Постанова № 62920330, 22.11.2016, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
22.11.2016
Номер справи
577/4243/16-а
Номер документу
62920330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 577/4243/16-а

Провадження № 2-а/577/138/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"22" листопада 2016 р. м. Конотоп

Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Семенюк І.М.

при секретарі Іваненко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом, в якому просить: визнати протиправною відмову в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 ч.1 ЗУ " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" та зобов'язати призначити пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 ЗУ " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС". Свої вимоги обґрунтовує тим, що він був призваний Конотопським військовим комісаріатом для проходження військових зборів з 13 серпня по 03 жовтня 1987 року для участі в ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Згідно наказів командира військової частини 34102 від 18 серпня 1987 року №(476)230 він був зарахований до особового складу та поставлений на всі види забезпечення. Місцем дислокації військової частини №34102 було с. Оране. Згідно наказу №(522) 276 командира військової частини 34102 по стройовій частині від 3 жовтня 1987 року він вибув із спеціальних зборів відслуживший спеціальний термін і отримавший граничну дозу опромінення , як вказано в підтверджуючих цю обставину документах «предельную дозу облучения н/поименованый личный состав снять со всех видов довольствия». Доза його опромінювання визначена як 0,439 бер . Згідно трудової книжки , в період з 09 серпня 1982 року по 20 червня 2003 року він працював слюсарем на Конотопському вагоноремонтному заводі і, як вбачається із довідки, виданої адміністрацією заводу, йому була виплачена заробітна плата за роботу в населених пунктах зони відчуження, з урахуванням коефіцієнтів, у відповідності до Постанови Ради Міністрів України та Укрпрофради від 19 червня 1996 року №207-7. Відповідно до ст. 10 та 14 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" його визнано постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії. Як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії він має право на пільги та компенсації, встановлені ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС". Відповідно до ст. 55 ЗУ"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", особи, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів пенсія за віком призначається зі зменшенням встановленого пенсійного віку на 8 років. 17 серпня 2016 року він звернувся до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про призначення пенсії зі зменшенням встановленого пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" та надав всі підтверджуючі документи. Листом №10609 /03-11 від 07 вересня 2016 року йому і було відмовлено в призначенні пенсії з посиланням на те, що довідка №09-04/4963 від 15 грудня 2015 року, видана галузевим державним архівом Міністерства оборони України щодо підтвердження фактичної кількості днів роботи в зоні відчуження, не містить дні виїзду в зону відчуження. Крім того у відповіді Пенсійного фонду говориться, що в довідках № 09-04/4963 від 15 грудня 2015 та №09-04/434 від 02 лютого 2016 року, виданих галузевим державним архівом Міністерства оборони України присутня розбіжність по- батькові з даними паспорта. Вважає відмову відповідача неправомірною з тих підстав, що згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 ( у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 30 липня 2015 року №13-2), для призначення пенсії за нормами статті 55 зазначеного Закону подають посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122 або довідки архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або первинні документи про перебування особи в зоні відчуження із зазначенням днів виїздів у відповідні зони небезпеки. При цьому довідка Ф.122 видається на підставі первинних документів лише тими підприємствами, установами, організаціями, в складі яких працівник безпосередньо виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Крім посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ним відповідачу була надана довідка №09-04/4963 від 15 грудня 2015 року , видана галузевим державним архівом оборони України щодо підтвердження фактичної кількості днів роботи в зоні відчуження без зазначення днів виїзду в зону відчуження, в архівній довідці №09-04/4963 від 15 грудня 2015 року , виданої галузевим державним архівом Міністерства оборони України, в якій зазначено, що згідно архівних документів військової частини № 34102 встановлено, що ОСОБА_3 приймав участь в ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС в період з 18 серпня 1987 року (наказ №(476)230 по 03 жовтня 1987 року наказ №(522)276. Крім того , в даній архівній довідці зазначена доза опромінювання-0(нуль) 439 бер. А також в даній архівній довідці зазначено, що в матеріалах військової частини відображено, що ним отримані добові в розмірі 3,50 крб. на добу. Дана довідка належним чином оформлена. В довідці не зазначені дні виїзду в зону відчуження, однак період перебування його в зону відчуження підтверджено іншими документами, які також надавалися відповідачу . З огляду на положення п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», єдиним документом, який підтверджує статус громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право на користування пільгами, встановленими ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку для одержання державних пенсій, є посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС і таке серії A № 226452 «Учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС», яке видане ОСОБА_1, ним і надане на підтвердження вимог про призначення пенсії , Конотопське обєднане управління пенсійного фонду України в Сумській області не бере до уваги, що і змусило його звернутися до суду.

Позивач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити. Він не погоджується із запереченнями відповідача, оскільки він в установленому порядку визнаний Учасником ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, йому видане посвідчення, яке надає право на пільги, встановлені Законом, а також його статус Учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС надає йому право виходу на пенсію зі зниженням пенсійного віку, однак відповідач порушує його законне право, тому він позов підтримує і просить задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, за дорученням ОСОБА_7, задоволенню позовних вимог заперечує та пояснила, що відповідно до ст. 55 ЗУ"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів пенсія за віком призначається зі зниженням встановленого пенсійного віку на 8 років з дня наступного після досягнення такого права і у випадку, якщо особа звернулася протягом тримісячного терміну з дня виникнення права на пенсію. Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії № 22-1 від 25 листопада 2005 року передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком із застосуванням ст. 55 Закону додаються документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації на наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена Постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об"єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період ( періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування ( при призначенні пенсії із застосуванням норм ст. 55 вищевказаного Закону). Позивач 17 серпня 2016 року подав до управління заяву про призначення пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До заяви були додані такі документи: копія трудової книжки, копія посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, архівну довідку № 1854 від 10 грудня 2015 року , довідку військової частини 34102 від 03 жовтня 1987 року № 1286/19, довідку Конотпоського об»єднаного міського військомату від 08 жовтня 1987 року №4/699, довідку Конотпоського державного вагоноремонтного заводу разом з особистим рахунком, архівну довідку від 10 грудня 2015 року № 1937 про нарахування заробітної плати в Конотопському вагоноремонтному заводі за 1987 рік, архівну довідку Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 09004/4963 від 15 грудня 2015 року, архівну довідку Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 09-04/434 від 02 лютого 2016 року, витяг з протоколу № 6 від 13 квітня 2016 року засідання Комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чарнобильської катастрофи. Інші документи до управління не надавались, в тому числі довідку Конотопського об»єднаного міського військового комісаріату від 19 жовтня 1990 року № 4 та від 25 вересня 1999 року № 4, що додані позивачем до матеріалів позовної заяви . Проте зазначені документи не підтверджують його право на призначення пенсії згідно ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", так як в архівних довідках Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 09004/4694 від 15 грудня 2015 року та від 02 лютого 2016 року № 09-04/434 місцем дислокації в/ч 34102 зазначено населений пункт с. Оране, який не належить до зони відчуження, в той час як робота саме взоні відчуження, є однією з визначальних умов набуття особою права на пенсію згідно ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", в архівній довідці Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 15 грудня 2015 року № 09004/4963 та від 02 лютого 2016 року № 09-04/434 встановлена невідповідність по-батькові позивача з даними, що зазначені в його паспорті, в довідці Конотопського об»єднаного міського військового комісаріату від 08 жовтня 1987 року № 4/699 та в довідці військової частини 34102 від 03 жовтня 1987 року № 1286/19 відсутня інформація про населені пункти, де позивач працював по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, витяг з протоколу засідання Комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 13 квітня 2016 року № 6 , не є первинним документом та не може бути підставою для призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону № 796. Відповідно до Положення про Комісію зі спірних питань визгначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації насліків аварії на ЧАЕС - це постійно діючий колегіальний орган, що створюється для визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До основних завдань Комісії належить розгляд спірних питань питань осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з метою видачі посвідчень та правильності їх видачі. Рішення Комісії не має об»єктивної можливості підтвердити кількість днів роботи у зоні відчуження. До того, ж вимога позивача про зобов'язання управління здійснити призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку є неправомірною, оскільки відповідно до ст. 58 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" органом, який призначає пенсії є Пенсійний фонд, а суд не може перебирати на себе повноваження органів державної влади. На підставі вищевикладеного просить відмовити в задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (категорія 2), що підтверджується посвідченням учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (а.с. 4).

17 серпня 2016 року позивач звернувся до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області з заявою про призначення пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, але 07 вересня 2016 року рішенням управління йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС із зниженням пенсійного віку у зв'язку з тим, підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження що підтверджено відповідними документами, а в наданій ним архівній довідці №09-04/4963 від 15 грудня 2015 року, яка видана Галузевим державним архівом Міністерства оборони України, не містяться відомості про дні виїзду в зону відчуження , в довідках № 09-04/4963 від 15 грудня 2015 року та № 09-04/434 від 02 лютого 2016 року, які видані Галузевим державним архівом Міністерства оборони України наявна розбіжність по-батькові з даними паспорта (а.с.5,6).

Суд не може погодитися з рішенням відповідача, оскільки документи, додані позивачем до заяви про призначення пенсії, містять вказівку на конкретний період роботи в зоні відчуження в 1987 році, що передбачено п. 7 "г" Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії.

Згідно довідки командира військової частини № 1286/1 від 03 жовтня 1987 року, ОСОБА_3 був призваний Конотопським військовим комісаріатом для проходження військових зборів з 13 серпня 1987 року по 03 жовтня 1987 року для участі в ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. (а.с.21).

Згідно архівної довідки № 09-04/4963 від 15 грудня 2015 року ОСОБА_3 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в період з 18 серпня 1987 року по 03 жовтня 1987 року, згідно наказу командира військової частини 34102 № (476)230 від 18 серпня 1987 року ОСОБА_3 прибув з Конотопського ОГВК Сумської області , отримав дозу опромінювання 0,439 бер ( а.с.19).

