Справа № 461/5179/16-а
Категорія 3
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.11.2016 року м.Львів
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Лялюк Є.Д.
при секретарі Станкевич Р.В.
з участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2
представник позивача ОСОБА_3
представник відповідача Тарасович О.І.
представник третьої особи Якимів О.С.
представник третьої особи Станкевич А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративний позов ОСОБА_7, ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2 до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, третя особа: Виконавчий комітет Львівської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал-Медіа» про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С А Н О В И В:
Позивачі звернулося до суду із адміністративним позовом до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, третя особа: Виконавчий комітет Львівської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал-Медіа» про визнання протиправним та скасування рішення.В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради від 19.10.2015 року № 181 затверджено містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на АДРЕСА_2 При підготовці містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки відповідачем було порушено публічні і приватні права членів територіальної громади міста Львова, оскільки у них не враховано критеріїв містобудівної, соціальної, економічної безпеки територіальної громади м. Львова, зокрема мешканців прилеглих будинків за адресою АДРЕСА_1 оскільки відповідач розробляючи і погоджуючи вказаний документ, повинен був встановити, чи плановане будівництво не порушує права держави України, територіальної громади м. Львова, а також приватні права мешканців та власників нерухомості поблизу планованого будівництва, зокрема права на житло, права на розвиток, права на безпеку, право комунальної власності та інші права. Вважають рішення про надання ТзОВ «Кристал-Медіа» містобудівних умов та обмежень протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та представник позивачів ОСОБА_3в судовому засіданні позов підтримали та просили такий задоволити.
Від позивачів ОСОБА_8 та ОСОБА_9 надійшло клопотання про розгляд справи у їх відсутності. Позов підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та просив відмовити в задоволенні такого.
Представники третіх осіб проти позову заперечили, з підстав викладених у письмових запереченнях.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ТОВ "Кристал Медіа" 18 вересня 2015 року придбало об'єкт незавершеного будівництва та земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. Призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
19 жовтня 2015 року ТОВ "Кристал Медіа" отримало Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на АДРЕСА_2, у місті Львові № 181 видані Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради.
Відповідно до ч.3 ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.
Статтею 14 Закону України "Про основи містобудування" зазначено, що до компетенції виконавчих органів сільських, селищний, міських рад входить надання відповідно до закону містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.
Статтею 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено термін - виконавчого органу рад, а саме: виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Частиною 1 Статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", передбачено: виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Повноваження Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо надання містобудівних умов та обмежень визначені Рішенням № 800 Львівської міської ради від 16 листопада 2012 року "Про затвердження стандартів адміністративних послуг, які надає управління архітектури департаменту містобудування, примірних вимог до архітектурно - планувальної частини проекту, вимог до містобудівного розрахунку з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, вимог до містобудівного розрахунку з техніко- економічними показниками запланованого об'єкта будівництва для ділянок, передбачених для продажу на земельних торгах (аукціоні) та вимог до ескізу намірів забудови земельних ділянок ", а саме: внести зміни у додаток до рішення виконавчого комітету від 23.10.2009 № 880 "Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються виконавчими органами Львівської міської ради" (зі змінами): 3.1. Викласти пункт 173-12 у новій редакції: надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво об'єктів архітектури та містобудування
Отже, твердження позивачів щодо видачі містобудівельних умов та обмежень від 19.10.2015р. № 181 неналежним суб'єктом владних повноважень є безпідставним.
З метою отримання містобудівних умов та обмежень ТОВ "Кристал - Медіа" подав 28 вересня 2015 року відповідні документи визначені п.2.2. зазначеного наказу та п.4 Стандарту послуг з надання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію, реставрацію об'єктів архітектури та містобудування, затверджених рішенням № 800 ЛМР від 16.11.2012р. до Управління архітектури.
Управління архітектури 19.10.2015р. видало ТОВ "Кристал - Медіа" містобудівні умови та обмеження № 181.
Пунктом 1.2. Наказу № 109 від 07.07.2011р. визначено поняття містобудівні умови, як містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на АДРЕСА_2, у місті Львові № 181 видані від 19 жовтня 2015 року Управлінням архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради повністю відповідають вимогам п.п.3.3., 3.4., 3.6 Наказу № 109 від 07 липня 2011 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст", містять у собі всю інформацію передбачену зазначеним наказом.
Твердження позивачів про те, що містобудівні умови містять лише посилання на нормативно-правові акти, не визначають реальних обмежень: щодо порушення режиму інсоляції, зменшення прибудинкової території для мешканців прилеглих будинків, навантаження на соціальну інфраструктуру, негативний вплив на санітарно - гігієнічні умови не відповідають ні дійсності (виданим містобудівним умовам та обмеженням), ні вимогам п.п. 3.3, 3.4, 3.6 Наказу № 109 від 07 липня 2011 року.
Відповідно до п. 3.7. Наказу: «Графічна частина містобудівних умов та обмежень містить: кадастрову довідку з містобудівного кадастру (у разі наявності); черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру - за умови відсутності містобудівного кадастру); ситуаційний план місця розташування об'єкта будівництва; викопіювання з оновленої топографо-геодезичної підоснови у масштабі 1:2000, надане замовником; викопіювання з містобудівної документації», тобто ті документи, які подавались ТОВ "Кристал - Медіа" до Управління архітектури з метою видачі містобудівних умов, і є графічною частиною, один примірник якої знаходиться у ТОВ "Кристал - Медіа", один в Управлінні архітектури, відповідно до п.2.5. Наказу № 109.
Отже, твердженням позивачів про відсутність графічної частини містобудівних умов та обмежень. є незрозумілим.
