ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_____________
У Х В А Л А
"22" листопада 2016 р.Справа № 2/75-Б
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Яроцький А.М., розглянувши матеріали справи
за заявою Славутської обєднаної державної податкової інспекції м. Славута
до державного підприємства „Романінський цегельний завод с. Романіни Славутського району Хмельницької області
про визнання банкрутом
Представники:
від кредиторів: не з'явились
ліквідатор: не з'явився
за участю: ОСОБА_1 - представник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області згідно довіреності від 26.01.2016р.
Ухвалою господарського суду від 21.03.2003р. порушено провадження у справі №2/75-Б про банкрутство державного підприємства „Романінський цегельний завод с.Романіни Славутського району, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою від 10.04.2003р. введено процедуру розпорядження майном Романінського цегельного заводу, призначено розпорядником арбітражного керуючого ОСОБА_2.
Ухвалою суду від 04.08.2003р. затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 1 702 569,96 грн.
Ухвалою від 15.09.2003р. зупинено провадження у справі №2/75-Б до закінчення дії мораторію на реалізацію майна державних підприємств.
Ухвалою суду від 14.02.2013р. поновлено провадження у справі №2/75-Б.
Постановою суду від 27.02.2013р. визнано банкрутом державне підприємство „Романінський цегельний завод (Хмельницька область, Славутський район, с.Романіни, ідентифікаційний код 00291687), відкрито ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №322, видане Міністерством юстиції України 22.02.2013р.).
Ухвалами суду від 27.02.2014р. затверджено реєстр грошових вимог кредиторів до боржника у загальній сумі 2432755,77грн., встановлено строк для проведення ліквідаційної процедури державного підприємства "Романінський цегельний завод" до 27.08.2014 року, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2
Ухвалами суду строк ліквідаційної процедури неодноразово продовжувався з визначеною датою закінчення 27.10.2016р.
07.11.2016р. на електронну адресу суду надійшло клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці. В обґрунтування поданого клопотання ліквідатор зазначив про необхідність додаткового часу для погодження Міністерством економічного розвитку і торгівлі України підготовленого звіту та ліквідаційного балансу банкрута, які знаходяться на опрацюванні в останнього з 03.11.2016р. З огляду на те, що закінчення ліквідаційної процедури банкрута у визначений судом строк не вбачається можливим, ліквідатор просив суд продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на два місяці.
Вказане клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.
До судового слухання справи від Славутської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області надійшло клопотання про розгляд справи без участі її повноважного представника. При цьому останньою повідомлено про відсутність заперечень щодо продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці.
Ліквідатор в судове засідання 22.11.2016р. не з'явився, однак судом враховано, що на електронну адресу суду від останнього надійшов звіт від 02.11.2016р., копія ухвали від 07.11.2016р. та докази на підтвердження обставин викладених у клопотанні про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута.
Представник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області в судовому засіданні 22.11.2016р. проти продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці не заперечив.
При розгляді поданого клопотання та доданих до нього документів судом враховується таке:
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно зі ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Стаття 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що за наслідками розгляду господарським судом заяв, клопотань та скарг, у справі про банкрутство виносяться ухвали господарського суду, а також постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Згідно з ч. 3 ст. 40 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Стаття 83 Закону визначає випадки при настанні яких господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство. Зокрема відповідно до змісту наведеної статті господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: боржник не внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; затверджена мирова угода в порядку, передбаченому цим Законом; затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом; згідно із законом справа не підлягає розгляду в господарських судах України; підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку, про що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
При цьому судом враховується, що зазначена норма Закону не містить такої підстави для припинення провадження у справі про банкрутство, як закінчення строку ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.
Постановою суду від 27.02.2013р. визнано банкрутом державне підприємство „Романінський цегельний завод.
Ухвалами суду строк проведення ліквідаційної процедури банкрута неодноразово продовжувався з визначеною датою закінчення 27.10.2016р.
Ліквідатором у клопотанні поданому 07.11.2016р. вказано про проведення заходів з реалізації майна банкрута відповідно до вимог ст. 44 Закону та погашення за їх рахунок поточної кредиторської заборгованості - заробітної плати найманих працівників. В обґрунтування необхідності продовження строку ліквідаційної процедури банкрута зазначив про перебування на погодженні у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України підготовленого звіту та ліквідаційного балансу банкрута, які знаходяться на опрацюванні в останнього з 03.11.2016р.
Таким чином, вказані обставини свідчать про не завершення ліквідатором ліквідаційної процедури банкрута з об'єктивних причин.
Враховуючи, що на час розгляду справи, строк ліквідаційної процедури фактично закінчився, а ліквідація банкрута не завершена, відсутність заперечень Славутської ОДПІ та Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, суд вважає за належне клопотання ліквідатора задовольнити, а строк ліквідаційної процедури ДП "Романінський цегельний завод" і повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора продовжити до 27.12.2016р.
Керуючись ст.ст. 37, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора ДП "Романінський цегельний завод" задовольнити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури ДП "Романінський цегельний завод" і повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора продовжити до 27.12.2016р.
Копію ухвали надіслати: кредиторам, ліквідатору, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, прокуратурі Хмельницької області.
СуддяЯроцький А.М.
Віддруковано 16 примірників :
1 до справи;
2 Славутському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Хмельницької області - 30000, м. Славута вул. Козацька, буд. 2
3 - виконавчій дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 18
4 - Славутський міськрайонний центр зайнятості - м. Славута, вул. Миру, 20
5 - ПАТ „Славутський комбінат „Будфарфор - м. Славута, вул. Козацька, 122
6 - ТОВ інженерно-виробниче підприємство „Відеотехсервіс - АДРЕСА_1
7 - ПАТ „Хмельницькобленерго - м. Хмельницький, вул. Храновського, 11а
8 - ТОВ „Енерготрейд - м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 29, к.2
9 - ПАТ „Хмельницькгаз - м. Хмельницький, прос. Миру, 41
10 - ЗАТ „Будмпусконаладка - м. Київ, вул. Олегівська, 36
11 Славутській обєднаній державній податковій інспекції - м. Славута, вул. Козацька, 36
12 ліквідатору арбітражному керуючому ОСОБА_2 (03127, м.Київ, пр.40-річчя Жовтня, буд.106/2, кв.12)
13- Міністерству економічного розвитку і торгівлі України (01008, м.Київ, вул.Грушевського, 12/2)
14 - Славутській райдержадміністрації - м. Славута, вул. Соборності, 7
15 - прокуратурі Хмельницької області - м. Хмельницький, пров. Військкоматський, 3.