ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 483/1905/16-к
Провадження 1-кс/483/487/2016
УХВАЛА
Іменем України
24 листопада 2016 року м. Очаків
Слідчий суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Чаус Л.В.
за участю секретаря Басової Н.Г.,
слідчого Ярофеюка А.А.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Очаківського ВП ГУНП України в Миколаївській області Ярофеюка А.А., погоджене з прокурором Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 Гавенком В.В., про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, -
В С Т А Н О В И Л А :
23 листопада 2016 року слідчий СВ Очаківського ВП ГУНП України в Миколаївській області Ярофеюк А.А. звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївській області із клопотанням, погодженим з прокурором Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 Гавенком В.В., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності. Своє клопотання слідчий СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області обґрунтовував тим, що ним здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016150100000850 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, вчиненого за наступних обставин.
02 серпня 2016 року до чергової частини Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області надійшло повідомлення від ОСОБА_3 про те, що співробітники РЛП "Кінбурнська коса" привласнюють державні кошти.
В ході проведення досудового розслідування був допитаний ОСОБА_3, який пояснив, що співробітники РЛП "Кінбурнська коса", зловживаючи своїм службовим становищем шляхом списання матеріальних цінностей, привласнюють державні кошти.
Також під час досудового розслідування був опитаний директор РЛП "Кінбурнська коса" ОСОБА_4, який пояснив, що з обласного бюджету на утримання РЛП "Кінбурнська коса" в 2016 році було виділено 368 900 грн. згідно кошторису, основна частина коштів витрачається на заробітну плату співробітників та енергетичні потреби РЛП "Кінбурнська коса".
В ході досудового розслідування також встановлено, що РЛП «Кінбурська коса» зареєстроване за адресою: Миколаївська область, м. Очаків, вул. Шкрептієнко, 16, має код ЄДРПОУ 20903862, фінансується за рахунок Державного бюджету України.
В клопотанні слідчий посилається на те, що у рамках вказаного кримінального провадження підлягають дослідженню правомірність та обґрунтованість використання державних коштів, які були ввірені РЛП «Кінбурська коса».
В судовому засіданні слідчий підтримав зазначене клопотання.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши документи, що додані до клопотання, дійшла наступного.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що слідчим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12016150100000850 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
У відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1 Постанови КМУ № 408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», встановлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження. Згідно п. 2 вказаної Постанови, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно частин 6, 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно п. 29 Постанови КМУ від 20.04.2006р. № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами» позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ч. 13 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» обмеження у підставах проведення ревізій, визначені Законом, не поширюються на ревізії, що проводяться після порушення кримінальної справи проти посадових осіб підконтрольних установ, що ревізуються, відповідно до кримінально-процесуального законодавства. Аналогічну норму містить і п. 29 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 N 550. Тобто, рішення суду для проведення такої ревізії не потрібне.
Пункт 2.4 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - Порядок взаємодії), затвердженого спільним наказом КРУ, МВС, СБУ та Генпрокуратури від 19.10.2006 N 346/1025/685/53, який зареєстрований у Мін'юсті 25.10.2006 за N 1166/13040, конкретизуючи вищезазначені норми, визначає, що у випадку, коли кримінальну справу порушено не проти посадових осіб підконтрольної установи, а за певним фактом, що стосується діяльності цієї установи, до постанови про призначення ревізії додається дозвіл суду на проведення ревізії.
Враховуючи, що слідчим належним чином обґрунтовано клопотання про необхідність проведення позапланової ревізії, для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, слід надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності РЛП «Кінбурська коса».
Таким чином, у судовому засіданні встановлено всі, передбачені КПК України, підстави для задоволення внесеного клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 93, 110 КПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014р. № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», слідчий суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Клопотання заступника слідчого СВ Очаківського ВП ГУНП в Миколаївській області Ярофеюка А.А., погоджене з прокурором Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 1 Миколаївської області Гавенком В.В., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії - задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області на проведення у період з 01 грудня по 12 грудня 2016 року позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності РЛП «Кінбурська коса» (ДРПОУ 20903862) юридична та фактична адреса - 57508, Миколаївська область, місто Очаків, вулиця Шкрептієнка, 16, з окремих питань діяльності, зокрема правомірності та обґрунтованості використання державних коштів, які були ввірені РЛП «Кінбурська коса», за період з червня 2013 року по теперішній час, а в разі необхідності - і інші питання, які виникнуть в ході проведення ревізії.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: