкриття виконавчих проваджень від 10 грудня 2014 року не тільки щодо них, а і щодо ОСОБА_4
Згідно ч. 1 ст. 56 КАС України сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника.
Частиною 5 ст. 106 КАС України передбачено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім»я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Таким чином, якщо позивачі діють не тільки в своїх інтересах, а й в інтересах ОСОБА_4, то про вказану обставину має бути зазначено в адміністративному позову, а також до позовної заяви слід приєднати документи, що підтверджують повноваження представника.
В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви не долучений документ про сплату ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (або її представником) судового збору в розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір», або документ, який свідчить, що вказані особи, відповідно до діючого законодавства України, звільнені від сплати судового збору. З клопотання про звільнення від сплати судового збору, як того вимогає п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, позивачі до суду не зверталися.
Підпунктом 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», визначено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 ст. 4 вищевказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Сума судового збору, яка підлягає сплаті при зверненні до суду з адміністративним позовом, що містить вимоги немайнового характеру, на час звернення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з позовом до суду, становить 73 грн. 08 коп.
Частиною 2 ст. 106 КАС України також визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прохають суд поновити їм строк для звернення з позовом до адміністративного суду як такий, що пропущений з поважних причин.
Однак, докази, що кожен з них, а також ОСОБА_4 (у разі, якщо позивачі діють і в її інтересах) пропустили строк звернення до суду з адміністративним позовом з поважних причин до позовної заяви не приєднані (вказані докази мають бути надані щодо кожного з позивачів та щодо кожного з них окремо в адміністративному позові мають бути зазначені обставини, в силу яких кожен позивач пропустив строк звернення з позовом до суду, які вони вважають поважними).
Позивачами не дотримані також вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України та до позовної заяви не приєднані копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. За таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід залишити без руху та надати їм строк для усунення недоліків, зокрема, для приєднання копій постанов державного виконавця відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_3 про відкриття виконавчих проваджень від 10 грудня 2014 року; зазначення в адміністративному позові даних про те, що позивачі (один з них) діють в інтересах ОСОБА_4 та приєднання до позовної заяви документів, що підтверджують повноваження позивачів (чи одного з них) як представника; зазначення в адміністративному позову та приєднання до позовної заяви доказів, що кожен з позивачів, а також ОСОБА_4 (у разі, якщо позивачі діють і в її інтересах) пропустили строк звернення до суду з адміністративним позовом з поважних причин; приєднання до позовної заяви копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів; приєднання ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (або її представником) документів, які підтверджують сплату кожним з них судового збору в розмірі по 73 грн. 08 коп, або документів, які свідчить, що вказані особи, відповідно до діючого законодавства України, звільнені від сплати судового збору.
Судовий збір має бути сплачений за наступними реквізитами:
Отримувач коштів Конотопське УДКСУ у Сумській області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37784555
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області
Код банку отримувача (МФО) 837013
Рахунок отримувача 31215206700141
Код класифікації доходів бюджету 22030001
Призначення платежу судовий збір за адміністративним позовом ОСОБА_2 (ОСОБА_4 чи її представника) до відділу ДВС Конотопського міськрайонного управління юстиції про визнання незаконними дій та зобов»»язання вчинити дії, поданим до Конотопського міськрайонного суду Сумської області, код ЄДРПОУ 26440771
Пунктом 1 ч. 3 ст. 108 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
За таких обставин, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід роз»яснити наслідки невиконання ними ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху.
Керуючись ст. 108 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу Державної виконавчої служби Конотопського міськрайонного управління юстиції у Сумській області про визнання незаконними дій та зобов»»язання вчинити дії залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 строк для усунення недоліків адміністративного позову - до 23 лютого 2015 року.
Роз»яснити ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що у разі невиконання ним вимог ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, позовна заявна буде їм повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду черз Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_6