Постанова № 62972896, 15.09.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2016
Номер справи
807/2356/15
Номер документу
62972896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І м е н е м У к р а ї н и

15 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/2356/15 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Луцович М.М.., суддів: Шешеня О.М., Гаврилко С.Є.,

при секретарі судових засідань - Симканич Ю.В.,

за участю сторін:

представника позивача -ОСОБА_2,

представника відповідачів та третьої особи - Динчик І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру третя особа яка не заявляє самостійних вимог Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування рішення та наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру третя особа яка не заявляє самостійних вимог Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській яким просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Кваліфікаційна комісія) у формі протоколу засідання №6 від 18.06.2015 року щодо внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера землевпорядника ОСОБА_4;

- визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр) від 01.07.2015 № 152 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера землевпорядника ОСОБА_4.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що при прийнятті спірних рішень відповідачі діяли всупереч Закону України "Про землеустрій", Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженого наказом Мінагрополітики України від 28.11.2012 № 739, оскільки не було встановлено факту наявності його вини щодо грубого порушення вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві та додаткових поясненнях.

Представник відповідачів та третьої особи у судовому засіданні заперечив проти позову та просив відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у письмових запереченнях (а.с. 50-54, ).

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідачів та третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_4 з 02.03.2006 року працює на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Георан», що підтверджується копією трудової книжки (а.с.13).

30 січня 2013 року Державним агентством земельних ресурсів України на підставі наказу Державного агентства земельних ресурсів України від 30.01.2013 року №32 видано ОСОБА_4 кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника №001775, який підтверджує відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним характеристикам професії та спроможність самостійно складати окремі види документації з оцінки земель (крім експертної грошової оцінки земельних ділянок), виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень при здійсненні землеустрою (а.с.14).

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Георан» на підставі рішення було розроблено технічну документацію землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) гр. ОСОБА_5 меканця: АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: АДРЕСА_2

Дана технічна документація була погодженя начальником управління Держземагенства у Рахівському районі Закарпатської області (а.с.37)

Судом встановлено, що кваліфікаційна комісія, розглянувши лист відділу Держземагенства у Закарпатській області від 07 травня 2015 року № 21-7-0.10-7143/2-15 стосовно порушення вимог законодавства України при виготовлені технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_5, за адресою АДРЕСА_3, прийняла рішення, оформлене протоколом № 6 від 18 червня 2015 року (а.с.18-20), яким ухвалено звернутися до Держгеокадастру України із поданням про позбавлення (анулювання) кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника від 30.01.2013 року №001775 виданого ОСОБА_4

Відповідно до вказаного рішення, Кваліфікаційна комісія направила Держгеокадастру України подання від 19 червня 2015 року № 15/613 з пропозицією анулювати кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 30.01.2013 року №001775 виданого ОСОБА_4 (а.с. 17).

Судом встановлено, що на підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, Держгеокадастром винесено наказ від 01.07.2015 р. №152 "Про анулювання кваліфікаційного сертифікату", інженера-землевпорядника ОСОБА_4 від 30.01.2013 року №001775 (а.с. 15).

Держгеокадастр листом від 09.07.2015 року №ДО-31-28.033 5663/23-15 повідомило позивача, що відповідно до наказу від 01.07.2015 р. №152 "Про анулювання кваліфікаційного сертифікату", позивачу анульовано кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 30.01.2013 року №001775 на підставі подання Кваліфікаційної комісії від 19.06.2015 року №15/613-вих відповідно до ч. 19 ст.66 та ч.3 ст.68 Закону України «Про землеустрій»(а.с. 16).

Вважаючи рішення Кваліфікаційної комісії стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката та наказ Держгеокадастру від 28.10.2015 №670 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступних мотивів.

Згідно з статтею 26 Закону України Про землеустрій із змінами і доповненнями, розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою; фізичні особи-підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Відповідно до положень статті 28 Закону, розробники документації із землеустрою зобов'язані дотримуватися законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою.

Згідно з статтею 60 Закону, державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, центральними органами виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель відповідно до повноважень, визначених законом.

Відповідно до частини 1 статті 61-1 Закону України "Про землеустрій", державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Таким центральним органом виконавчої влади, згідно з Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.12015 № 15, є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр), яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено до суду.

Відповідно до частин 3, 4 статті 66 Закону, відповідальними особами за якість робіт із землеустрою можуть бути лише сертифіковані інженери-землевпорядники. Сертифікованими інженерами-землевпорядниками є особи, які мають вищу освіту за спеціальностями та кваліфікаціями у галузі знань землеустрою, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит, одержали сертифікат та зареєстровані в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників відповідно до цього Закону.

Частиною 19 статті 66 Закону, передбачено, що кваліфікаційний сертифікат інженера - землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером - землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону.

Згідно з частинами 2-4 статті 68 Закону, кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав, - грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

При цьому суд зазначає, що жодним нормативно - правовим актом не визначено, яке порушення можна кваліфікувати як грубе.

На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.

Основні засади роботи Кваліфікаційної комісії визначено Порядком роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженого наказом Мінагрополітики України від 28.11.2012 № 739, зареєстрованого Мін'юстом України 07.12.2012 за № 2039/22351 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 1.5 Порядку, до повноважень Кваліфікаційної комісії належать:

розгляд заяв, документів та матеріалів, що надійшли до Кваліфікаційної комісії, прийняття рішень про допуск осіб, що подали зазначені документи, до складання кваліфікаційного іспиту;

організація і проведення кваліфікаційних іспитів фізичних осіб, які бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста;

встановлення вимог до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів;

здійснення контролю за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів;

затвердження переліку питань до кваліфікаційних іспитів, та в разі потреби внесення змін до зазначеного переліку;

прийняття рішень про видачу кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста та їх дублікатів;

розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою та топографо-геодезичної і картографічної діяльності стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, а також актів, складених за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) Держземагентством України;

прийняття рішень про внесення подання до Держземагентства України стосовно анулювання чи зупинення сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста у випадках, визначених законом;

у разі потреби звернення до відповідних уповноважених органів з метою вирішення питань, що належать до її компетенції.

Згідно з пунктом 2.1 Порядку, організаційною формою роботи Кваліфікаційної комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення.

Пунктами 2.6, 2.7 Порядку передбачено, що рішення Кваліфікаційної комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів присутніх на її засіданні та оформлюються протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Кваліфікаційної комісії. Член Кваліфікаційної комісії, який не погоджується з прийнятим Кваліфікаційною комісією рішенням, висловлює свою думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу. Рішення Кваліфікаційної комісії може бути оскаржено в суді.

Відповідно до пункту 3.20 розділу 3 Порядку, кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держгеокадастром України, зокрема, за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 Закону України "Про землеустрій";

З аналізу наведених правових положень вбачається, що законодавець наділив повноваженнями Держгеокадастр України здійснювати державний нагляд у сфері землеустрою та приймати рішення про анулювання кваліфікаційного сертифіката на підставі відповідного подання Кваліфікаційної комісії. Кваліфікаційна комісія, в свою чергу, формує таке подання за наслідком розгляду відповідних звернень заінтересованих осіб, а також актів Держгеокадастру, у яких зафіксовані грубі порушення сертифікованими інженерами - землевпорядниками вимог положень нормативно - правових актів, нормативно - технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.

Як вбачається з протоколу засідання Кваліфікаційної комісії № 6 від 18 червня 2016 року, остання розглядала лише лист відділу Держземагентства у Закарпатській області № 21-7-0.10-7143/2-15 від 07.05.2015 року про порушення сертифікованим інженером вимог законодавства при виготовлені технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_5, за адресою АДРЕСА_3, прийняла рішення, оформлене протоколом № 6 від 18 червня 2015 року та при прийнятті рішення про внесення подання щодо анулювання сертифікату ОСОБА_4, до уваги брала лише інформацію, викладеному у ньому. Отже, підставою для прийняття рішення був розгляд листа начальника відділу Держземагентства у Закарпатській області, що є суб'єктивною думкою уповноваженої особи про порушення сертифікованим інженером вимог законодавства при виготовлені технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) позивачем.

Відповідно до п. 2.3 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 18.05.2010 № 376 (далі - Інструкція) комплекс робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає в себе етапи встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.

Порядок виконання робіт на цих етапах визначається окремими розділами Інструкції: Розділ II. «Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)», Розділ III. «Закріплення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) межовими знаками».

Слід зазначити, що згідно з ч. 2 Наказу Держкомзему від 18.05.2010 № 376 «Про затвердження Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками» межові знаки, які встановлені з метою закріплення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) до набрання чинності цим наказом, є дійсними і підлягають заміні лише при добровільному зверненні власника (користувача) земельної ділянки, з цим кореспондуються положення п.3.8 Інструкції, відповідно до яких межові знаки не встановлюються:

- у спільних поворотних точках меж суміжних земельних ділянок, на яких раніше встановлено межові знаки. У такому випадку раніше встановлений межовий знак використовується для опису кожної суміжної земельної ділянки (суміжних земельних ділянок) у складі відповідної документації із землеустрою;

- на бажання власника (користувача) - у разі якщо межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) збігаються з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами тощо).

Таким чином, Інструкція визначає встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками, як два окремих етапи робіт, необхідність виконання яких визначається у кожному конкретному випадку - індивідуально.

Приходячи до висновку про нібито порушення вимог Інструкції, державний інспектор сільського господарства Закарпатської області керувався п. 3.12 Інструкції, відповідно до якого закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою. Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за п'ять робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Однак при цьому, державним інспектором сільського господарства Закарпатської області не взято до уваги, що межі земельної ділянки ОСОБА_5 проходять по існуючій огорожі і вже були закріпленні в 1997 році при виготовленні Державного акта на право власності серія IV- ЗК № 007256, що підтверджується матеріалами Технічної документації із землеустрою (Пояснювальна записка, Акт прийому-передачі межових знаків на зберігання)(а.с.33, 39).

Відтак відповідно до п. 3.8 Інструкції та відповідно до бажання ОСОБА_5, як власника землі, межові знаки не встановлювалися та не закріплювалися, оскільки збігалися з огорожею (проходили по існуючій огорожі). А тому, у виконавця робіт не виникало обов'язку повідомляти власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт шляхом його надсилання рекомендованим листом, кур'єрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів зв'язку.

Крім того, протокол Кваліфікаційної комісії №6 підписаний не усіма членами комісії.

Так відповідно до протоколу засідання Кваліфікаційної комісії від 18 червня 2015 року №6, виступили члени Кваліфікаційної комісії ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7 та ОСОБА_10, які ухвалили звернутися до Держгеокадастру із поданням про позбавлення (анулювання) кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 30.01.2013 року №001775 виданого ОСОБА_4. Згідно даного протоколу ОСОБА_10 Значиться присутнім на засіданні кваліфікаційної комісії по розгляду питання щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката позивача. Однак, в протоколі засідання кваліфікаційної комісії (а.с.10 протоколу) відсутній підпис ОСОБА_10 крім того відсутня його окрема думка яка відповідно до п.2.6 та п.2.7 Порядку має бути викладена в письмовій формі та приєднана до протоколу.

Крім того суд приймає до уваги, що безпосередніми виконавцями технічної документації є ОСОБА_11 та ОСОБА_12 і до їх виконаних робіт у відповідачів та третьої особи претензій не виникло, а крім того, зазначена технічна документація погоджена сільським головою с. Кваси, Рахівського району, Закарпатської області та начальником управління Держземагенства в Рахівському районі Закарпатської області (а.с.36), що в свою чергу додатково підтверджує об'єктивність та правильність викладених у ній даних.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, суд приходить до висновку про те, що подання щодо анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера-землевпорядника ОСОБА_4 внесено Кваліфікаційною комісією без врахування усіх істотних обставин, що мали значення для його прийняття.

Наведені обставини свідчать про протиправність рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, оформленого протоколом від 18.06.2015 року №6.

Водночас, враховуючи протиправність рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у формі протоколу від 18.06.2015 року № 6, також наявні правові підстави для скасування наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 01.07.2015 року №152 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера-землевпорядника ОСОБА_4.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи те, що відповідачами не доведено та не надано належних та допустимих доказів в підтвердження обґрунтованості та правомірності прийняття ними оскаржуваних рішень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись статтями 86, 94 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, у формі протоколу засідання №6 від 18.06.2015 щодо внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера-землевпорядника ОСОБА_4.

Визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 01.07.2015 року №152 "Про анулювання кваліфікаційного сертифікату" в частині анулювання кваліфікаційного сертифіката №001775 від 30.01.2013 року, інженера-землевпорядника ОСОБА_4.

Присудити на користь ОСОБА_4 за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру судові витрати зі сплати судового збору у сумі 974,40 (дев'ятсот сімдесят чотири гривні сорок копійок) грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий - суддяМ.М. Луцович

Судді О.М. Шешеня

С.Є. Гаврилко