Рішення № 62930751, 16.11.2016, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
16.11.2016
Номер справи
234/15681/16-ц
Номер документу
62930751
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/15681/16-ц

Провадження № 2/234/6178/16

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2016 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

в складі: головуючого судді Карпенко О.М.,

при секретарі Аксеніної В.М.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Склярова Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

18.10.2016 року до Краматорського міського суду Донецької звернулася ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» про зобов'язання вчинити певні дії.

Із позовної заяви вбачається, що позивачка є власником квартири АДРЕСА_1. Рішенням Виконавчого комітету Краматорської міської ради від 03.08.2016 року №518, було погоджено переобладнання приміщення квартири в зв'язку з установленням інженерного устатковання (вузлів комерційного обліку споживання тепла в системі опалення) та перенесення нагрівальних приладів відповідно до проекту і технічними умовами. За його заявою, ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (далі - Відповідач) 13.09.2016 року, видало технічні умови №485 на установку вузла обліку споживання теплової енергії в приміщенні, підключеному до внутрішньобудинкової системи централізованого опалення багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1. Відповідно до технічних умов виданими Відповідачем, в спеціалізованій організації ТОВ «Укртехбудпроект», був розроблений робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальною на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії в належить мені квартирі, з окремим тепловим вводом. Робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальною на горизонтальну, з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії в належить мені квартирі, з окремим тепловим вводом був узгоджений з балансоутримувачем будинку, власником внутрішньобудинкових мереж, з точкою підключення під внутрібудинкову систему опалення після елеваторного вузла. 23.09.2016 року, він звернувся до Відповідача із заявою про узгодження робочого проекту на установку комерційного вузла обліку теплової енергії, і прийнятті в експлуатацію теплового лічильника. 06.10.2016 року, листом №17/1557, Відповідач відмовив йому в задоволенні його заяви, пославшись про невиконання п. №2 технічних умов, що не дотримано вимог нормативних документів ДБН В.2.2.15-2005, 2.5.67-2103, 2.5.39-2008.

Враховуючи викладене просив визнати неправомірною відмову ТОВ «Краматорськтеплоенерго» у погодженні йому робочого проекту на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії в належній йому квартирі АДРЕСА_1, та прийняття вузла обліку теплової енергії на абонентський облік; визнати узгодженим робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії квартири АДРЕСА_1, відповідаючим виданим технічним умовам; зобов'язати ТОВ «Краматорськтеплоенерго» узгодити робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії та прийняти вузел обліку теплової енергії в квартирі АДРЕСА_1 на абонентській облік КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради та стягнути з відповідача судовий збір у сумі 551,20 грн.

В судовому засіданні представники позивача вимоги позовної заяви підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Представник відповідача Скляров Д.В., проти задоволення позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Суд, заслухавши учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Державна політика у сфері теплопостачання базується на принципі оптимального поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п'ять років. (ст.6 ЗУ «Про теплопостачання» № 2633-IV від 02.06.2005р. зі змінами та доповненнями).

Приписами ст.13 ЗУ «Про теплопостачання» встановлено, що до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належить погодження на розміщення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об'єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території.

Статтею 24 ЗУ «Про теплопостачання» передбачено право споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами, а також на отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань приладів комерційного обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.

Згідно ст.1 вказаного Закону прилад комерційного обліку теплової енергії це засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії.

Позивачу на підставі договорів купівлі-продажу належить квартира АДРЕСА_1. (а.с.6-9)

Рішенням Краматорської міської ради від 03.08.2016 року №518 було погоджено переобладнання зазначеної квартири у зв'язку з встановленням інженерного обладнання (вузла комерційного обліку витрат тепла в системі опалення) та перенесення нагрівальних приладів згідно проекту та технічним умовам. (а.с.10)

Відповідно до п.29 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 року №630 (із змінами та доповненнями), споживач має право: зокрема на установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік; на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку.

Згідно п. 9 вказаних Правил, у квартирі роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.

Пунктом 8 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою КМУ від 03.10.2007р. №1198 визначено, що для приєднання споживача до системи теплопостачання, реконструкції або розширення системи теплоспоживання чи збільшення обсягів споживання теплової енергії на діючих об'єктах споживач повинен подати заявку теплопостачальній організації про видачу технічних умов.

Судом встановлено, що позивачу відповідно до даних вищезазначених технічних умов ТОВ «Укртехбудпроект» було виконано Робочій проект 15.09.2016-1 П3 для квартири АДРЕСА_1

Листом №17/1557 від 06.10.2016 року позивачу відмовлено у наданні технічних умов на переобладнання квартири. Вважає, що відмова відповідача є незаконною та такою, що протирічить законодавству та рішенню Краматорської міської ради від 03.08.2016 року №518.

Таку відмову ТОВ «Краматорськтеплоенерго» суд вважає необґрунтованою, оскільки вона суперечить діючому законодавству, а саме Закону України «Про теплопостачання», Правилам надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, Правилам користування тепловою енергією .

Також, відповідно до п.7.2.31 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго України №71 від 14.02.2007 року передбачені виклик споживачем представника енергопостачальної організації та територіального органу центрального органу виконавчої влади у сфері метрології для оформлення допуску вузла обліку до експлуатації, складання акту та прийняття рішення про допуск до експлуатації. При допуску до експлуатації вузла обліку у споживача після одержання акту представник енергопостачальної організації пломбує ЗВТ вузла обліку теплової енергії і теплоносія.

Позивач має всі необхідні технічні документи для допуску до технічної експлуатації в її квартирі комерційних вузлів обліку теплової енергії, та вчинила дії для оформлення допуску у передбачений законом строк.

Відмова же відповідача не ґрунтується на наведених положенням Правил технічної експлуатації.

Віднесення квартирних приладів обліку тепла до некомерційних суперечать вищенаведеним ст.1 Закону України «Про теплопостачання», п.3 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго України №71 від 14.02.2007 року, положенням Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Доводи відповідача стосовно відсутності технічної можливості у наявному житловому фонді встановлювати в окремих квартирах теплолічильники суперечать розробленим та виданим конкретно ОСОБА_3 технічним умовам та Робочому проекту.

На підставі наведеного суд вважає, що позов ОСОБА_3 щодо визнання неправомірною відмову ТОВ «Краматорськтепленерго» у погодженні робочого проекту на установку приладу обліку споживання теплової енергії підключеного до внутрибудинкової системи опалення будинку АДРЕСА_1, визнання узгодженим робочий проект на установку приладу обліку споживання теплової енергії в квартирі, підключеного до внутридомової системи опалення будинку АДРЕСА_1, відповідаючим виданим технічним умовам; прийняття вузла обліку теплової енергії в квартирі на абонентській облік є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Таким чином, з відповідача на користь позивачки підлягає стягненню понесені нею судові витрати у сумі 551,20 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 14, 15, 215, 223 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорськтеплоенерго» про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірною відмову ТОВ «Краматорськтеплоенерго» у погодженні ОСОБА_3 робочого проекту на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії в належній йому квартирі АДРЕСА_1, та прийняття вузла обліку теплової енергії на абонентський облік.

Визнати узгодженим робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії квартири АДРЕСА_1, відповідаючим виданим технічним умовам.

Зобов'язати ТОВ «Краматорськтеплоенерго» узгодити робочий проект на зміну розводки системи опалення з вертикальної на горизонтальну з установкою комерційного вузла обліку теплової енергії та прийняти вузел обліку теплової енергії в квартирі АДРЕСА_1 на абонентській облік КВП «Краматорська тепломережа» Краматорської міської ради.

Стягнути з ТОВ «Краматорськтеплоенерго», юридична адреса: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 8 (п/р 26005301376944 у філії Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 335106, ЄДРПОУ 34657789) на користь ОСОБА_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1 судовий збір у сумі 551,20грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Краматорського

міського суду О.М. Карпенко