ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
| "14" травня 2007 р. | Справа № 9/2392
За позовом Прокурора м. Кам'янця-Подільського в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський
про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести фундамент самочинної будівлі біля кафе по АДРЕСА_1 у м. Кам'янець-Подільський у термін 10 днів після набрання чинності рішенням суду.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: 1. Управління містобудування і архітектури Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський 2. ВАТ по газопостачанню та газифікації "Хмельницькгаз" в особі Кам'янець- Подільської філії м. Кам'янець- Подільський
Суддя Представники сторін: від позивача - Гуменюк В.І. - за дов. від 5.12.06, від відповідача - не з'явився від Третіх осіб - 1. не з'явився, 2. Нестерук І.П. -за дов. від 17.04.06, Яцемирська Н.Б. за дов. від 22.11.06, Від прокуратури області - Шкадько В.В.
Прокурор в інтересах позивача у позовній заяві та їх представники у судовому засіданні просять визнати будівництво літнього кафе по АДРЕСА_1у м. Кам'янець-Подільському самочинним, зобов'язати відповідача за власний рахунок знести самочинне будівництво та привести земельну ділянку до попереднього належного стану. Посилаються на те, що згідно рішення виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради від НОМЕР_1 відповідачу було дозволено встановити майданчик для сезонної торгівлі , площею 20кв.м., по ІНФОРМАЦІЯ_1 (біля будинку №19) терміном до 1.11.2006р. Однак, відповідач самочинно, всупереч вимог ст.22 Закону України «Про основи містобудування», ст.29 Закону «Про планування та забудову територій»та п.2.1 «Положення про надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000р. №273 збудував будівлю літнього кафе. Крім того, будівництво здійснено на земельній ділянці , по якій проходить газопровід низького тиску в порушення вимог п.8.50 державних будівельних норм і правил (ДБН 360-92) та п.4.3.7. «Правил безпеки систем газопостачання»(ДНАОП-0.00-1.20-98), затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.97 №254. Так, фундаменти будівель і споруд повинні бути розміщені не ближче 2 метрів від осі проходження газопроводу низької мережі, а відповідач дозволу філії ВАТ «Хмельницькгаз»на будівництво не отримував. Звертається увага на неодноразові приписи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю управління містобудування та архітектури Кам'янець-Подільської міської ради від 19.09.06, 25.01.07, а також на норми ч.1 ст.376 Цивільного кодексу України , згідно якої житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил та підлягають знесенню за рішенням суду. Крім того, посилаються на ст.121 Конституції України, ч.ч.1,4 ст.376 Цивільного кодексу України, ст.22 Закону України «Про основи містобудування», ст.29 Закону «Про планування та забудову територій», п.5.1 «Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт», п.3 «Положення про державний архітектурно-будівельний контроль», п.8.50 Державних будівельних норм і правил (ДБН 360-92) , п.4.3.7. «Правил безпеки систем газопостачання». Заявою від 3.05.07 прокуратурою м. Кам'янця-Подільського уточнено позовні вимоги -про зобов'язання відповідача за власний рахунок демонтувати фундамент самочинної будівлі кафе по АДРЕСА_1 у строк до 1.06.07. Крім того, спільною заявою представників покуратури і позивача у судовому засіданні уточнено позовні вимоги - про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести фундамент самочинної будівлі біля кафе по АДРЕСА_1 у м. Кам'янець-Подільський у термін 10 днів після набрання чинності рішенням суду. Зазначене прийнято судом згідно ст. 22 ГПК України, враховуючи , що прокурором і позивачем фактично зменшено позовні вимоги.
Відповідач відзив на позов не надав, у попередньому судовому засіданні повідомив , що літнє кафе демонтовано, на земельній ділянці знаходиться тільки невеликий фундамент. У судове засідання 14.05.07 ( про яке повідомлений згідно Повідомлення від 26.04.07) відповідач не з'явився , представника не направив , своїми процесуальними правами не скористався, що не перешкоджає вирішенню спору згідно ст. 75 ГПК України.
Третя особа - Управління містобудування і архітектури Кам'янець-Подільської міської ради м.Кам'янець-Подільський , її представник у попередньому судовому засіданні пояснила , що на спірній земельній ділянці залишився тільки фундамент. Третя особи - ВАТ по газопостачанню та газифікації "Хмельницькгаз" в особі Кам'янець-Подільської філії м. Кам'янець-Подільський позовні вимоги підтримують, надають письмові пояснення та додаткові докази.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне. Відповідач зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності , що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію від 25.02.04. За заявою відповідача від 29.05.06 згідно рішення виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради №НОМЕР_1 згідно п. „ а” ст. 30 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” відповідачу було дозволено розмістити майданчик для сезонної торгівлі , площею 20кв.м., по ІНФОРМАЦІЯ_1 (біля будинку №19 згідно викопійовки) терміном до 1.11.2006р. Листом № 7-0388 від 19.03.07 Третьою особою ВАТ по газопостачанню та газифікації „Хмельницькгаз” в особі Кам'янець-Подільської філії направлено лист прокурору м.Кам'янець-Подільського з проханням провести перевірку , так як відповідачем виконано самовільно будівництво літнього кафе без погодження з філією в порушення вимог п.8.50 державних будівельних норм і правил (ДБН 360-92) та п.4.3.7. «Правил безпеки систем газопостачання»(ДНАОП-0.00-1.20-98), затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.97 №254. Як вбачається з викопійовки плану міста з нанесеними інженерними мережами по ІНФОРМАЦІЯ_1 біля житлового будинку № 19 будівництво виконано на підземному газопроводі низького тиску. Управлінням містобудування і архітектури Кам'янець-Подільської міської ради м.Кам'янець-Подільський в особі інспекції державного архітектурно-будівельного контролю винесено відповідачу приписи від 19.09.06 та від 25.01.07, а також прийнята постанова від 25.01.07 про накладення на від- повідача штрафу в сумі 170 грн. за не зняття тимчасової споруди по закінченню терміну оренди земельної ділянки.
У зв'язку з цим прокурор в інтересах позивача звернувся з позовом до суду, уточнивши позовні вимоги.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне. Згідно ст. 22 Закону України „Про основи містобудування»від 16.11.1992 із змінами і доповненнями забудова земельних ділянок, що надаються для містобудівних потреб, здійснюється після виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою у порядку, передбаченому законом, та отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Право на забудову (будівництво) виникає щодо земельних ділянок, визначених для містобудівних потреб містобудівною документацією, місцевими правилами забудови. Право на забудову (будівництво) полягає у можливості власника, користувача земельної ділянки здійснювати на ній у порядку, встановленому законом, будівництво об'єктів містобудування, перебудову або знесення будинків та споруд. Згідно ч.ч. 1, 2, 10 ст. 22 Закону України «Про планування і забудову територій»від 20.04.2000 із змінами і доповненнями дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством. Як вбачається з матеріалів справи згідно рішення виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради №НОМЕР_1 відповідачу було дозволено розмістити майданчик для сезонної торгівлі по ІНФОРМАЦІЯ_1 біля будинку №19 терміном до 1.11.2006р. Докази про продовження зазначеного терміну , так які дозволи на виконання будівельних робіт у відповідача відсутні. Крім того, відповідачм не надані докази демонтування всієї будівлі, зокрема, її фундаменту.
Проведення відповідачем будівництва також суперечить п.8.50 державних будівельних норм і правил (ДБН 360-92) та п.4.3.7. «Правил безпеки систем газопостачання»(ДНАОП-0.00-1.20-98), затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.97 №254. , оскільки будівлі і споруди повинні бути розміщені не ближче 2 метрів від осі проходження газопроводу низької мережі.
Згідно ч.ч.1 , 4. 7 ст. 376 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 із змінами і доповненнями , житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок. У разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану
За таких обставин позовні вимоги з врахуванням уточнення обгрунтовані матеріалами справи , відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню з покладенням на відповідача судових витрат згідно ст. 49 ГПК України .
Керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 12, 15, 33, 43 ,44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, СУД ВИРІШИВ:
Позов Прокурора м. Кам'янця-Подільського в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський про зобов'язання відповідача за власний рахунок знести фундамент самочинної будівлі біля кафе по АДРЕСА_1 у м. Кам'янець-Подільський у термін 10 днів після набрання чинності рішенням суду задоволити.
Зобов'язати Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський (АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 , код НОМЕР_2 ) за власний рахунок знести фундамент самочинної будівлі біля кафе по АДРЕСА_1 у м. Кам'янець-Подільський у термін 10 днів з дати набрання чинності рішенням суду.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський (АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 код НОМЕР_2 ) в доход Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095 через відділення державного казначейства на рахунок 31112095700002 УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013 державне мито в розмірі 85,00 грн. (вісімдесят п'ять гривень 00 коп.), а на рахунок 31215259700002 УДК м. Хмельницький в ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код 23565225 (призначення платежу -22050000) витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн. \ сто вісімнадцять гривень 00 коп. \. Видати накази.
Суддя Віддрук. 7 прим.: 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 -відповідачу, 4-5- Третім особам, 6- 7- прокуратурі міста і обл.