Ухвала суду № 62914112, 23.11.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2016
Номер справи
815/1704/16
Номер документу
62914112
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 листопада 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1704/16

Категорія: 8.3.13 Головуючий в 1 інстанції: Глуханчук О. В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Джабурія О.В.

суддів - Вербицької Н.В.

- Крусяна А.В.

при секретарі - Філімович І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року у справі за позовом державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» до Іллічівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ :

Державне підприємство «Іллічівський морський торговельний порт» звернулось до суду з адміністративним позовом до Іллічівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень:

- № 0000251702 від 02.03.2016 року про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем земельний податок з юридичних осіб на загальну суму 154 145,26 грн., з яких 123 316,21 грн. - за основним платежем та 30 829,05 грн. за штрафними санкціями;

- № 0000261702 від 02.03.2016 року про стягнення штрафних санкцій на загальну суму 1700 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Спеціалізованою державною податковою інспекцію з обслуговування великих платників у м. Одесі міжрегіонального головного управління ДФС була проведена планова виїзна документальна перевірка державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року.

За результатами планової перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000251702, № 0000261702 від 02.03.2016 року, якими зобов'язано позивача сплатити земельний податок з юридичних осіб та штрафні санкції.

Позивач не погодився із зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями, з огляду на наступне. Так, позивач вказує, що ДП «Іллічівський морський торговельний порт» у період, що перевірявся, укладало в якості балансоутримувача договори оренди нежитлових приміщень, які перебувають у державній або комунальній власності та передані підприємству на праві постійного користування.

Позивач зазначає, що пункт 287.7 статті 287 Податкового кодексу України встановлює момент виникнення зобов'язань зі сплати земельного податку в орендарів земельних ділянок і ніяким чином не стосується орендодавців та балансоутримувачів, яким в даному випадку є ДП «Іллічівський морський торговельний порт».

Крім того, у період, який перевірявся, підприємство, як землекористувач декларувало свої зобов'язання із земельного податку по усім земельним ділянкам, що знаходяться в його користуванні, та своєчасно сплачувало земельний податок. Нових земельних ділянок у цей період підприємство позивача у користування не отримувало; податкові зобов'язання внаслідок вибуття земельних ділянок з користування декларувало своєчасно; надання нежитлових приміщень в оренду не призвело до збільшення об'єкту оподаткування з земельного податку, а тому підстави для донарахування земельного податку, на переконання позивача, відсутні.

З огляду на зазначене, позивач наполягає на тому, що ним не допущено порушень вимог податкового законодавства щодо сплати земельного податку, відтак оскаржені податкові повідомлення-рішення позивач вважає безпідставними та такими, що підлягають скасуванню судом.

Відповідно до наявних у матеріалах справи заперечень, відповідач позов не визнає, посилаючись на те, що в порушення п. 286.4 ст. 286 ПК України за період, позивачем не було подано уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2013-2014 року при наданні в оренду земельних ділянок за новоукладеними договорами оренди, а за площі, які були надані в оренду не нараховувався податок за комерційне використання земельних ділянок, що привело до заниження земельного податку у загальній сумі 123 316,21 грн.

За таких обставин, оскаржені податкові повідомлення-рішення відповідач вважає обґрунтованими, прийнятими відповідно до положень чинного законодавства, а також, встановлених за результатами перевірки порушень, у зв'язку із чим підстави для задоволення позову відсутні.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року у задоволенні адміністративного позову Державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» до Іллічівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень - відмовлено повністю.

Не погодившись з таким рішенням ДП «Іллічівський морський торговельний порт» звернулось з апеляційною скаргою. Апелянт просить скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року та ухвалити нове рішення, яким повністю задовольнити позовні вимоги.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій, чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед Законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Вимогами ч.1 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Згідно з вимогами ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Керуючись положеннями вищевказаних законів, Кодексом та контекстом Конституції України можна зробити висновок, що однією з найважливіших тенденцій розвитку сучасного законодавства України є розширення сфери судового захисту, в тому числі судового контролю за правомірністю і обґрунтованістю рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.

