УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2016 р.Справа № 554/5403/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.
Суддів: Жигилія С.П., Перцової Т.С.
за участю: секретаря судового засідання - Мороз Є.В.
позивача - ОСОБА_1
відповідача - Михалка В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 19.09.2016р. по справі № 554/5403/16-а
за позовом ОСОБА_1
до Головного спеціалісту відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Михалка Вадима Миколайовича
про часткове скасування постанови,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Октябрського районного суду м. Полтави з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, в якому просив суд:
- частково скасувати постанову головного спеціаліста відділу державного нагляду по Південно-Східному регіону Управління державного нагляду Департаменту державного нагляду НКРЗІ Михалко В.М. від 30 червня 2016 року, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.145 КУпАП в частині притягнення його до відповідальності за:
1) експлуатацію ТОВ «Компанія «Інтерлінк» РЕЗ за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40, Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8, на частотах випромінювання 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц та користування радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг в смузі частот не зазначеній в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 10.07.2015 року №8075;
2) не дотримання ТОВ «Компанія «Інтерлінк» терміну повного освоєння радіочастотного ресурсу (не освоєні та не використовуються смуги радіочастот 2402,0…2411,0 МГц; 2453,0…2462 МГц) за ліцензією від 10.07.2015 року №8075;
Крім того позивач просив виключити з мотивувальної частини постанови в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.145 КУпАП абзаци наступного змісту:
1) ТОВ «Компанія «Інтерлінк» при експлуатації РЕЗ за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40, Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8, на частотах випромінювання 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц та користування радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг в смузі частот не зазначеній в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням вимог пункту 1 частини другої статті 30, частини першої статті 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та підпункту 4.1.3 пункту 4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ 19.08.2005 №53 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2005 р. №1237/11517;
2) ТОВ «Компанія «Інтерлінк» не дотримано терміну повного освоєння радіочастотного ресурсу (не освоєні та не використовуються смуги радіочастот 2402,0…2411,0 МГц; 2453,0…2462 МГц) за ліцензією від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням умов ліцензії №8075 від 10.07.2015 р., вимог пункту 2 частини другої статті 6 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 4.1.3 та 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ 19.08.2005 №53 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2005 р. №1237/11517.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 19 вересня 2016 року замінено відповідача у справі Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації на належного відповідача головного спеціаліста відділу державного нагляду по Південно-Східному регіону Управління державного нагляду Департаменту державного нагляду НКРЗІ Михалко В.М.
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 19 вересня 2016 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовлено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, позивач просить постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 19 вересня 2016 року скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції приписів ст. ст. 38, 145 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 30, п. 3 ч. 4 ст. 5, ч. 1 ст. 42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», що призвело до неправильного вирішення справи, з підстав та обставин викладених в апеляційній скарзі.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №123 від 30.06.2016 року, головним спеціалістом відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Михалко В.М., під час планової перевірки ТОВ Компанія «Інтерлінк», директором компанії ОСОБА_1 скоєно правопорушення, яке полягає у користуванні радіочастотним ресурсом України:
1. ТОВ «Компанія «Інтерлінк» при експлуатації РЕЗ за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40, Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8, на частотах випромінювання 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц користується радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг в смузі частот не зазначеній в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням вимог п.1 ч.2 ст.30, ч.1 ст.42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та підпункту 4.1.3 п.4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ 19.08.2005 року №53 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517.
2. ТОВ «Компанія «Інтерлінк» не дотримано терміну повного освоєння радіочастотного ресурсу (не освоєні та не використовуються смуги радіочастот 2402,0…24..,0 МГц; 2453,0…2462 МГц) за ліцензією від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням умов ліцензії м№8075 від 10.07.2015 року, вимог п.2 ч.2 ст.6 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 4.1.3 та 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19 серпня 2005 року №53 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517.
3. ТОВ «Компанія «Інтерлінк» за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с.Нижній Булатець, вул.Ламана, 2А, експлуатує РЕЗ типу «MikroTik» моделі R52nM, на частоті 2387,090909 МГц, номінал якої відсутній у ліцензії №8075 від 10.07.2015 року без відповідного дозволу на експлуатацію РЕЗ, що є порушенням вимог п.1 ч.2 ст.30 та ч.1 ст.42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пунктів 4.1.3 та 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19 серпня 2005 року №53 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517 (а.с. 9-10).
