УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
23 листопада 2016 року
№ 876/8962/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Святецький В.В., перевіривши апеляційну скаргу Галицької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відподальністю "Львів-Агротех" до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення, –
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року задоволено позов Товариства з обмеженою відподальністю "Львів-Агротех" до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення.
Не погодившись із вказаною постановою, Галицька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Львівській області подала на неї апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, що 16.11.15 року судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено оскаржувану постанову, копію повного тексту якої апелянтом отримано 26.11.15 року.
Не погодившись із вказаною постановою, Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повторно подала апеляційну скаргу разом із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження.
В обгрунтування поданого клопотання апелянт зазначає про те, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2015р. апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області залишено без руху у зв’язку з несплатою судового збору та відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору. Ухвалою суду від 17.02.2016 року апеляційну скаргу повернуто у зв'язку з невиконанням вимог ухвали від 04.12.2015 року.
Апелянт зазначає, що судовий збір за подання апеляційної скарги ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області не могла сплатити, оскільки не було коштів, про що свідчать виписки УДКСУ у Пустомитівському районі (казначейства) про обсяг асигнувань загального фонду ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області станом на 16.11.15 року, 03.12.15 року, 14.12.15 року.
На момент звернення із даним клопотанням проведена реорганізація ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області шляхом приєднання до Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та надання територіальним органам Державної фіскальної служби статусу правонаступників територіальних органів Державної фіскальної служби, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №892, яка є правонаступником Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.
Судовий збір в розмірі 5 359,20 грн. за подання апеляційної скарги, Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області (як правонаступник ДПІ у Пустомитівському районі ГУ ДФС у Львівській області), змогла заплатити лише 04.10.16, про що свідчить штамп на платіжному дорученні, завдяки надходженню коштів на рахунок № 35211045089215 Галицької ОДПІ.
З огляду на те, що таких коштів на відповідних рахунках не було, ГалицькаОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, не може бути позбавлена права на оскарження судового рішення, а відтак, просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга відповідачем повторно подана до суду першої інстанції 15.11.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Так, поважними визнаються обставини, які є об’єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Підставою для визнання причин пропуску строку для апеляційного оскарження поважними апелянт зазначає те, що ним уже оскаржувалась дана постанова, однак його апеляційна скарга була залишена без руху, у зв’язку із несплатою судового збору та згодом повернута, у зв'язку із невиконанням вимог ухвали про залишення без руху.
Зазначає, що причиною невиконання вимог ухвали про залишення без руху було відсутність коштів на рахунках для сплати судового збору. Кошти для сплати судового збору за подання апеляційної скарги виділено лише у жовтні 2016 року.
Апелянт сплативши судовий збір за подання апеляційної скарги вважає, що усунув причини, що перешкоджали оскарженню рішення і враховуючи, що він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду повторно подав апеляційну скаргу.
Проте, апелянтом не надано жодних належних та допустимих доказів, які б засвідчували дату поступлення коштів і його майновий стан та підтверджували неспроможність сплатити судовий збір раніше.
Окрім того, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме, апелянтом до поданої апеляційної скарги долучено документ про сплату судового збору у розмірі 5359, 20 грн, який є значно меншим, ніж розмір установлений законом
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. N 3674-VI.
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 590-VII від 19.09.2013 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частиною 1 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1218 грн.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що даний адміністративний позов носить майновий характер, тобто розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги становить 9286, 52 грн, в той час як апелянт долучив до апеляційної скарги платіжне доручення на сплату судового збору в розмірі 5359, 20 грн.
Враховуючи вищезазначене, відповідно до вимог ч.1 ст.108, ч.4 ст.189 КАС апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення її недоліків.
Зазначені в ухвалі недоліки можуть бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням поважних причин пропуску останнього та документу про сплату судового збору в розмірі 3927 грн. 32 коп (9286,52 грн.-5359,2 грн.).
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз’яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 212, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
апеляційну скаргу Галицької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2015 року у адміністративній справі № 813/5745/15 за позовом Товариства з обмеженою відподальністю "Львів-Агротех" до Державної податкової інспекції у Пустомитіському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній поважних причин пропуску цього строку.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Святецький В.В.