КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
22 листопада 2016 року №810/2963/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕКТОР" до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконним протоколу, визнання незаконними та скасування постанови, припису про усунення порушень,
за участю представників сторін:
від позивача: Кукса Т.Т., довіреність №11/21/11/2016 від 21.11.2016
Савченко М.А., довіреність №10/21/11/2016 від 21.11.2016
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕКТОР" з позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанови №3-3008/1 / вих. №0209/1-1 від 30.08.2016 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування та припису №1808/1 від 18.08.2016.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 31.10.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №810/2963/16, закінчено підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Під час розгляду справи судом було встановлено, що провадження відкрито у справі, яка за правилами предметної підсудності підсудна іншому суду, у зв'язку з чим судом було поставлено на обговорення питання про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду.
Представники позивача у судовому засіданні по справі 22.11.2016 проти передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду не заперечували.
Відповідач явку свого представника у судове засідання по справі 22.11.2016 не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Розглядаючи питання про передачу адміністративної справи №810/2963/16 на розгляд іншого адміністративного суду по суті суд виходив з наступного.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Статтею 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Порядок обрання органів місцевого самоврядування, їх функціонування та повноваження передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997 (далі-№ 280/97).
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону № 280/97 сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно із частинами 1, 2 статті 11 Закону № 280/97 виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Крім того, статтею 54 Закону № 280/97 визначено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.
Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.
Так, відповідно до пункту 1 Положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради №120-4-VII від 23.11.2015, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради є виконавчим органом Ірпінської міської ради з питань державного архітектурно-будівельного контролю (зі статусом відділу міської ради).
Таким чином, відповідач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області є виконавчим органом Ірпінської міської ради, який був створений на виконання функцій органом місцевого самоврядування, підзвітний та підконтрольний Ірпінській міській раді Київської області.
Отже, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕКТОР" до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанови, припису про усунення порушень не можуть бути предметом розгляду в окружному адміністративному суді, оскільки за предметною підсудністю підлягають вирішенню місцевим загальним судом як адміністративним, у даному випадку - Ірпінським міським судом Київської області.
З урахуванням викладеного, дана справа не підсудна Київському окружному адміністративному суду та повинна розглядатися Ірпінським міським судом Київської області як адміністративним судом.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Положеннями частини 5 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.
Таким чином, адміністративну справу №810/2963/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕКТОР" до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанови, припису про усунення порушень - належить передати для розгляду до Ірпінського міського суду Київської області.
В судовому засіданні по справі 22.11.2016 проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повний текст ухвали виготовлено та підписано 22.11.2016.
Керуючись статтями 18, 19, 22, 160, 165, 202 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Передати адміністративну справу №810/2963/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЕКТОР" до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування постанови, припису про усунення порушень до Ірпінського міського суду Київської області (08200, м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7) для розгляду по суті.
2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.