На підставі вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, відповідачем визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні наведених вище порушень та винесено постанову №123 від 30.06.2016 року про притягнення до адміністративної відповідальності директора ТОВ Компанія «Інтерлінк» ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.145 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень (а.с. 7-8).
Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що постанова №123 від 30.06.2016 року винесена головним спеціалістом відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 145 КУпАП відповідає вимогам ст. 283 КУпАП та прийнята на підставі достатньої кількості належних та допустимих доказів.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з таких підстав.
Згідно з ч.2 ст.12 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації є органом державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України.
Відповідно до ч.2 ст.18 вказаного закону метою державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України, є , зокрема, забезпечення дотримання користувачами радіочастотного ресурсу України, встановленого порядку користування ресурсом України.
Згідно з ч.3 ст.18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України, здійснює, зокрема, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, в межах компетенції та в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до пунктів 4 та 6 ч.4 ст.18 зазначеного закону, при здійснені державного нагляду уповноважені посадові особи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації мають право складати в установлено законом порядку протоколи про вчинення адміністративного правопорушення щодо користування радіочастотним ресурсом України та застосовувати в установленому законодавством порядку санкції за порушення законодавства про радіочастотний ресурс України.
Ч.5 ст.18 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» визначено, що державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України здійснюється шляхом проведення планових і позапланових перевірок, здійснення інших заходів відповідно до законодавства, спрямованих на запобігання, виявлення та усуненні порушень законодавства про радіочастотний ресурс України.
Відповідно до частин першої, другої, четвертої та п'ятої статті 19 радіочастотний моніторинг здійснюється з метою захисту присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу України. У смугах радіочастот загального користування радіочастотний моніторинг здійснюється, зокрема, УДЦР. Радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування здійснюється за рахунок користувачів радіочастотного ресурсу. УДЦР подає до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації за наслідками проведення радіочастотного моніторингу відповідні пропозиції стосовно ефективності використання розподілених смуг радіочастот і внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України.
Радіочастотний моніторинг є одним із основних заходів підтримання експлуатаційної готовності використання радіочастотного ресурсу у належному стані. Тому радіочастотний моніторинг було віднесено як складову правил експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв для забезпечення належного та ефективного використання розподілених смуг радіочастот.
Порядок здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот загального користування, затверджено рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації від 27.12.2012 року №684 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2013 року за №175/22707.
Відповідно до ч.4 ст.5 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» загальні користувачі радіочастотного ресурсу України поділяються на такі групи: 1) суб'єкти господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг, за винятком розповсюдження телерадіопрограм; 2) суб'єкти господарювання, які здійснюють розповсюдження телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих радіоелектронних засобів; 3) технологічні користувачі і радіоаматори - юридичні чи фізичні особи, які користуються радіочастотним ресурсом України без надання телекомунікаційних послуг.
Згідно з п.1 ч.2 ст.30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг.
Як вбачається з акту перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України №86/пос/12/1 від 30.06.2016 року, ТОВ Компанія «Інтерлінк» створило і експлуатує на території Полтавської області мережу з доступу до Інтернету з використанням РЧР. ТОВ «Компанія «Інтерлінк» при експлуатації РЕЗ за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40, Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8, на частотах випромінювання 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц користується радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг в смузі частот не зазначеній в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням вимог п.1 ч.2 ст.30, ч.1 ст.42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та підпункту 4.1.3 п.4.1 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням НКРЗ 19.08.2005 року №53 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517.
В створеній в Полтавській області радіомережі РЕЗ експлуатуються на підставі отриманих дозволів на експлуатацією РЕЗ. Згідно з отриманих дозволів на експлуатацію РЕЗ: номінали робочих частот прийому/передачі - 2422; 2432; 2442 МГц, клас випромінювання для кожного номіналу радіочастот - 20М0G1W, ширина смуги радіочастот, що використовується для кожного номіналу радіочастот - 22 МГц. Тобто, загальна ширина смуга частот, що використовується в регіоні, - 60 МГц.
ТОВ «Компанія «Інтерлінк» не дотримано терміну повного освоєння радіочастотного ресурсу (не освоєні та не використовуються смуги радіочастот 2402,0…24..,0 МГц; 2453,0…2462 МГц) за ліцензією від 10.07.2015 року №8075, що є порушенням умов ліцензії м№8075 від 10.07.2015 року, вимог п.2 ч.2 ст.6 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», пунктів 4.1.3 та 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19 серпня 2005 року №53 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517.
В ході перевірки на запит комісії 13.06.2016 року №327/1232 Полтавським обласним відділом Північно-східної філії ДП УДЦР було проведено радіочастотний моніторинг за вказаною адресою.
За результатами проведення радіочастотного моніторингу встановлено: ТОВ «Компанія «Інтерлінк» за адресою: Полтавська область, Лубенський район, с.Нижній Булатець, вул.Ламана, 2А, експлуатує РЕЗ типу «MikroTik» моделі R52nM, на частоті 2387,090909 МГц, номінал якої відсутній у ліцензії №8075 від 10.07.2015 року без відповідного дозволу на експлуатацію РЕЗ, що є порушенням вимог п.1 ч.2 ст.30 та ч.1 ст.42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та пунктів 4.1.3 та 4.1.8 Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19 серпня 2005 року №53 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.10.2005 року за №1237/11517 (а.с.31-43).
ТОВ «Компанія «Інтелінк» отримано дозволи: №ШПС-53-0204335, №ШПС-53-0204336, №ШПС-53-0204337, №ШПС-53-0204338, №ШПС-53-0204339, №ШПС-53-0204340, №ШПС-53-0204341, №ШРС-53-0204344 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіодоступу встановлення РЕЗ за адресами: м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, м.Полтава, вул.Г.Сталінграду, 28, м.Полтава, вул.Ливарна, 8, м.Полтава, вул.Половка, 66 Б, Полтавська область, м.Лубни, вул.Радянська, 119, Полтавська область, Карлівський район, м.Карлівка, вул.Першотравнева, 8Б, Полтавська область, Кобеляцький район, с.Бутенки, вул.Полтавська, 62, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, з номіналом робочих частот передачі та прийому 2422, 2442 МГц дійсними до 10.10.2020 року; дозволи №ШПС-53-0204345, №ШПС-53-0204342 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресами:м.Полтава, вул.Петровського, 29Б, Полтавська область, Полтавський район, с.Гожули, вул.Космічна, 12, з номіналом робочих частот передачі та прийому 2432, 2442 МГц дійсними до 10.10.2020 року; дозвіл №СРТ-53-0155532 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220 МГц дійсним до 17.06.2019 року; дозвіл №СРТ-53-0184100 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40 з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220, 5180 МГц дійсним до 20.05.2020 року; дозвіл №СРТ-53-0139181 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: Полтавська область Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220, 5180 МГц дійсним до 20.01.2019 року; дозвіл №СРТ-53-0155531 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: м.Полтава, вул.М.Бірюзова, 43 А, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220, 5180 МГц дійсним до 17.06.2019 року; дозвіл №СРТ-53-0166579 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5200 МГц дійсним до 06.11.2019 року; дозвіл №СРТ-53-0064860 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: м.Полтава, вул.Червоноармійська, 3, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220, 5180 МГц дійсним до 20.03.2017 року; дозволами №СРТ-53-0231699, №СРТ-53-0231698, №СРТ-53-0231700 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 1, Полтавська область, Лубенський район, с.Новооріхівка, вул.Заводська, 1, територія колишнього цукрового заводу, з номіналом робочих частот передачі та прийому 5220, 5180 МГц дійсним до 01.03.2021 року; дозвіл №ШПС-53-0204334 на експлуатацію радіоелектронного засобу широкосмугового радіо доступу встановлення РЕЗ за адресою: м.Полтава, вул.Червоноармійська, 3, з номіналом робочих частот передачі та прийому 2422 МГц дійсним до 10.10.2020 року (а.с.48-67).
Відповідно до висновку №2-2949 від 04.06.2015 року щодо можливості видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, виданим директором з питань радіочастотних присвоєнь УДПР, ТОВ Компанія «Інтерлінк» використовується радіочастотний ресурс відповідно до триманих дозволів на території Полтавської області за ліцензією №6038 від 16.06.2010 року 2402-2462 МГц, фактично використовується 2412-2452 МГц, не було освоєно - 2402-2412 МГц, 2452-2462 МГц (а.с.69).
Згідно з витягом з рішення про ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом Украпїни №452 від 30.08.2016 року вирішено переоформити ліцензію на користування радіочастотним ресурсом та визнати недійсною ліцензію, що переоформлюється ТОВ Компанії «Інтерлінк» за заявою №258/12 (вхідний НКРЗІ №8139 віід 05.08.2016 року), ліцензію №8075 від 10.07.2015 року для широкосмугового радіо доступу (радіозв'язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) у зв'язку зі зменшенням смуги радіочастот, терміном дії по 10.10.2020 року. Регіон користування радіочастотним ресурсом: Полтавська область. Смуга (номінали) радіочастот , приймання/передавання, МГц 2411,0…2453,0 (а.с.70).
ТОВ «Компанія «Інтерлінк» отримувались наступні ліцензії: ліцензія №000158 серії РА від 12.10.2000 року для широкосмугового радіодоступу, регіон користування радіочастотним ресурсом Полтавська область, смуга радіочастот приймання/передавання 2422, 2432, 2442 МГц, ширина смуги радіочастот 60,0 МГц, строк дії ліцензії 5 років (а.с. 75-76); ліцензія №120210 серії АВ від 09.06.2006 року для широкосмугового радіодоступу, регіон користування радіочастотним ресурсом Полтавська область, смуга радіочастот приймання/передавання 2422, 2432, 2442 МГц, ширина смуги радіочастот 60,0 МГц, термін дії ліцензії до 12.10.2010 року (а.с. 74); ліцензія №501234 серії АВ від 16.06.2010 року для широкосмугового радіодоступу, регіон користування радіочастотним ресурсом Полтавська область, смуга радіочастот приймання/передавання МГц 2422, 2432, 2442, ширина смуги радіочастот 60,0 МГц, термін дії ліцензії з 12.10.2010 по 11.10.2015 року (а.с. 73); ліцензія №299834 серії АЕ від 10.07.2015 року для широкосмугового радіодоступу, регіон користування радіочастотним ресурсом Полтавська область, смуга радіочастот приймання/передавання МГц 2402,0…2462,0, ширина смуги радіочастот 60,0 МГц, термін дії ліцензії з 11.10.2015 по 10.10.2020 року (а.с. 72).
Доводи позивача щодо відсутності в його діях порушення п.1 ч.2 ст.30 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», оскільки передавальні радіоелектронні засоби ТОВ «Компанія «Інтерлінк», що працюють на частотах 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц не використовуються для надання телекомунікаційних послуг кінцевим споживачам, а лише транслюють сигнал на приймальний пристрій, що теж належить ТОВ «Компанія «Інтерлінк» судом першої інстанції обґрунтовано не прийнято до уваги, враховуючи наступне.
Під час судового розгляду справи встановлено та не оспорювалось учасниками процесу, що ТОВ «Компанія «Інтерлінк» використовує частоти 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц за допомогою яких передається сигнал між базовим обладнанням компанії за адресами: Полтавська область, Лубенський район, с.Оріхівка, вул.Агромістечко, 2, м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, м.Полтава, вул.Петровського, 29 Б, м.Полтава, вул.Маршала Бірюзова, 43 А, Полтавська область, Карлівський район, с.Ланна, вул.Жовтнева, 5, Полтавська область, Шишацький район, с.Яреськи, вул.Гоголя, 40, Полтавська область, м.Лубни, вул.Достоєвського, 8. В подальшому, як пояснив позивач, з указаних РЕЗ кінцевим абонентам передається сигнал, тобто надаються телекомунікаційні послуги, на частоті 2422, 2432, 2442 МГц.
На офіційній сторінці і мережі Інтернет Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації міститься відповідне роз'яснення, згідно з яким Пунктом 3 частини четвертої статті 5 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» визначено, що технологічні користувачі і радіоаматори - це юридичні чи фізичні особи, які користуються радіочастотним ресурсом України без надання телекомунікаційних послуг. Відповідно до статті першої Закону України «Про телекомунікації» телекомунікаційна послуга - це продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачів у сфері телекомунікацій. Таким чином, суб'єкту підприємницької діяльності для надання послуг доступу до мережі Інтернет з використанням бездротової мережі у якості транспортної необхідно отримати ліцензію на користування РЧР.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «Компанія «Інтерлінк» використовує частоти 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц у процесі надання телекомунікаційних послуг, для транспортування сигналу між приймальними пристроями, що належить ТОВ «Компанія «Інтерлінк». В разі вимкнення певного фрагменту такої мережі призведе до припинення надання телекомунікаційних послуг кінцевим абонентам, а тому ТОВ «Компанія «Інтерлінк» не може вважатись технологічним користувачем радіочастот 5180 МГц, 5200 МГц, 5220 МГц.
Відповідно до підпункту 4.1.3 пункту 4.1 Ліцензійних умов, ліцензіат зобов'язаний користуватися визначеними у ліцензії номіналами, смугами радіочастот з дотриманням таких умов користування: на правах виключного користування номіналами, смугами радіочастот за ліцензією; на правах спільного з іншими користувачами користування номіналами, смугами радіочастот за ліцензією.
Згідно із підпунктом 4.1.8 пункту 4.1 Ліцензійних умов, ліцензіат зобов'язаний дотримуватися термінів початку та повного освоєння радіочастотного ресурсу, який надавався суб'єктом господарювання до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом, якщо інше не визначено умовами ліцензії.
При цьому, згідно з п.3.4 Ліцензійних умов, датою початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією є дата отримання першого дозволу на експлуатацію РЕЗ з користуванням певною частиною смуги радіочастот, визначеної в ліцензії для цього регіону.
Під час розгляду справи позивачем не спростовувалось, що ним, у порушення ліцензійних умов, не використовувались та не були освоєні смуги радіочастот в діапазоні 2402,0…2411,0 ГМц та 2453,0…2462,0 МГц. Позивачем це пояснено тим, що ще в 2000 році йому було видано ліцензію на використання радіочастот 2422, 2432, 2442 МГц, ширина використовуємої смуги радіочастот 60МГц. В подальшому ним дія ліцензій продовжувалась і жодних зауважень до нього не надходило. У зв'язку з тим, що з об'єктивних фізичних властивостей кожна смуга радіочастот частково накладається на іншу утворився діапазон, який не використовувався ТОВ «Компанія «Інтерлінк».
При цьому, судом враховано, що після проведення перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації ТОВ «Компанія «Інтерлінк» переоформлено ліцензію на використання радіочастотним ресурсом та зменшено ширину смуги радіочастот до тієї, яка виключно необхідна для використання в діяльності ТОВ «Компанія «Інтерлінк» (а.с. 70, 71). Водночас, будь-яких доказів, щоб свідчили про факти звернення ТОВ «Компанія «Інтерлінк» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації до 2016 року із зверненнями про переоформлення ліцензії чи прийняті рішення НКРЗІ про відмову в переоформленні ліцензії на використання радіочастотного ресурсу, матеріали справи не містять.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на встановлені у справі обставини, беручи до уваги вищенаведені вимоги чинного законодавства, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що постанова №123 від 30.06.2016 року винесена головним спеціалістом відділу державного нагляду по Південно-східному регіону управління державного нагляду Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України, а відтак про наявність підстав для відмови у задоволенні позову.
У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для задоволення вимог апеляційної скарги позивача колегією суддів не встановлено.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Відповідно до ч.1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 19.09.2016р. по справі № 554/5403/16-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Жигилій С.П. Перцова Т.С. Повний текст ухвали виготовлений 21.11.2016 р.