Постанова № 62995256, 28.11.2016, Кілійський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
28.11.2016
Номер справи
502/1569/16-а
Номер документу
62995256
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 502/1569/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2016 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області у складі головуючого:

судді Балан М. В.,

при секретарі Урсул Г. К.,

розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до

Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області,

про

визнання неправомірними дій, щодо відмови у перерахунку пенсії і зобов'язання вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Кілійського районного суду Одеської області 19.07.2016 року, з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, про визнання противоправними дії відповідача, щодо відмови позивачу, у перерахунку пенсії за вислугу років, на підставі довідки прокуратури Одеської області № 170 від 10.05.2016 року; зобов'язання здійснити з 01.01.2016 року перерахунок та виплату ,без обмеження розміру, пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 50 - 1ЗУ «Про прокуратуру», в розмірі 90 % від розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Одеської області № 170 від 10.05.2016 року; визнання противоправними дії відповідача, щодо зменшення позивачу пенсії, за вислугу років, з 90 % до 80 % розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Одеської області № 170 від 10.07.2012 року, при здійсненні перерахунку пенсії 06.08.2012 року та зобов'язання здійснити з 01.07.2012 року, перерахунок та виплату позивачу, раніше призначеної пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру», в розмірі 90 відсотків, від розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Одеської області № 170 від 10.07.2012 року.

Обґрунтовуючи адміністративний позов, позивач вказує, що з 06.08.2002 року, він перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області, у зв'язку з призначенням йому пенсії за вислугу років, до чинної, на той час ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» (в редакції від 05.11.1991 року), в розмірі 90 відсотків від суми його місячної (чинної) заробітної плати. Відповідач, на думку позивача, при перерахунку призначеної позивачу пенсії, на підстави довідки прокуратури Одеської області № 170 від 10.07.2012р., незаконно зменшив відсоток розміру пенсії позивача з 90 відсотків до 80 відсотків від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідки прокуратури Одеської області. Про порушення ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", позивач дізнався 02.07.2016 року, з копії розпорядження за № 128505 від 06.08.2012 року, яку він отримав на підставі заяви. У зменшеному розміру - 80 відсотків, він отримує пенсію, з липня 2012 року, щомісячно до цього часу, чим, як вважає позивач, грубо порушенні його права на пенсійне забезпечення, які встановлені нормами ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру".

У зв'язку з чим, отримавши відповідну довідку прокуратури Одеської області від 10.05.2016 року № 170, позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області з заявою про здійснені перерахунку його пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до норм ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції від 05.11.1991р., № 1789- XII), яка діяла на час призначення йому пенсії, у зв'язку з підвищенням місячної заробітної плати працівникам прокуратури. За результатами розгляду заяви, відповідач, листом від 03.06.2016р. № 1475/03, повідомило позивачу, що прийняло рішення відмовити у перерахунку його пенсії, у зв'язку з тим, що згідно п. 5 розділу III Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015р. № 213-УІІІ, з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 16.12.1993 р. № 3723-ХП. Також, відповідач вказує, що з 01.06.2015 року, органи Пенсійного фонду України, пенсії, відповідно до Закону не призначають і не перераховують, аналогічні мотиви відмови у перерахунок його пенсії, були вказані відповідачем, в своєму рішенні № 7 від 03.06.2016р., яку позивач отримав 16.06.2016 року.

Як вказує, ОСОБА_1, наведені відповідачем в рішенні доводи про відмову в перерахунку раніше призначеної йому пенсії, є необґрунтовані на законі та свідчить про некомпетентність його відповідних службових осіб і юридичну необізнаність. Вважає, дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку належної йому пенсії - протиправними, оскільки пенсія за вислугою років призначена йому з 06.08.2002 року, отже саме з вказаного часу між ним та Державою, виникли відносини щодо пенсійного забезпечення.

Пенсія за вислугу років призначена позивачу, 06.08.2002 року, на підстави норм ст.50-1 Закону України (в ред. від 05.11.1991р.), що діяли на час призначення його пенсії, тобто до набрання чинності внесених змін до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в ред.. від 05.11.1991р. згідно із Законом України № 3668-VI від 08.07.2011р.). Тому, при здійснені перерахунку пенсії позивача, за вислугу років, як вважає позивач, має застосуватися норма ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», яка визначає розмір пенсії, 90 відсотках від суми місячного заробітку, без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення йому пенсії.

З урахуванням викладеного, відповідач, на думку позивача, був зобов'язаний провести перерахунок пенсії на підставі заяви від 27.05.2016 року, документів пенсійної справи, довідки прокуратури Одеської області від 10.05.2016 рокую, № 170 про заробітну плату та частин 13, 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із законом України від 05.10.1995р. №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-111, що діяла станом на серпень 2002 року) з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку, який склав 15559,73 грн., з 01.01.2016 без обмеження максимальним розміром і встановити її в суми 14003,75 грн. (15559,73 х 90 % = 14003,75 грн.).

При здійснені перерахунку, позивачу, пенсії 27.07.2012 р. (розпорядження від 06.08.2012 р. №128505), на підстави заяви, документів пенсійної справи, довідки прокуратури Одеської області від 10.07.2012 року, про заробітну плату, відповідач, як вказує, ОСОБА_1, був зобов'язаний з розрахунку 90 % від середнього заробітку, якій склав 7204,74 грн., з 01.07.2012 року, встановити її в суми 6484,26 грн. (7204,74x90% » 6484,26грн.).

На підставі вищезазначеного, позивач просив суд, задовольнити позову у повному обсязі.

Відповідач, Управління Пенсійного фонду України в Одеській області, 28.09.2016 року, надало заперечення, згідно яких вказує, що Ретельно розглянувши зміст позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області (далі - Управління), про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, не погоджуючись з позивними вимогами надало наступні заперечення. Як зазначає, відповідач, ОСОБА_1, 27.05.2016 року, звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії, відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Рішенням від 03.06.2016 року позивачу було відмовлено в перерахунку призначеної пенсія, з врахуванням поданої ним довідки № 170 від 10.05.2016 року. Відповідно до п. 5 розділу ІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213, згідно якого скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб , яким пенсії призначаються, зокрема , відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 16.12.1993 року Враховуючи, чинне законодавство, що діє на всій території держави, починаючи з 01.06.2015 року, управління позбавлений права, на здійснення перерахунку пенсії, призначених відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Стосовно позивної вимоги про перерахунок пенсії в по довідці від 10.07.2012 року, звернув увагу суду на те, що відповідно до норм чинного законодавства України, існує строк звернення до суду на підставі КАСУ , а саме 6 місячний строк з дня коли особа дізналась про порушення своїх прав, або мала змогу про це дізнатись. Враховуючи, що пенсійні виплати мають системний характер, а саме виплата здійснюється щомісячно, то позивач пропустив строк на оскарження розпорядження управління від 06.08.2016 р. № 128505. Також, зазначили, що при розгляді справи позивачем не подано клопотання про поновлення строків та поважності їх пропуску, щодо неправомірних дій з боку управління. Відповідно до статті 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і згідно законам України . Стаття 19 Конституції України передбачає, що правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах, згідно яким ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачене законодавством. Одночасно дана норма встановлює, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень і способом, передбаченим законодавством України. Порушення матеріального права має місце в нецільовому використанні коштів державного бюджету. Відповідно до статті 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на і підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Згідно зі ст. ст. 49, 51, 159 КАС України, суд зобов'язаний при розгляді справи ухвалювати законне та обґрунтоване рішення.

На підставі вищенаведеного, відповідач просив суд, відмовити в задоволені адміністративного позову.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши наявні в справі письмові докази судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

З матеріалів справи вбачається та судом встановлено, що позивач, ОСОБА_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області, та отримує пенсію по вислузі років, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1, виданим 19.12.2002 року, Управлінням Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, номер пенсійної справи № 128505.

Згідно довідки № 170 від 10.07.2012 року, виданої прокуратурою Одеської області, ОСОБА_1, працював в прокуратурі Кілійського району Одеської області на посаді заступника прокурора. Заробітна плата з 14.06.2012 року, складалася з:

-Основного окладу - 1939, 00 грн.;

-Класного чину - 125, 00 грн.;

-Вислуги років - 825, 60 грн.

-Щомісячна премія, на яку нараховуються страхові внески, - 6 646, 63 грн.;

Доплати. Які передбачені чинним законодавством:

-Надбавка за особливо важку роботу - 2022,72 грн.;

-Матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) - 409, 36 грн.;

-Матеріальна допомога на вирішення соц. - побутових потреб (1/12) - 409, 36 грн.;

Всього, 7204, 74 гривні.

Довідкою № 170 від 10.05.2016 року, встановлено, що ОСОБА_1, працював в прокуратурі Кілійського району, на посаді заступника прокурора, заробітна плата з 15.12.2015 року складалась з:

- Основного окладу - 3145, 80 грн.;

- Класного чину - 125, 65 грн.;

- Вислуги років - 1284, 00 грн.

- Щомісячна премія, на яку нараховуються страхові внески, - 6 646, 63 грн.;

Доплати. Які передбачені чинним законодавством:

- Надбавка за особливо важку роботу - 3145,80 грн.;

- Матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) - 636, 65 грн.;

- Матеріальна допомога на вирішення соц. - побутових потреб (1/12) - 636, 65 грн.;

Всього, 15559, 73 гривні.

