Справа № 815/5012/16
У Х В А Л А
21 листопада 2016 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Рудченко О.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту захисту економіки Національної поліції України (від 07.10.2016р. вхід.№ЕП/2755/16, від 11.10.2016р. вхід.№26695/16), та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 18.10.2016р. вхід.№27371/16) щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_3 до Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департаменту захисту економіки Національної поліції України, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України про визнання незаконним та скасування рішення (висновку), оформленого протоколом засідання Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України від 29.02.2016р., а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_3 до Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департаменту захисту економіки Національної поліції України, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України про визнання незаконним та скасування рішення (висновку), оформленого протоколом засідання Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України від 29.02.2016р., а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".
07.10.2016р., 11.10.2016р. та 18.10.2016р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшли клопотання третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту захисту економіки Національної поліції України (вхід.№ЕП/2755/16, та вхід.№26695/16), за підписом повноважного представника Департаменту Андрущенко А.А., та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (вхід.№27371/16), за підписом повноважного представника Управління Панчошак О.Д., щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_3, з огляду на пропуск позивачем законодавчо визначеного строку для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, ОСОБА_3 проходить службу в Національній поліції України на посаді старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національній поліції України.
Наказом Національної поліції України «Про проведення атестування поліцейських Національної поліції України, головних управлінь Національної поліції в Київській області та м.Києві» від 20 листопада 2015року №210 о/с, з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись ст.57 Закону України «Про Національну поліцію», призначено проведення Центральною атестаційною комісією атестування поліцейських апарату Національної поліції України, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України», головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затверджена Наказом МВС України від 17.11.2015р. №1465.
Вказаним Наказом від 20 листопада 2015року №210 о/с зобов'язано керівників структурних підрозділів апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України», головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві: скласти списки поліцейських апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України», головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, які підлягають атестуванню; скласти атестаційні листи стосовно поліцейських; підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими; забезпечити прибуття поліцейських на засідання атестаційних комісій у разі необхідності.
Наказом Національної поліції України «Про організацію заходів з тестування особового складу Національної поліції України» від 23.11.2015р. №102, керівникам структурних підрозділів Національної поліції України наказано забезпечити доведення до відома всього особового складу під підпис умови проведення атестування працівників, визначені Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських; забезпечити реєстрацію усіх без винятку осіб, які виявили бажання пройти атестування у єдиній централізованій відомчій телекомунікаційній мережі.
18.02.2016р. з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри, керуючись статтею 57 Закону України «Про Національну поліцію», та вимогами Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом МВС від 17.11.2015р. №1465, Національною поліцією України винесено Наказ «Про створення в Національній поліції України центральної атестаційної комісії №7 та затвердження її персонального складу» №147, яким створено Центральну атестаційну комісію №7 Національної поліції України та затверджено її персональний склад у кількості 7 осіб: голова комісії - полковник поліції Вакуленко Олександр Федорович, заступник голови - начальник Головного слідчого управління; секретар - лейтенант поліції Лишневська Катерина Сергіївна, інспектор роти 10 батальйону 4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції; члени комісії: полковник поліції Кобець Сергій Васильович, заступник начальника управління Департаменту кадрового забезпечення; старший лейтенант поліції Рандюк Ігор Вікторович, головний оперуповноважений - інспектор Департаменту карного розшуку; Леухіна Анастасія Геннадіївна, представник громадської організації «Експертна рада при МВС» (за згодою); ОСОБА_11, представник громадської організації «ВО Автомайдан» (за згодою); ОСОБА_12, представник громадської організації «Народний тил» (за згодою).
З матеріалів справи вбачається, що проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України», головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві неодноразово продовжувалося, про що свідчать відповідні Накази Національної поліції України «Про проведення атестування поліцейських» від 28.12.2015р. №217, від 29.01.2016р. №80, від 29.03.2016р. №251.
Судом з'ясовано, що 29.02.2016р. позивач - ОСОБА_3 пройшов атестування, за результатами якого Центральною атестаційною комісією №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області в розділі ІV- «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» зазначено: - « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність».