Як вбачається з військового квитка НОМЕР_1 виданого Конотопським об'єднаним міським військовим комісаріатом 06 серпня 1983 року в період з 15.08 по 03.10.1987 року ОСОБА_3 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та має право на пільги встановлені державою. ( аркуш в/квитка 25). (а.с. 16)

З довідок військового комісаріату вбачається, що ОСОБА_3 з 15 серпня 1987 року по 03 жовтня 1987 року приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 30 км зоні , отримав дозу опромінювання 0,439 бер ( а.с.24).

Згідно даних архівної довідки №09-04/434 від 02 лютого 2016 року в наказі № (476)230 від 18.08.1987 року командира військової частини 34102 стройової частини ОСОБА_3 зазначений як ОСОБА_6, а в наказі №(522) 276 від 03 жовтня 1987 року - як ОСОБА_3. Вказане свідчить про те, що під час оформлення наказів була допущена звичайна механічна описка і це не спростовує відомості, щодо фактичного перебування позивача у складі військової частини 34102, оскільки зазначена обставина підтверджується іншими доказами (а.с. 7-8).

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 15 Положення «Про Пенсійний фонд України», Пенсійний фонд України реалізує свої повноваження через створені у встановленому порядку територіальні управління; рішення про призначення та перерахунок пенсії приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження у 1987 році не менше 14 календарних днів, пенсія за віком призначається зі зниженням встановленого пенсійного віку на 8 років.

Згідно зі ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Згідно доказів, перелічених вище, та архівної довідки про нарахування заробітної плати у 1987 році, довідок військомату (а.с.20,22), вбачається, що з 15 серпня 1987 року по 03 жовтня 1987 року приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 30 км зоні , отримав дозу опромінювання 0,439 бер , за роботу в зоні відчуження в період з 18 серпня 1987 року по 03 жовтня 1987 року ОСОБА_3 отримав за основним місцем роботи (Конотопський вагоноремонтний завод) заробітну плату саме в жовтні , в тому числі з урахуванням коефіцієнта 2,3,4.

Згідно п. 7 "г" Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії до заяви про призначення пенсії додаються документи, які засвідчують особливий статус особи (посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена Постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальним питанням від 09 березня 1998 року № 11, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи. У разі неможливості подання довідки за формою № 122 в разі ліквідації підприємства, установи, організації, для визначення права на призначення пенсії надаються інші первинні документи, що стверджують період роботи в зоні відчуження: табелі обліку робочого часу за період роботи в зоні; копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати; інші первинні документи, які місять дані про місце, термін (період) та характер виконуваних робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Як встановлено судом , позивачу , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії видано посвідчення № 242241 ВІД 12.01.1993 року, дублікат якого серії А 226452 С від 13 квітня 2016 року мається в матеріалах справи і на підставі цього посвідчення позивач має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження:

- з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів;

- з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів;

- у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи;

- евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття);

- особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, - категорія 2.

Наданими суду доказами повністю підтверджується, що позивач більше 14 календарних днів у 1987 році приймав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 30 км зоні і його вимоги є обгрунтованими , а відтак , він має право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до Правової позиції Вищого адміністративного суду України, викладеної за результатами вивчення та узагальнення судової практики у справах про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; про пільгове оподаткування суб'єктів господарювання, що діють на територіях, які зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо, є підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Вимагаючи надання довідок про період роботи (служби) у зоні відчуження, відповідач фактично створює умови для перевірки обставин, які вже встановлені при вирішенні питання щодо надання позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно ст. 71 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Однак відповідачем жодних доказів на підтвердження правомірності свого рішення суду не надано. Самі по собі пояснення про те, що відсутні документи, які визначають право на призначення пенсії, а саме підтверджують фактичну кількість днів виїздів в зону відчуження, не можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, оскільки вони є формальними і спростовуються поясненнями позивача та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач надав всі необхідні документи, передбачені Порядком надання та оформлення документів для призначення пенсії, які підтверджують період роботи позивача в зоні відчуження в 1987 році, а тому дії відповідача щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, слід визнати неправомірними.

Позивач звернуся до відповідача із заявою про призначення пенсії у строк, що не перевищує тримісячного терміну від дати набуття права на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, а тому право позивача підлягає захисту з дня, наступного після виникнення у нього такого права, а саме з 4 червня 2016 року, а так, слід зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС саме з цієї дати.

Керуючись ст. 55 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" з відповідними змінами та доповненнями, З У «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням «Про Пенсійний фонд України», ст. 3, 10, 69-71, 158-161, 256 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо відмови у призначенні пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Конотопське об»єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до ст. 55 ЗУ " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС" з 4 червня 2016 року .

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Конотопського міськрайонного суду апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: І. М. Семенюк