Листом за вих. № 1475/03 від 03.06.2016 року, Управління Пенсійного фонду України в Одеській області, повідомило, що розглянувши заяву ОСОБА_1, від 27.05.2016 року, щодо перерахунку пенсії відповідно до Постанови від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов опалти праці працівників органів прокуратури» (про підвищення з 01.12.2015 року на 25 % посадових окладів) і прийняло рішення, відмовити йому у перерахунку пенсії в зв'язку з тим, що згідно п. 5 розділу ІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213, з 01.06.2015 року, скасовано норми, щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 16.12.1993 року № 3712 -XІІ. Відтак, починаючи з 01.06.2015 року, органи Пенсійного фонду України, пенсії відповідно до Закону не призначають. Та роз'яснена можливість, в разі незгоди, звернутись до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду, що також підтверджується рішенням № 7 від 03.06.2016 року, про відмову у призначенні пенсії.

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року №1789-ХІІ» (далі - Закон №1789-ХІІ). Редакція зазначеної статті змінювалась.

Так, відповідно до частини першої ст. 50-1 Закону України №1789-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії, ОСОБА_1, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 18 ст. 50-1 даного Закону передбачалось, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Станом на день звернення позивача до управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 27.05.2016 року набув чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавці актів України" № 76-VIII, який встановлює низку змін до законів, які регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Зокрема, з 01.01.2015 року розмір пенсії за віком та вислугою років, які призначаються за нормами Закону України «Про прокуратуру» становить 60% заробітної плати.

Таким чином, нова редакція ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" суттєво звужує і обмежує зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Крім того, відповідно до ст. ст. 22, 64 Конституції України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України "Про прокуратуру") є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.

Пенсія позивачеві була призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції від 05.11.1991 року, тобто до набрання чинності цими законами. Крім того, зміни внесені до вказаної статті стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.

Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений вищевказаними законами, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Враховуючи вищезазначене, необхідною умовою для перерахунку пенсії є документи, додатково подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому, такий перерахунок дійсно має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу, тобто в розмірі 90% від заробітної плати.

Так, відповідно до ч.13 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02.03.2015 року внесено зміни в частину п'ятнадцяту статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" якими замінено чотирма частинами такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року: особам, на яких поширюється дія цього Закону(крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії / щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом,законами України "Про статус народного депутата України", «;Про державну службу", «;Про судоустрій і статус суддів", пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачується; у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на інших посадах/роботах пенсії, призначені відповідно до цієї статті, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2016 року пенсія, призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", «;Про державну службу", «;Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

В подальшому до ст. 50-1 ЗУ«Про прокуратуру» вносились певні зміни. Так, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-УІ від 08.07.2011 до вказаної статті внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини 13, 18 ст. 50-1 Закону №1789, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Закону №3668-УІ змін не зазнали.

Таким чином внесені зміни до статті 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» у редакції, яка діяла на час призначення пенсії.

Згідно з пунктом 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Позивачу пенсія була призначена до набрання чинності вказаним законом.

З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1, підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років та зобов'язання Управління Пенсійного фонду в Кілійському районі Одеської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії за вислугу років з середньомісячного заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Одеської області № 170 від 10.05.2016 року в розмірі 90% місячного заробітку в зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 року № 358/95 -ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 року № 2663-111).

При цьому суд не бере до уваги посилання представника відповідача на те, що з 01.06.2015 р. норми щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури, що призначалися на підставі ЗУ "Про прокуратуру", втратили чинність у зв'язку з неприйняттям закону, щодо призначення усіх видів пенсій, у тому числі і спеціальних, а відтак ОСОБА_1 на підставі чинного законодавства не має права на перерахунок пенсії, оскільки, як вже вказувалося вище, таке права було надане йому з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а відтак не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст.22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.

Таким чином, ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. З поданих до суду документів вбачається, що позивачем не порушено шестимісячний строк звернення до суду, проте частина заявлених позовних вимоги подана поза межами встановленого шестимісячного строку звернення до суду. На думку суду, будь-які об`єктивні чи суб`єктивні обставини не позбавляли позивача можливості звернутись до суду, у визначені строки, з відповідним позовом до відповідача, якщо позивач вважав, що діями чи бездіяльністю відповідачем порушуються його права та законні інтереси. Виплати пенсії є щомісячними, а відтак позивач знав розмір цих виплат і в разі незгоди мав право звернутись до суду.

Керуючись ст. ст.9-11, 69 -71, 158-163 КАС України, ЗУ «Про прокуратуру», суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання неправомірними дій, щодо відмови у перерахунку пенсії і зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області, щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Одеської області № 170 від 10 травня 2016 року.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Кілійському районі Одеської області здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та її виплату без обмеження розміру ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції на час призначення пенсії) в розмірі 90 відсотків від розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Одеської області № 170 від 10.05.2016 року, з урахування проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан