справа №369/2484/16-а
провадження 2-а/369/189/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.09.2016 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Волчка А.Я.
за участю секретаря Раситюк М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправним та зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
У березні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області, про визнання дій протиправним та зобовязання вчинити певні дії.
Свої вимоги мотивувала, тим, що вона ОСОБА_1 25.01.16 року звернулася до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Сятошинському районі Київської області з заявою провести їй перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця з включенням сум матеріальної допомоги на оздоровлення - 21258,46 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань - 3126,00 грн. та суми індексації - 486,67 грн. за період з 01.05.2007 до 30.04.2009.
ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області їй відмовило в перерахунку раніше призначеної пенсії державного службовця, мотивуючи тим, що включення матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально- побутових питань та сум індексації заробітної плати в заробіток для обчислення пенсії не передбачено діючим законодавством.
Тому просила визнати дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво- Святошинському районі Київської області, щодо відмови перерахунку мені пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» з моменту її призначення з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення 21258,46 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань 3126,00 грн. та суми індексації 486,67 грн. незаконними.
Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво- Святошинському районі Київської області перерахувати їй пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» виходячи з 80 відсотків заробітної плати з моменту її призначення з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги - 21258,46 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань - 3126,00 грн. та суми індексації - 486.67 грн. за період роботи з 01.05.2007 по 30.04.2009 перед з зверненням за призначенням пенсії.
У судове засідання позивач не зявилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена, надала суду заяву, згідно якої просила розглядати справу без їх участі, позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач свого представника у судове засідання не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений, надіслали до суду заперечення, згідно яких просили вважають вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, тому просили відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки її вимоги є необґрунтованими та безпідставними.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, прийшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до п.9 ч.1ст.3 КАС Українивідповідач - суб»єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до п. 7 ч.1ст.3 КАС Українисуб»єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб»єкт при здійсненні нимивладнихуправлінськихфункційна основізаконодавства.
Згідно частини 2статті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбаченийКонституцієюта законами України.
Зазначене ґрунтується і на положеннях Рішення Конституційного Суду України від 18 червня 2007 року №4-рп/2007, у пункті 3.4 якого вказано, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблему, пов'язану з реалізацією права на соціальний захист, неприпустимістю обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, і сформулював правову позицію, згідно з якоюКонституціята закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.
Як встановлено судом, позивач ОСОБА_1 25.01.16 року звернулася до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Сятошинському районі Київської області з заявою провести їй перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця з включенням сум матеріальної допомоги на оздоровлення - 21258,46 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань - 3126,00 грн. та суми індексації - 486,67 грн. за період з 01.05.2007 до 30.04.2009.
ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області відмовило позивачу в перерахунку раніше призначеної пенсії державного службовця, мотивуючи тим, що включення матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально- побутових питань та сум індексації заробітної плати в заробіток для обчислення пенсії не передбачено діючим законодавством.
Проте, частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній роботі та інших надбавок. Згідно частини 7 цієї статті, умови оплати праці державних службовців, розмір їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 3 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» передбачено надавати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Згідно статті 1 Закону України «Про індексацію грошових коштів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення. Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, а саме: оплата праці (грошове забезпечення).
За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» (чинної редакції станом на дату призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається у розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
У частині першій статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні призи та компенсаційні виплати.
Згідно зі статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове пенсійне страхування.
Також статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, у межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми) заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку ( виплат, доходу).
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання удосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» (чинної редакції станом на дату призначення пенсії) встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальне звання, вислугу років), що включається в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за останні 24 чи 60 календарних місяців роботи підряд, яка дає право на даний вид пенсії перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 чи 24 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60 чи 24.
Також слід звернути увагу на те, що зазначена Постанова не містить переліку окремих виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії. Тому вважає висновок ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про те, що включення в заробіток для обчислення пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексацій заробітної плати не передбачено діючим законодавством України незаконним.
З рішенням відповідача позивач не згодна та вважає його неправомірним,таким, що не відповідає діючому законодавству та порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення в розмірі, відповідному їй заробітній платі.
Судом встановлено, що має місце спір фізичної особи (пенсіонера) із суб'єктом владних повноважень (ОСОБА_2 Пенсійного фонду України) щодо оскарження його рішення про перерахунок пенсії.
Правовідносини регулюються ст.ст.22,58 Конституції України,ст.37 Закону України «Про державну службу».
Відповідно п. 2.3.3 ст. 2 Інструкції по статистиці заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від№ 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за № 114/8713, у склад фонду додаткової заробітної плати входять премії та винагороди в тому числі за вислугу років, які мають систематичний характер, суми виплат повязаних з індексацією заробітної плати працівників та матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійна страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Відповідно до відомостей, зазначених у Довідці, на грошову винагороду, матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, висновок відповідача про те, що грошова винагорода, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, на які нараховані страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, зазначені у Довідці, не включаються до складу заробітної плати державного службовця та не підлягають врахуванню при обчисленні розміру пенсії, є протиправним та таким, що грубо порушує права позивача, гарантовані Конституцією України та чинним законодавством України.
Статтею 33 Закону України Про державну службу від 16.12.1993 р. № 3723-XII встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
За змістом статті 37 Закону України Про державну службу (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
У частині першійстатті 1 Закону України Про оплату праці від 24 березня 1995 року № 108/95 законодавцем встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 даного Закону визначена структура заробітної плати. Заробітна плата включає: основну заробітну плату, яка є винагородою за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців; додаткову заробітну плату, яка є винагородою за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій; інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати входила до системи оплати праці державного службовця.
Крім того,статтею 66 Закону України Про пенсійне забезпеченнявід 5 листопада 1991 року № 1788-XII врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першоїстатті 66 цього Законудо заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно доЗакону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннявід 9 липня 2003 року № 1058-IV визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цимЗакономбули фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Крім того, відповідно до положень наказу Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року за № 5 Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати фонд оплати праці складається з: фондів основної заробітної плати, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних компенсаційних виплат. (п. 1.3. Інструкції). При цьому, до складу додаткової заробітної плати Держкомстат України відносить, в тому числі: суми виплат, повязані з індексацією заробітної плати (доходу) працівників (службовців) - (п.2.2.7. Інструкції), а до складу фонду інших заохочувальних та компенсаційних виплат - матеріальну допомогу, яка надається всім або більшості працівників (в тому числі - на оздоровлення) - (п.2.3.3. Інструкції).
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Згідно вимог ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95ВР, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до вимог ст. 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно з ч. 2 ст. 33 ЗаконуУкраїни «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Разом з тим слід зазначити, що аналізуючи вказані положення, вбачається, що матеріальна допомога на оздоровлення, вирішення соціально-побутових питань входили до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, вимогами ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Враховуючи викладене, слід вважати, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Отже, суд вважає такими, що ґрунтуються на вимогах закону, доводи позивача про необхідність врахування при призначенні їй пенсії сум матеріальної допомоги для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати.
У відповідності до положень ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч.1 ст. 35, ч. 2 ст. 38, ч. 3 ст. 42, ч. 5 ст. 48 цього Закону, провадиться у разі виникнення права на підвищення права на підвищення пенсії з першого числа місця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Згідно положень ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок призначеної пенсії провадиться при виникненні права на підвищення пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа.
Згідно вимог ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи та інтереси.
Ст. 13 Конвенції, яка гарантовано кожному право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо порушення передбаченого Конвенцією права було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Відповідно до ч.2ст. 8 КАС України, передбачено під час вирішення справи суд керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, права людини визнаються найвищими соціальними цінностями, вони визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідност. 86 КАС Українисуд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно дост. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Згідно ч. 2ст. 71 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до положень ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановлено цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулась до УПФУ в Києво-Святошинському районі Київської області з відповідною заявою з проханням здійснити їй перерахунок пенсії у відповідності до положень Закону України «Про державну службу» тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню саме з дати її звернення до пенсійного фонду з відповідною заявою про здійснення перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.
Дослідивши матеріали справи, доводи сторін, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтуються на безпосередньому, всебічному, повному та об»єктивному дослідженні в судовому засіданні всіх доказів, що є в матеріалах справи, в їх сукупності, керуючись принципом верховенства права, суд вважає за необхідне позовні вимоги позивача задовольнити частково.
Що стосується заперечення відповідача вони спростовуються зазначеними вище обставинами, а тому судом до уваги не беруться.
Отже, оцінюючи докази в їх сукупності, суддя дійшов висновку про задоволення вимог позивача частково.
Керуючись ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 41, 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. ст. 1 - 2 Закону України «Про оплату праці», 35, 38, 42, 48 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 2, 6, 71, 90, 99, 159, 160, 167 КАС України,суд -
П О СТ А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області про визнання дій протиправним та зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво- Святошинському районі Київської області, щодо відмови перерахунку ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» з моменту її призначення з включенням до розрахунку заробітної плати для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення 21258,46 грн., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань 3126,00 грн. та суми індексації 486,67 грн. незаконними.
Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області перерахувати ОСОБА_1 пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» виходячи з 80 відсотків заробітної плати відповідно до Закону України № 3723-ХІІ «Про державну службу» (в редакції на час призначення пенсії), з урахуванням фактично нарахованих та сплачених усіх виплат, з яких сплачено страхові внески, у тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення індексації заробітної плати з яких сплачено страхові внески у тому числі сум матеріальної допомоги на оздоровлення індексації заробітної плати, з яких сплачено страхові внески з урахуванням фактично отриманих сум державного службовця починаючи з 25.01.2016 з врахуванням довідки за №11 від 15.01.2016 року про складові заробітної плати за період з 01.05.2007 року п 30.04.2009 року.
У решті позову відмовити.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: А.Я. Волчко