Колегією суддів встановлено, що в період з 07.12.2015 року по 09.02.2016 року Спеціалізованою державною податковою інспекцію з обслуговування великих платників у м. Одесі міжрегіонального головного управління ДФС проведена планова виїзна документальна перевірка державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» (код ЄДРПОУ 01125672) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року.

За результатами перевірки складено Акт планової документальної виїзної перевірки від 16.02.2016 року № 8/28-08-38/01125672/2.

Відповідно до висновків акту, перевіркою, зокрема встановлено порушення: вимог п.286.4 ст.286, п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями, а саме неподання уточнюючих податкових декларацій, що тягне за собою накладання штрафу в сумі 1700,00 грн. в т.ч. по періодах: травень 2013 року - 170 грн., червень 2013 року - 170 грн., серпень 2013 року - 170 грн., вересень 2013 року - 170 грн., жовтень 2013 року - 170 грн., грудень 2013 року - 170 грн., лютий року 2014 - 170 грн., квітень 2014 року - 170 грн., липень 2014 року - 170 грн., вересень 2014 року - 170 грн.; вимог пп.270.1.1 п.270.1 ст. 270, пп.271.1.1 п. 271.1 ст.271 Податкового кодексу України, а саме заниження земельному податку на загальну суму 123 316, 21 грн.

На підставі акту перевірки від 16.02.2016 року № 8/28-08-38/01125672/2 Іллічівською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління ДФС в Одеській області прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000251702 від 02.03.2016 року про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем земельний податок з юридичних осіб на загальну суму 154 145,26 грн., з яких 123 316, 21 грн. - за основним платежем та 30 829,05 грн. за штрафними санкціями; № 0000261702 від 02.03.2016 року про стягнення штрафних санкцій на загальну суму 1 700 грн.

Підставою прийняття вказаних податкових повідомлень-рішень стали висновки податкового органу про порушення позивачем вимог статей 120, 286, 270, 271 Податкового кодексу України.

Зазначені висновки обґрунтовуються тим, що у ДП «Іллічівський морський торговельний порт» на праві постійного користування знаходяться, серед іншого, земельні ділянки за адресами: Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Паркова, 20 А; Одеська область, м.Іллічівськ, вул. Олександрівська, 16; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Праці, 6; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна 24; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Корабельна, 1; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 30; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 37; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 2.

У період, який перевірявся, ДП «Іллічівський морський торговельний порт» надавало в оренду державне нерухоме майно, яке знаходиться на балансі підприємства. Однак, підприємство не подало уточнюючі податкові декларації з плати за землю за новоукладеними договорами оренди, що призвело до заниження податкового зобов'язання із земельного податку за землі комерційного використання у загальній сумі 123 316, 21 грн.

Також встановлено, що у зв'язку з реорганізацією ДП «ІМТП» шляхом відділу стратегічних об'єктів портової інфраструктури, іншого майна, прав та обов'язків стосовно них відповідно до розподільчого балансу від 13.06.2013 року та акту приймання-передачі майна, майнових прав та зобов'язань від 13.06.2013 року №482/19 та утворенням внаслідок виділу ДП «Адміністрація морських портів України», земельну ділянку із земель водного фонду в межах акваторії Сухого лиману, загальною площею 550,0 га передано у користування ДП «Адміністрація морських портів України». При перевірці повноти та своєчасності нарахування земельного податку встановлено несвоєчасне подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю за 2013 рік до ДПІ м. Іллічівську ГУ ДФС в Одеській області у зв'язку із передачею з 13.06.2013 року земельної ділянки із земель водного фонду в межах акваторії Сухого лиману, загальною площею 550,0 га у користування ДП «Адміністрація морських портів України». Уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2013 рік було надано 29.10.2013 року за № 9068883285. Термін надання до 20.07.2013 року.

Підприємству було надано запит від 09.02.2016 року про надання пояснень, щодо неподання уточнюючих податкових декларацій з земельного податку, та заниження податкового зобов'язання, однак на момент складання акту відповідь не отримана.

Вказані обставини і стали підставою донарахування позивачу грошових зобов'язань з податку за землю.

Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 ПК України, земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (пп. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПУ України).

Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (пп. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПУ України).

