ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 листопада 2016 року № 813/4077/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., перевіривши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Інтергал» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львова Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Інтергал» звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львова Міжрегіонального головного управління ДФС, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.01.2016 № 0000072202/513.
Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв'язку з важким фінансовим становищем, яке зумовлене наявністю значної кредиторської заборгованості.
Позивачем також надано докази відсутності коштів на банківських рахунках Товариства. Окрім того, ухвалою Господарського суду Львівської області від 02.12.2015 порушено провадження у справі № 914/3947/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Інтергал», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, що свідчить про критичну неплатоспроможність позивача та відсутність можливості на даний час сплатити судовий збір. У зв’язку з цим, просить відстрочити сплату судового збору до прийняття судом рішення по справі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір").
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з частиною 1, 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як передбачено частиною 1 статті 88 цього Кодексу, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Також, згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
При цьому суддя зазначає, що за приписами вищезазначених норм відстрочення або ротрочення сплати судового збору чи звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.
Вказані позивачем обставини в обгунтування клопотання про відстрочення сплати судового бору, дають підстави прийти до висновку, що у випадку відстрочки сплати судового збору такий залишиться несплаченим і до прийняття судом рішення у справі. А тому клопотання про відстрочення від сплати судового збору не підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання суб’єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу – судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,-
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання про відстрочення від сплати судового збору – відмовити.
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Інтергал» до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львова Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – залишити без руху.
Позивачу надати строк до 09 грудня 2016 року для усунення недоліків, шляхом подання до канцелярії суду оригіналу документа про сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".
Роз’яснити, що у випадку неусунення в установлений термін недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Кедик М.В.