Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 листопада 2016 р. № 820/3837/16
Харківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Тітова О.М.,
за участю:
секретаря судового засідання - Костіної А.В.,
позивача - ОСОБА_1,
пр. відповідача - Січкар А.В.,
пр. третьої особи - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, третя особа: ОСОБА_4, про скасування наказу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій (з урахуванням уточнень) просить суд визнати наказ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 25.05.201б р. по о/с № 228 в частині винесення "суворої догани" ОСОБА_1 незаконним та скасувати його.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач працює в Державній службі України з надзвичайних ситуацій у Харківській області з липня 2009 року, з 2012 року на посаді командира відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Харкова. З квітня 2016 року почала роботу Первинна профспілкова організація атестованих пожежних-рятувальників ГУ ДСНС у Харківській області (далі ППОАПР ГУ ДСНС у Харківській області), яка була зареєстрована Управлінням юстиції у Харківській області. Зазначив, що з початку роботи ППОАПР ГУ ДСНС у Харківській області на позивача особисто та на членів організації почався тиск у різному вигляді, від стверджень керівників підрозділів про нелегітимність організації до погроз особовому складу, щодо звільнення у разі вступу до профспілкової організації. Керівництво постійно намагається знайти підстави для покарання членів профспілкової організації, створюються некомфортні умови, постійно ведуться спроби зганьбити авторитет профкому організації перед підлеглим особовим складом. Внаслідок такого переслідування позивач отримав, на його думку, необґрунтоване дисциплінарне стягнення сувору догану, згідно наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 25.05.201б р. по о/с №228. Позивач вважає, що жодним чином не порушував службової дисципліни та своїх службових обов'язків.
В судовому засіданні позивач позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, в судовому засіданні проти позову заперечувала, зазначила, що наказ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 25.05.201б р. по о/с № 228 в частині винесення ОСОБА_1 суворої догани прийнятий на цілком законних підставах та відповідає чинному законодавству, у зв'язку із чим просила в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Представник третьої особи, ОСОБА_4, в судовому засідання проти позову заперечував з підстав його необґрунтованості, просив у задоволенні позову відмовити.
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, встановив наступне.
Судом встановлено, що прапорщик служби цивільного захисту, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, з 19.06.2009 року (наказ № 231 о/с від 19.06.2009 р.) по 28.05.2013 р. (наказ №34 о/с від 28.05.2013р.) проходив службу в МНС України та з 28.05.2013р. (наказ №34 о/с від 28.05.2013 р.) по теперішній час проходить службу в Державній службі України з надзвичайних ситуацій та перебуває на посаді командира відділення 1-ДПРЧ м. Харків Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.
Згідно витягу із наказу ГУ ДСНС України у Харківській області (по особовому складу) від 28.05.2013 р. №34 о/с відповідно до пунктів 32, 36 Положення про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту за їх згодою призначено сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 на посаду командира відділення 1-ДПРЧ м. Харків, з 28 травня 2013 року.
25.05.2016 року на підставі матеріалів службового розслідування та керуючись статтями 1, 8, 58, 59, 68, 69, 80 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту України, пунктом 31 «Права, обов'язки і відповідальність» Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 № 593, підпунктами а,б пункту 2.9 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, пунктом 5.4.5 Правил безпеки праці в органах і підрозділах МНС України, затверджених наказом МВС України від 07.05.2007 № 312, підпунктами 1, 3 пункту 1, підпунктом 1 пункту 9, підпунктами 1, 6, 9, 31 пункту 10, підпунктами 2, 4, 5 пункту 23, підпунктами 2, 3 пункту 25 розділу V Порядку організації внутрішньої, гарнізонної та караульної служб в органах управління і підрозділах Оперативно - рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 жовтня 2014 року № 1032, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 грудня 2014 року за № 1563/26340, наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 25.05.201б р. по о/с № 228 (по особовому складу) «Про накладення дисциплінарного стягнення» за допущений ряд дисциплінарних порушень командира відділення 1-ДІІРЧ м. Харків прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_1 притягнуто до дисциплінарної відповідальності та накладено дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани (а.с. 7, 8).
Винесенню зазначеного наказу слугували наступні обставини.
17.05.2016 начальником 1-ДПРЧ підполковником служби цивільного захисту ОСОБА_6 були встановлені факти порушення статутних правил несення служби: начальником караулу 1-ДПРЧ майором служби цивільного захисту ОСОБА_7, командиром відділення 1-ДПРЧ прапорщиком служби цивільного захисту ОСОБА_1 та водієм 3-го класу 1-ДПРЧ старшим сержантом служби цивільного захисту ОСОБА_8.
Наказом ГУДСНС України у Харківській області від 17.05.2016 р. № 162 «Про призначення службового розслідування» призначене службове розслідування.
З матеріалів службового розслідування вбачається, що близько 08:30 начальник 1-ДПРЧ підполковник служби цивільного захисту ОСОБА_6 почув порушення мови, тобто не чітке вимовляння слів (ознаки сп'яніння) у водія 3-го класу 1-ДПРЧ старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_8, який заступив на добове чергування.
При освідуванні ОСОБА_6 ОСОБА_8 алкотестером НПФ «Мета» № 12397 було встановлено стан сп'яніння, показники вказаного алкотестеру склали 224 мгк/Л - перший раз та повторно 227 мгк/Л. Свідками виявлення стану сп'яніння ОСОБА_8 стали: заступник начальника 1-ДПРЧ майор служби цивільного захисту ОСОБА_9, водій 1-ДПРЧ старшина служби цивільного захисту ОСОБА_10, начальник караулу 1-ДПРЧ майор служби цивільного захисту ОСОБА_7 Після виявлення стану сп'яніння ОСОБА_8 особисто добровільно запропонував замінити його на чергуванні.
Начальник частини ОСОБА_6 викликав на підміну з вказаної причини командира відділення-водія 1-ДПРЧ старшого прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_11 та відсторонив від чергування ОСОБА_8 З вказаного приводу ОСОБА_6 було повідомлено начальника Шевченківського РВ полковника служби цивільного захисту ОСОБА_12 та начальника ОКЦ полковника служби цивільного захисту ОСОБА_13 При з'ясуванні обставин знаходження на службі водія ОСОБА_8 у стані сп'яніння комісією Головного управління, у складі: т.в.о. начальника СПЗтаВК майора служби цивільного захисту ОСОБА_3, заступника начальника ОКЦ підполковника служби цивільного захисту ОСОБА_14, начальника ВПЗтаСГР ЦЗД підполковника служби цивільного захисту ОСОБА_15, інспектора (СБДР) ЦЗД ОСОБА_16 ОСОБА_8 було запропоновано надати письмове пояснення, пройти освідування за допомогою іншого алкотестеру «Drager» Аlkotest 6510 або проїхати у найближчий заклад охорони здоров'я для проведення огляду з метою встановлення стану сп 'яніння, на що ОСОБА_8 категорично відмовився.
З приводу відмови ОСОБА_8 від надання письмового пояснення та відмови від проходження огляду для встановлення стану сп'яніння (освідування) вказаною комісією були складені відповідні акти. Усно ОСОБА_8 пояснив, що знаходячись на чергуванні, відчував себе хворим, нервував та з цієї причини вживав ліки - настойку пустиннику, що має у свої основі етанол, тобто спирт. З його слів вказані обставини є причиною присутності ознак сп'яніння. Про погане почуття ОСОБА_8 доповідав безпосередньому та прямому начальнику - ОСОБА_1 та ОСОБА_7, однак, останні ніяких дій з цього приводу не здійснили. Під час ознайомлення водія ОСОБА_8 з актами про його відмову від проходження огляду для встановлення стану сп 'яніння та відмову у наданні письмового пояснення т.в.о. начальника СПЗтаВК майором служби цивільного захисту ОСОБА_3, відповідно до його рапорту від 17.05.2016 року, було почуто (виявлено) різкий запах алкоголю з порожнини рота ОСОБА_8 (ознаки сп'яніння), про що ОСОБА_3 повідомив особисто ОСОБА_8 та присутніх членів комісії і начальника 1-ДПРЧ підполковника служби цивільного захисту ОСОБА_6 Начальникам ОСОБА_8 - командиру відділення 1-ДПРЧ прапорщику служби цивільного захисту ОСОБА_1 та начальнику караулу 1-ДПРЧ майору служби цивільного захисту ОСОБА_7 було запропоновано пояснити причини викладених подій та їх бездіяльності, однак, останні відмовились від надання письмового пояснення та заперечували факт виявлення ознак сп'яніння у їх підлеглого. За даним фактом комісією був складений відповідний акт.
Відповідно до п. 4.8, п.4.9., п.4.11 Посадової інструкції командира відділення 1-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Харківській області ОСОБА_1 несе відповідальність за безпеку особового складу, виконання бойової задачі, несе персональну відповідальність за організацію забезпечення особистої безпеки підлеглих, несе особисту відповідальність за стан дисципліни та законності серед особового складу відділення, організовує та проводе заходи щодо її підтримування.
Відповідно до п.п. 5 пункту 23 Порядку організації внутрішньої, гарнізонної та караульної служб в органах управління і підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом МВС від 07.10.2014 р. № 1032, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 04.12.2014 року за №1563/26340 ОСОБА_1, як командир відділення зобов'язаний піклуватися про збереження здоров'я підлеглих і стежити за дотриманням ними правил безпеки праці та носіння встановленої форми одягу.
Відповідно до пункту 11 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, затвердженого Наказом ДСНС України від 13.05.2016 №175 начальник Головного управління: призначає на посади та звільняє з посад керівників структурних підрозділів, інших осіб рядового і начальницького складу, державних службовців та працівників Головного управління, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності (крім своїх заступників.
Наказом ДСНС України № 265 від 20 травня 2015 року про кадрові питання на посаду начальника Головного управління ДСНС України призначений ОСОБА_4.
Наказом МНС України «Про затвердження Інструкції про визначення повноважень начальників щодо застосування заохочень та накладення дисциплінарних стягнень на осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, в тому числі слухачів і курсантів навчальних закладів МНС» від 23.11.2009 р. №781 (далі - Інструкція) визначено, що основним принципом управління службами та підрозділами МНС на усіх рівнях є єдиночальність та централізованість, коли начальник, який очолює орган чи підрозділ цивільного захисту МНС, здійснює у межах наданих йому прав одноосібне керівництво, забезпечує взаємодію, розподіл обов'язків серед осіб рядового і начальницького складу за штатом, наділений дисциплінарною владою стосовно всіх підлеглих і несе особисту відповідальність за результати службової діяльності.
Згідно пункту 3 Інструкції начальники, які є керівниками урядових органів державного управління, начальниками ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, областях, м.м. Києві та Севастополі, спеціальних регіональних центрів швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підпорядкованих їм самостійних структурних підрозділів, науково-дослідних установ, начальниками (ректорами) начальних закладів, центрів та підрозділів центрального підпорядкування мають право на видання (віддання) наказів про застосування заохочень та накладення дисциплінарних стягнень стосовно підлеглих осіб рядового і начальницького складу за штатом.
Відповідно п.6.2. Інструкції до дисциплінарних прав начальників ГУ МНС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі: зауваження; догана; сувора догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади; пониження у спеціальному званні на один ступінь особам начальницького складу до майора служби цивільного захисту включно; звільнення зі служби у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту чи через службову невідповідність (крім осіб начальницького
складу, які перебувають на штатних посадах, що належать до номенклатури Міністра), (крім осіб начальницького складу, які мають спеціальне звання «полковник служби цивільного захисту»).
Таким чином, начальник Головного управління ДСНС України у Харківській області, у відповідності до вимог діючого законодавства України, на підставі наданих йому повноважень та прав видав 25.05.2016р. наказ № 228 (по особовому складу) про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_7, ОСОБА_1 та ОСОБА_8.
Відповідно до ч.1 Розділу І Закону України «Про Дисциплінарний статут служби цивільного захисту» (далі - Статут) від 05.03.2009 №1068 службова дисципліна - бездоганне та неухильне виконання особами рядового і начальницького складу службових обов'язків, установлених Кодексом цивільного захисту України, цим Статутом, іншими нормативно-правовими актами та контрактом про проходження служби в органах і підрозділах цивільного захисту (далі - контракт).
Відповідно до пункту 75 Статуту, на осіб рядового і начальницького складу, які порушили службову дисципліну, можуть бути накладені лише визначені цим Статутом дисциплінарні стягнення, що відповідають ступеню вини особи.
Згідно з пунктом 68 Статуту на осіб рядового і начальницького складу за порушення службової дисципліни можуть накладатися такі види дисциплінарних стягнень: зауваження; догана; сувора догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення зі служби у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту чи через службову невідповідність.
Таким чином, наказ Головного управління ДСНС України у Харківській області був прийнятий у відповідності до вимог діючого законодавства, тому підстав визнання його незаконним та скасування не має.
Згідно статті 19 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту скасувати наказ чи розпорядження має право тільки начальник, який віддав (видав) відповідний наказ чи розпорядження, або старший прямий начальник.
Із адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_1 пов'язує видання оскаржуваного наказу з його членством в Первинній профспілковій організації атестованих пожежних рятувальників Головного управління ДСНС України у Харківській області.
Суд, стосовно зазначених стверджень позивача зазначає наступне.
Первинна профспілкова організація атестованих пожежних рятувальників Головного управління ДСНС України у Харківській області створена 15.03.2016 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України СДРПО створеної профспілки - 49344068, керівником якої є ОСОБА_17, членом зазначеної організації є також позивач
Згідно статі 100 Кодексу цивільного захисту України служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період. Порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається цим Кодексом та положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На рядовий і начальницький склад служби цивільного захисту поширюється дія Дисциплінарного статуту, затвердженого законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 р. N 593 було затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.
Законом України від 5 березня 2009року N1068-УІ був затверджений Дисциплінарний статут служби цивільного захисту. Дисциплінарний статут служби цивільного захисту визначає сутність службової дисципліни, права та обов'язки осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, в тому числі слухачів і курсантів навчальних закладів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), щодо її додержання, види заохочення та дисциплінарних стягнень і порядок їх застосування.
Дія цього Статуту поширюється на всіх осіб рядового і начальницького складу, які повинні неухильно додержуватися його вимог.
Згідно п. 2 Статуту службова дисципліна ґрунтується на усвідомленні особами рядового і начальницького складу своїх службових обов'язків та вірності Присязі, що складається особами рядового і начальницького складу відповідно до закону (далі - Присяга).
Пунктом 3 передбачено, що службова дисципліна в органах і підрозділах цивільного захисту зобов'язує кожну особу рядового і начальницького складу під час проходження служби: виконувати вимоги Присяги, контракту, накази начальників, додержуватися цього Статуту та інших нормативно-правових актів; захищати життя, здоров'я, права та власність громадян, територію, інтереси суспільства і держави у разі виникнення надзвичайних ситуацій; бути чесним, сумлінним і дисциплінованим; стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані із службою не шкодувати сил під час виконання поставлених завдань; додержуватися норм професійної та службової етики, не вчиняти дій, що можуть призвести до неналежного виконання службових обов'язків; бути вільним від впливу політичних партій (громадських організацій); поважати людську гідність і бути готовим у будь-який час надати допомогу людям; сприяти зміцненню службової дисципліни, виявляти повагу до начальників та старших за званням, бути ввічливим, додержуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету.
Пунктом 6 Статуту передбачено, що порушення службової дисципліни є дисциплінарним правопорушенням.
Згідно пункту 8 порушення службової дисципліни - протиправне, винне (умисне чи необережне) діяння або бездіяльність особи рядового чи начальницького складу, спрямоване на недодержання вимог Присяги, зокрема на невиконання або неналежне виконання службових обов'язків перевищення прав, порушення обмежень і заборон, установлених законодавством з питань проходження служби в органах підрозділах цивільного захисту, чи вчинення інших дій, що ганьблять або дискредитують особу як представника служби цивільного захисту.
Відповідно до статі 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" первинна організація профспілки - добровільне об'єднання членів профспілки, які, як правило, працюють на одному підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності і виду господарювання або у фізичної особи, яка використовує найману працю, або забезпечують себе роботою самостійно, або навчаються в одному навчальному закладі. Під працівником, розуміється фізична особа, яка працює на підставі трудового договору на підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Суд зауважує, що ОСОБА_1 в Державній службі України з надзвичайних ситуацій у Харківській області несе службу цивільного захисту відповідно до умов контракту про проходження служби цивільного захисту, а не працює.
Таким чином, Первина профспілкова організація, була створена особами, що не відносяться до працівників, особами, які несуть службу цивільного захисту, та на яких не розповсюджується трудове законодавство, а розповсюджується спеціальне законодавство про проходження служби цивільного захисту
Стосовно стверджень позивача про погодження наказу про притягнення до дисциплінарної від повільності з Первинною профспілковою організацією атестованих пожежних рятувальників Головного управління ДСНС України у Харківській області, суд зазначає, наступне
Відповідно до статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» зміни умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного органу, членами якого вони є. Відповідно до статті 1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» працівник - фізична особа, яка працює на підставі трудового договору на підприємстві, в установі чи у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Дана норма не може бути застосована до позивача, оскільки ОСОБА_1 не є працівником за жодних обставин, по-перше, оскільки він не працює, а несе службу цивільного захисту, по-друге, він несе службу цивільного захисту на підставі контракту про проходження служби цивільного захисту, а ні трудового договору.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір є угода між: працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Відповідно до пункту 45 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок проходження служби цивільного особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11 липня 2013 р. №593, дія якого розповсюджується на Позивача, контракт про проходження служби цивільного захисту - це письмова угода, що укладається на добровільній основі між; громадянином та державою, від імені якої виступає ДСНС, для встановлення правових відносин між: сторонами під час проходження такої служби.
Таким чином, контракт про проходження служби цивільного та трудовий договір суттєво відрізняються між собою за суб'єктним складом так як, сторонами за трудовим договором є працівник (який може бути як громадянином, так і іноземцем, або особою без громадянства) та власник підприємства, а за контрактом про проходження служби цивільного захисту - виключно громадянин України та держава, в особі ДСНС України.
Жодних правовідносин між Головним управлінням ДСНС України у Харківській області та Первинною профспілковою організацією пожежних-рятувальників не має, не має також і колективного договору.
Виходячи з приписів ст. 19 ч. 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 статті 9 КАСУ суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 ч. 1 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо визнання наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 25.05.201б р. по о/с № 228 в частині винесення "суворої догани" ОСОБА_1 незаконним та скасування його не підлягають задоволенню
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 160 - 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, третя особа: ОСОБА_4, про скасування наказу - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 22.11.2016 р.
Суддя Тітов О.М.