Судом встановлено, що з результатами висновку Центральної атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області позивач - ОСОБА_3 ознайомився 04.03.2016р., про що свідчить його особистий підпис в розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» Атестаційного листа.
Відповідно до наявного у матеріалах справи Атестаційного листа, старший оперуповноважений Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національній поліції України ОСОБА_3 за результатами атестування з тестування на загальні навички отримав 40 балів із 60 можливих, та по професійному тестуванні - 40 балів з 60 можливих.
Пунктом 5 розділу VІ Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2015року №1465 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що поліцейський, щодо якого центральною атестаційною комісією чи атестаційною комісією органу поліції прийнято висновок, визначений підпунктом 3 або 4 пункту 15 розділу IV цієї Інструкції, за умови набрання ним загалом за професійний тест та тест на загальні здібності та навички 60 балів і більше має право протягом 5 робочих днів з дня ознайомлення або оприлюднення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідного органу поліції результатів атестування подати скаргу на висновок відповідної атестаційної комісії.
Скарга подається безпосередньо до апеляційної атестаційної комісії відповідно до компетенції, яка визначена пунктом 1 цього розділу, чи шляхом надсилання на адресу відповідної апеляційної атестаційної комісії рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою).
Отже, з викладених правових норм вбачається, що Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2015року №1465 регламентовано право поліцейського, стосовно якого атестаційною комісією за результатами процедури атестації прийнято відповідне рішення, на його оскарження в досудовому порядку до відповідної апеляційної атестаційної комісії.
Так, не погодившись із прийнятим Центральною атестаційною комісією №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області відносно ОСОБА_3 рішенням, викладеним у розділі ІV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» Атестаційного листа, а саме: - « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», позивач звернувся до Голови Центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України зі Скаргою щодо скасування Висновку Центральної атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області стосовно невідповідності ОСОБА_3 займаній посаді, та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Судом встановлено, що у матеріалах справи відсутні докази на підтвердження ознайомлення ОСОБА_3 з рішенням Центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України прийнятим за результатами розгляду його скарги щодо скасування Висновку Центральної атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області стосовно невідповідності ОСОБА_3 займаній посаді, та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Згідно з ч.ч.1,3,4 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Отже, з урахуванням наведеного, судом встановлено, що якщо особа скористалась правом досудового порядку вирішення спору, то перебіг строку звернення до суду слід відраховувати від дня, коли вона була ознайомлена з рішення апеляційної атестаційної комісії, прийнятим за результатами розгляду її скарги.
Водночас, як встановлено судом, та зазначено вище, у матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження ознайомлення ОСОБА_3 з рішенням Центральної апеляційної атестаційної комісії Національної поліції України прийнятим за результатами розгляду його скарги щодо скасування Висновку Центральної атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції в Одеській області стосовно невідповідності ОСОБА_3 займаній посаді, та звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що позивач - ОСОБА_3 звернувся до суду з даним адміністративним позовом про визнання незаконним та скасування рішення (висновку), оформленого протоколом засідання Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України від 29.02.2016р., а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", в межах строків визначених приписами чинного процесуального законодавства, а відтак, суд не вбачає законодавчо передбачених підстав для задоволення клопотань третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту захисту економіки Національної поліції України (від 07.10.2016р. вхід.№ЕП/2755/16, від 11.10.2016р. вхід.№26695/16), третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 18.10.2016р. вхід.№27371/16), та залишення позовної заяви ОСОБА_3 без розгляду.
Керуючись ч.ч.1,3,4 ст.99, ст.ст.133,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотань третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту захисту економіки Національної поліції України (від 07.10.2016р. вхід.№ЕП/2755/16, від 11.10.2016р. вхід.№26695/16), та третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 18.10.2016р. вхід.№27371/16) щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_3 до Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Департаменту захисту економіки Національної поліції України, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Національної поліції в Одеській області, Національної поліції України про визнання незаконним та скасування рішення (висновку), оформленого протоколом засідання Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України від 29.02.2016р., а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано судом « 24» листопада 2016р.
Суддя Харченко Ю.В.