ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кулініч Я.В.
Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.
УХВАЛА
іменем України
"23" листопада 2016 р. Справа № 286/2215/16-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Іваненко Т.В.
Кузьменко Л.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "01" вересня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА про зобов'язання виплати грошової компенсації за домоволодіння ,
ВСТАНОВИВ:
Овруцький районний суд Житомирської області постановою від 01.09.2016 р. у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов"язання виплати грошової компенсації за домоволодіння відмовив.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог. В апеляційній скарзі, зокрема вказує, що перебуває на черзі з 03.07.2008 року (номер черги 254); вказує, що невиконання судового рішення у справі протягом восьми років не є розумним строком.
Відповідно до ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга не належить до задоволення, враховуючи таке.
Матеріали справи свідчать, що 16.08.2016 року позивач звернувся з позовом, в якому просить зобов"язати відповідача провести виплату грошової компенсації за домоволодіння у АДРЕСА_2.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що він мав АДРЕСА_2, який здав на баланс сільської ради і віришив отримати за нього грошову компенсацію (будинок, за ціною 2007 року, був оцінений на суму 64981 грн.); зазначає, що відповідно до постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 18.04.2008 року його було поставлено на чергу до відповідача для виплати грошової компенсації; зазначає, що з врахуванням індексації вартість домоволодіння становить 102747,96 грн.., проте до цього часу компенсації не виплачено, відповідачем відмовлено позивачу у проведенні виплати та повідомлено, що виплата компенсації буде здійснена при надходженні коштів у порядку черги.
В ході розгляду справи суд першої інстанції встановив, що позивач з 03.07.2008 року перебуває у відповідача на черзі для отримання грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_2 в сумі 64981,00 грн., яка з врахуванням індексів 1.18 та 1.34 збільшена до 102747,96 грн.
Станом на 11.08.2016 року номер черги 254 (а.с. 15).
З листа Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА від 11.08.2016 року № 07-05/6667 вбачається, що відмову у виплаті компенсації позивачу відповідач обгрунтовує тим, що виплата компенсації за втрачене майно проводиться у порядку черговості з врахуванням дати реєстрації заяви в обліковому журналі. Загальна сума заборгованості по компенсації за втрачене майно по Овруцькому району станом на 11.08.2016 року складає 56250097,68 грн. і обліковується з березня 2007 року. Для виплати компенсації громадянам, які перебувають у черзі перед позивачем необхідно 19976759,17 грн. Виплата компенсації буде здійснена на особистий рахунок позивача в порядку черги при надходження коштів на ці цілі.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що така відмова відповідача є правомірною.
Колегія суддів з таким висновком погоджується, з огляду на таке.
Відповідно до пункту 1 статті 35 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» компенсація громадянам за втрачене у зв'язку з евакуацією, відселенням або самостійним переселенням відповідно до статті 4 цього Закону майно включає грошову компенсацію у повному розмірі вартості жилих, дачних, садових будинків, гаражів, господарських будівель та споруд, яка здійснюється за цінами, встановленими на момент припинення права власності. Компенсація надається один раз.
Постановою Кабінету Міністрів України №1243 від 18.11.2009 року затверджений Порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території.
Відповідно до вказаного Порядку компенсація виплачується громадянам у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території та здачі будинку на баланс відповідної ради. Сума компенсації перераховується на особистий рахунок переселенця або спадкоємця, відкритий ним у будь-якому банку України, у порядку черговості з врахуванням дати реєстрації заяви щодо отримання компенсації в обліковому журналі.
Таким чином, місцевий суд правильно вказав, що компенсація за втрачене майно має бути виплачена позивачу відповідачем шляхом перерахунку на його особистий рахунок у порядку черговості, як це і передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 року за №1243 «Про затвердження Порядку виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забрудненої території».
Жодним нормативним документом не визначений термін та інший порядок, в який повинна бути виплачена компенсація за втрачене майно.
Слід зазначити, що рівень фінансового забезпечення соціальних гарантій щодо виплати компенсації громадянам за втрачене майно, у зв'язку з їх відселенням або переселенням з забруднених територій, визначених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», є недостатнім, у результаті чого не забезпечується своєчасна виплата компенсації за втрачене майно, що, в свою чергу, призводить до додаткових видатків з бюджету у зв'язку із зростанням його вартості.
Колегія суддів наголошує, що виплата компенсації позивачу позачергово призведе до порушення прав ряду осіб, які теж перебувають на черзі для виплати компенсації,
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права та з"ясуванням всіх обставин справи, а тому підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги спростовуються викладеним вище.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "01" вересня 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Т.В. Іваненко
Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,01001
3- відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА вул.Гетьмана Виговського, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11106
- ,