Щодо встановлення будівельного крану: проектно-технічна документація щодо будівництва житлового багатоквартирного будинку з підземним паркінгом, вбудованими приміщення Української Греко-Католицької Церкви, приміщеннями громадського призначення, по АДРЕСА_2 у м. Львові виконана з дотриманням норм небезпечної зони на будівельних і виробничих майданчиках та ділянках робіт, у яких під час будівництва постійно діятимуть або потенційно можуть діяти виробничі чинники, небезпечні для людей, прилеглих будівель і споруд, транспорту, технічних засобів та навколишнього середовища, згідно вимог п.4.4. ДБН В.1.2-12-2008 "Будівництво в умовах ущільненої забудови. Вимоги безпеки", наказу МВС України "Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні", СанПіН "Планування і забудова населених місць України".
Щодо інсоляції: посилання позивачами у позові на те, що проект будівництва 9-ти поверхового будинку порушує норми інсоляції є безпідставним, про що свідчить висновок проведений ТзОВ НПФ "Галпроект", в якому зазначається, що проектована будівля буде частково затінювати тільки вікна південно-східних фасадів існуючих житлових будинків, АДРЕСА_5, АДРЕСА_6 однак, норма інсоляції виконується згідно ДБН В2.2-15-2005.
Щодо відстані між будинками: проектно-технічна документація виконана з дотриманням норм п.3.13. ДБН 360-92 "Планування і забудова міських і сільських поселень". Між довгими сторонами проектованого будинку та будинку АДРЕСА_3 відстань складає 24 м. при допустимих 20м., Між торцем проектованого будинку та будинку АДРЕСА_3 відстань складає 18,3 м., при допустимих 15м. Між будинком АДРЕСА_4 та житловим блоком проектованого будинку відстань по торцям складає 15м. при допустимих 15м. Вбудований блок приміщень УГКЦ знаходиться в плямі існуючої забудови незавершеного будівництва, його висота складає 2 поверхи і віддаль до торця будинку АДРЕСА_4 складає 10,4 м.. Нормативна протипожежна віддаль між будинками (І та II ступінь вогнестійкості) складає 6м. В даному випадку також дотримано протипожежний розрив. Санітарний розрив дотримано перевіркою інсоляції.
Щодо прибудинкової території будинку, де проживають позивачі:
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку " прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку" .
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками".
В позовній заяві позивачами не зазначено межі прибудинкової ділянки будинку АДРЕСА_1 чи інших сусідніх будинків по вул. Б.Хмельницького у місті Львові, на підставі чого визначена територія навколо багатоквартирного будинку, не має посилання на містобудівну та землевпорядну документацію та такі документи не додані до позову, тому вимоги позивачів щодо користування майбутніми мешканцями будинку АДРЕСА_2 в т.ч. і їх прибудинковою територією передчасними та безпідставними.
Посилання позивачами на норми ст. 3 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", щодо санітарної норми наймача є безпідставним, оскільки зазначений закон визначає правові основи приватизації державного житлового фонду, його подальшого використання і утримання. Проектований будинок не відноситься до державного житлового фонду, відповідно до ст. 1 зазначеного закону.
Посилання позивачами на норми ст. 47 ЖК України, є також не вірним, оскільки Глава 1 ЖКУ, до складу якої входить стаття 47 регулює відносини щодо надання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду. Проектований будинок не відноситься до державного чи громадського житлового фонду, відповідно до ст. 4 зазначеного кодексу.
Щодо благоустрою проектно-технічна документація виконана з дотриманням норм щодо розміщення майданчиків відповідно до п. 3.16 ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень".
Щодо прибудинкової території будинку, що проектується: п.п.3,4 Методичних рекомендацій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 грудня 2011 року № 3889 передбачено у межах кожної прибудинкової території не обов'язково можуть бути розміщені всі зазначені нормативні її елементи, але мінімально допустима величина прибудинкової території не може бути меншою за територію технічного обслуговування відповідного багатоквартирного житлового будинку, якщо зазначене можливе в існуючій забудові. На території технічного обслуговування багатоквартирного будинку доцільно створити умови щодо забезпечення: технічної безпеки виконання робіт з утримання, поточного ремонту конструктивних елементів будинку та інженерних мереж; вільного доступу комунальних та інших служб для утримання будинку, ремонту інженерних мереж, ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій.
ТОВ "Кристал - Медіа" було замовлено експертний звіт у філії ДП "Укрдержбудекспертиза" у Львівській області від 16 березня 2016 року № 14- 0362-16 щодо розгляду проектної документації в частині міцності, надійності, та довговічності об'єкта будівництва за проектом будівництва ТОВ "Кристал - Медіа" житлового багатоквартирного будинку з підземним паркінгом, вбудованими приміщення Української Греко-Католицької Церкви, приміщеннями громадського призначення, по АДРЕСА_2 Зазначеним звітом було встановлено, що проект будівництва ТОВ "Кристал - Медіа" виконано згідно з вихідними даними на проектування та розроблений з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об'єкта будівництва.
Відповідно до технічного висновку за результатами обстеження основних несучих конструкцій секцій №18 9-ти поверхового житлового будинку на вул. АДРЕСА_1 прибудова багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_2 не впливатиме на несучу здатність основних несучих конструкцій існуючого панельного будинку, де проживають позивачі, витяг додається.
Враховуючи наведене вважаю, що у задоволенні позову слід відмовити у зв'язку з безпідставністю та необґрунтованістю позовних вимог позивачів.
Керуючись ст.ст. 6-12, 86, 160 - 162, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_7, ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2 до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, третя особа: Виконавчий комітет Львівської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал-Медіа» про визнання протиправним та скасування рішення- відмовити.
На постанову суду першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом першої інстанції частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лялюк Є.Д.