Справа № 761/22521/16-а
Провадження № 2-а/761/561/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компас» до Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, треті особи: Київська міська рада, Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
В червні 2016р. представник позивача Якуніна І.М. звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, треті особи: Київська міська рада, Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Проте, вказаний адміністративний позов підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Відповідно до п.1 ч.2 тієї статті юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;
6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні такі адміністративні справи, де:
1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;
2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;
3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Оскільки позовні вимоги пред'явлені до Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації щодо визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, вважаю за необхідне повернути вказаний адміністративний позов позивачеві для подання її до належного суду - Окружного адміністративного суду м. Києва на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, так як вказаний спір, з яким позивач звернувся до суду, не відноситься до спорів, що підсудні місцевому загальному суду як адміністративному. .
Керуючись ст.ст. 17, 18, 108 КАС України, -
у х в а л и в :
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Компас» до Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, треті особи: Київська міська рада, Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу для подання до належного суду.
Копію ухвали разом із позовною заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачу.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не скасовано.
Суддя: