Провадження № 6-а/754/55/16
Справа № 754/13350/14-а
У Х В А Л А
Іменем України
17 листопада 2016 року Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого-судді Клочко І.В.
при секретарі Шевчук М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві подання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.Києві, боржник: Лівобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві, стягувач: ОСОБА_1, про зміну способу і порядку виконання рішення,-
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2016 року надійшло подання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.Києві про зміну способу та порядку виконання вищезазначеного судового рішення, в якому заявник зазначає про те, що на виконанні у відділі перебуває виконавче провадження ВП № 47711278 з примусового виконання виконавчого листа Деснянського районного суду м.Києва від 25.05.2015 року у справі № 2а-636/14 про зобов»язання Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі м.Києва провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірі, визначеному ст.ст.50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 11.02.2014 року по 15.08.2014 року, з урахуванням виплачених коштів.
05.06.2015 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.Києві було відкрито вказане виконавче провадження.
Відповідно до п.1 додатку 1 Постанови КМУ від 16.12.2015 року № 1055 «Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», боржник за вказаним виконавчим провадженням - Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Києва реорганізовано шляхом злиття в Лівобережне об»єднане Управління Пенсійного фонду України в м.Києві.
Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 21.09.2016 року ухвалено замінити сторону у вищевказаному виконавчому провадженні, а саме замінено боржника - Управління Пенсійного фонду України у м.Києві на Лівобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві.
Листом Лівобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві від 20.10.2016 року № 15843/05 повідомлено Відділ, що на виконання рішення суду ОСОБА_1 здійснено нарахування основної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірі, визначеному ст.ст.50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 11.02.2014 року по 15.08.2014 року, з урахуванням виплачених коштів. Сума нарахування становить 41532, 73 грн.
Відповідно до ч.1 ст.48 Бюджетного кодексу України, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов»язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом.
Таким чином, боржником рішення суду самостійно у повному обсязі не виконується з незалежних від нього причин, в зв»язку з чим відсутні правові підстави для застосування до боржника штрафних санкцій, передбачених ЗУ «Про виконавче провадження».
Посилаючись на викладені обставини, заявник просить змінити спосіб та порядок виконання рішення суду у справі № 2а-636/14, на підставі якого Деснянським районним судом м.Києва 25.05.2015 року видано виконавчий лист № 2а-636/14, шляхом стягнення з Лівобережного об»єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на користь ОСОБА_1 кошти у розмірі 41532, 73 грн., які нараховані на виконання рішення суду Лівобережним об»єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві.
В судове засіданні сторони по справі не з'явились, про розгляд справи судом повідомлялись, причини своєї неявки суду не повідомили. За даних обставин суд вважав за можливе проводити розгляд справи за відсутності сторін на підставі належних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення заяви про зміну способу та порядку виконання судового рішення, виходячи з наступного.
Статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За приписами п.2 ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії (п.2 ч.2 ст.162 КАС України).
Частиною першою статті 263 КАС України встановлено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для застосування правил даної норми є обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі: ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин.
Таким чином, для відстрочення, розстрочення виконання рішення та зміни способу його є такі підстави: для розстрочення та відстрочення - обставини, що ускладнюють виконання, а для зміни способу і порядку виконання - обставини, які роблять виконання неможливим.
Відповідно до ч.1 ст.48 Бюджетного кодексу України, розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов»язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом.
З матеріалів справи вбачається, що виконання виконавчого листа № 2а-636/14, виданого Деснянським районним судом м. Києва 25.05.2015 року, неможливе через відсутність коштів, виплата яких буде здійснена за наявності відповідного фінансування з Державного бюджету України.
З викладеного вбачається, що виконання постанови суду фактично можливе, хоча й за певних умов, тому відсутні підстави для зміни способу виконання рішення суду першої інстанції.
На підставі викладеного, керуючись ст.263 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволені подання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.Києві, боржник: Лівобережне об»єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві, стягувач: ОСОБА_1, про зміну способу і порядку виконання рішення - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена через Деснянський районний суд м. Києва до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5-ти днів з моменту отримання копії ухвали.
Суддя :