ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
УХВАЛА
23 листопада 2016 року К/800/27084/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві
на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.06.2016
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.09.2016
у справі № 826/3587/16
за позовом ОСОБА_1
до 1. Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві
2. Фонду державного майна України
про визнання протиправними та скасування висновку та довідки, -
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.06.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21.09.2016 у справі № 826/3587/16.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.10.2016 відмовлено Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору; касаційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги до 17.11.2016, шляхом надання документу про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 17.10.2016 податковим органом надано документ про сплату судового збору в сумі 661,50 грн. (платіжне доручення від 17.10.2016 № 767).
Перевіривши повноту та правильність сплати судового збору скаржником, суддя-доповідач приходить до висновку, що скаржник не сплатив судовий збір у встановленому законом розмірі, з огляду на таке.
Відповідно до пп. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з касаційною скаргою) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2016 місячний розмір мінімальної заробітної плати становить 1378 гривень (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»).
Відповідно до абз. 6 пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом) за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 551,20 грн. (1378 х 0,4% = 551,20 грн.).
Згідно з абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру за дві вимоги становить 1102,40 грн., а ставка судового збору, яку скаржник повинен сплатити при поданні касаційної скарги, становить 1322,88 грн. (1102,40 х 120% = 1322,88).
Враховуючи наведене, скаржник не виконав вимоги ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.10.2016, а саме - не надав суду документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Виходячи з викладеного та в зв'язку із невиконанням вимог ухвали від 18.10.2016, суддя-доповідач приходить до висновку про наявність підстав для повернення названої касаційної скарги.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
1.Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві повернути скаржнику.
2. Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом із доданими до касаційної скарги матеріалами направити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, а касаційну скаргу залишити в суді касаційної інстанції.
3. Ухвала може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис
Вищого адміністративного
суду України І.В. Борисенко