У відповідності з п. 269.1 ст. 269 ПК України, платниками податку за землю є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

В свою чергу об'єктами оподаткування податком на землю, згідно зі ст. 270 ПК України, є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Відповідно до п. 271.1 ст. 271 цього Кодексу, базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Згідно з п. 286.1 та п. 286.2 ст. 286 ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 287.1 ст. 287 ПК України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Відповідно до п. 287.6 ст. 287 ПК України при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ст. 287 ПК України).

Таким чином, плата за землю підлягає нарахуванню тільки у випадку виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. При цьому обов'язок щодо нарахування плати за землю виникає у платника податків з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Колегією суддів встановлено, що позивачу - ДП «Іллічівський морський торговельний порт» на праві постійного користування належать земельні ділянки за адресами: Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Паркова, 20 А; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Олександрівська, 16; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Праці, 6; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна 24; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Корабельна, 1; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 30; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 37; Одеська область, м. Іллічівськ, вул. Транспортна, 2.

В свою чергу, розміщене за вищевказаними адресами нерухоме майно належить до державної власності та обліковується на балансі ДП «Іллічівський морський торговельний порт».

На підставі договорів оренди, укладених регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській області (Орендодавець), державне нерухоме майно за вищевказаними адресами передано в строкове платне користування наступним суб'єктам господарювання (Орендарям):

- ПП «Добра кухня №5», договір від 07.10.2013 року б/н, загальна площа нерухомого майна, яка передається в оренду - 173,60 кв.м. за адресою - вул. Паркова, 20 А. Термін дії до 07.10.2015; договір від 15.09.2014 року № 1/18, загальна площа - 52,20 кв.м. за адресою - вул. Олександрівська, 16. Термін дії договору до 15.09.2016 року;

- ВАТ «МТБ», договір від 07.06.2010 року № 1\10, загальною площею - 1,00 кв.м. за адресою - вул. Олександрівська, 16. Термін дії до 06.05.2013 року з пролонгацією. Договір від 28.08.2013 року про внесення змін до договору № 1\10 де площа, яка передається в оренду збільшилася та становить - 2,00 кв.м. Продовжено термін дії до 07.04.2016 року; договір від 20.12.2007 року № 11/4, загальна площа 45,9 кв.м., за адресою: вул. Праці, 6. Термін дії до 20.12.2013 року;

- ПАТ «Банк «Київська Русь», договір від 07.07.2011 року, загальна площа 1 кв.м., за адресою: вул. Праці, 6. Термін дії до 07.07.2013 року;

- ЗАТ «КиївстарДж.Ес.Ем», договір від 16.05.2013 року № 25/1, загальна площа оренди - 12,00 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 16.05.2016 року; договір від 27.10.2009 року, загальна площа - 9,00 кв.м., за адресою: вул. Праці. 6. Термін дії до 27.08.2015 року;

- БФ «Милосердя», договір від 17.09.2014 року № 1/19, загальна площа оренди - 16,9 кв.м., за адресою - вул. Карабельна, 1. Термін дії до 17.09.2015 року;

- Головне управління Держсанепідемслужби на водному транспорті, договір від 08.09.2014 року б/н, загальна площа оренди - 130,60 кв.м., за адресою: вул. Транспортна, 37. Термін дії до 08.08.2017 року;

- ТОВ «ТрансморпортКо», договір від 28.10.2013 року № 25/5, загальна площа оренди - 130,60 кв.м., за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 31.12.2014 року;

- ФОП «Шандра»: договір від 26.09.2013р. №25/3, загальна площа оренди - 2,00 кв.м. за адресою - вул. Транспортна, 30. Термін дії до 26.09.2014р.; договір від 29.04.2014 р. № 25/9, загальна площа оренди - 3,00 кв.м. за адресою - вул. Транспортна, 30. Термін дії до 26.04.2015р.;

- Одеська регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролюта нагляду на державному кордоні та транспорті, договір від 10.06.2013 року, № 25/2, загальна площа 40,50 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 10.05.2016 року;

- ТОВ «ГалеонФорвардінг», договір від 16.10.2013 року № 25/4, загальна площа 15,1 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 16.10.2014 року;

- ТОВ «ЛаманШиппінгЕйдженсі», договір від 10.12.2013 року № 25/6, загальна площа- 29,30 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 10.12.2015 року;

- ФОП ОСОБА_3», договір від 26.12.2013 року № 25/7, загальна площа 88,30 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 26.12.2014 року;

- ФОП «ОСОБА_4», договір від 24.02.2014 року № 25/8, загальна площа 14,2 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 30. Термін дії до 24.02.2016 року;

- ПП «Контейнерний термінал Іллічівськ», договір від 24.07.2014 року № 27/1, загальна площа - 11559,30 кв.м. за адресою: вул. Транспортна, 2. Термін дії до 24.07.2015 року;

- ТОВ «Транс Сервіс», договір від 18.09.2014 року № 339-о, загальна площа 22395,55 кв.м., за адресою: вул. Транспортна, 2. Термін дії до 18.09.2024 року;

- ЗАТ «Телесистеми України», договір від 16.08.2006 року, загальна площа 17,5 кв.м., за адресою: вул. Праці, 6. Термін дії до 30.11.2013 року.

За вказаними договорами оренди орендарям передано в строкове платне користування державне нерухоме майно, проте право (власності/оренди/користування) на земельні ділянки під нерухомим майном вищевказаним орендарям нерухомого майна не передавалось та за ними оформлялось.

Як вірно зазначено судом першої інстанції, орендарі приміщень у цьому випадку не є платниками земельного податку, оскільки земельні ділянки їм не виділялись та об'єкт оподаткування відсутній.

На підставі договорів оренди державного нерухомого майна (п. 3 «Орендна плата), судом встановлено, що орендна плата за передане в оренду нерухоме майно перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу (ДП «Іллічівський морський торговельний порт») у співвідношенні 70% до 30% щомісяця.

Колегія суддів звертає увагу на той факт, що в розділі 5 («Обов'язки орендаря») кожного з договорів, міститься пункт в якому зазначено: «Орендар зобов'язується здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Балансоутримувачем орендованого майна договір про відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого майна…».

Таким чином, ДП «Іллічівський морський торговельний порт» як блансоутримувач державного нерухомого майна, здійснює витрати, пов'язані з утриманням орендованого майна, а орендарі, у відповідності до договорів оренди, відшкодовують балансоутримувачу ці витрати.

Враховуючи, що нерухоме майно (нежитлові приміщення), яке знаходиться на балансі ДП «Іллічівський морський торговельний порт» і передане в оренду суб'єктам господарювання, розташоване на земельних ділянках, які належать позивачу на праві постійного користування, суд приходить до висновку, що позивач був зобов'язаний сплачувати земельний податок за площі під такими приміщеннями.

Згідно до пункту 286.4. ст. 286 Податкового кодексу України, за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Відповідно до положень п. 121.1 ст. 120 Податкового кодексу України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

За період, який перевірявся, (з 01.01.2013 по 31.12.2014 років), ДП «Іллічівський морський торговельний порт» не подано уточнюючі податкові декларації з плати за землю за новоукладеними договорами оренди,.

У період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року договори оренди укладались в травні, червні, серпні, вересні, жовтні та грудні 2013 року, а також лютому, квітні, липні та вересні 2014 року, у зв'язку із чим загальна сума штрафних санкцій за неподання уточнюючих податкових декларацій становить 1 700 грн.

Враховуючи викладені обставини, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що податковою правомірно збільшено ДП «Іллічівський морський торговельний порт» суму грошового зобов'язання за платежем земельний податок з юридичних осіб та прийнято податкове повідомлення-рішення №0000251702 від 02 березня 2016 року, а також стягнуто штрафні санкції, згідно податкового повідомлення-рішення №0000261702 від 02 березня 2016 року.

Колегія суддів вважає наведені висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України та не приймає доводи, наведені в апеляційній скарзі про те, що постанова підлягає скасуванню.

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та надання відповідних доказів покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів. Відповідач, який є суб'єктом владних повноважень свою позицію доказав та обґрунтував.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195; 196; 198; 200; 205; 206; 254 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів.

Повний текст судового рішення виготовлений 24.11.2016 року.

Головуючий: О.В. Джабурія

Суддя: Н.В. Вербицька

Суддя: А.В. Крусян