Рішення № 62885777, 15.11.2016, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
15.11.2016
Номер справи
914/1952/16
Номер документу
62885777
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.2016р. Справа№ 914/1952/16

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В.П., при секретарі судового засідання Краєвському І.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Національної акціонерної компанії "Надра України", м. Київ,до відповідача 1:Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів,відповідача 2:Відділу приватизації державного житлового фонду Личаківського району, м. Львів,про: визнання недійсним рішення виконавчого комітету ЛМР від 18.07.2008 р. №747; визнання недійсним свідоцтва про право власності, визнання права власності, Представники:позивача:Борисенко Д.М. - представник (довіреність №187 від 29.12.2015 р.), Єлєніна С.М. - представник (довіреність №165 від 09.11.2015 р.),відповідача 1:Крупник П.В. - представник (довіреність від 20.05.2016 р.),відповідача 2:не з'явився. Присутнім представникам учасників судового процесу права і обов'язки, передбачені ст.ст.20, 22, 28 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), роз'яснено. Заяв про відвід суду не поступало. Клопотань про здійснення технічної фіксації судового процесу учасниками судового процесу заявлено не було.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ.

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Публічного акціонерного товариства "Національної акціонерної компанії "Надра України" до Виконавчого комітету Львівської міської ради та Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання недійсним рішення виконавчого комітету ЛМР від 18.07.2008 р. №747; визнання недійсним свідоцтва про право власності, визнання права власності. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 28.07.2016 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 10.08.2016 р. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 10.08.2016 р. розгляд справи відкладено на 07.09.2016 р. Ухвалою суду від 07.09.2016 р. розгляд справи відкладався на 20.09.2016 р. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 20.09.2016 р. за клопотанням позивача замінено первісного відповідача Личаківську районну адміністрацію Львівської міської ради на належного відповідача Відділ приватизації державного житлового фонду Личаківського району, а також відкладено розгляд справи на 13.10.2016 р. Після заміни первісного відповідача на належного відповідача суд розпочато розгляд справи заново.

Ухвалою суду від 13.10.2016 р. розгляд справи відкладався на 02.11.2016 р., а також ухвалою від 02.11.2016 р. на 15.11.2016 р. Рух справи відображено у попередніх ухвалах суду.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. 25.07.2008 р. Виконавчим комітетом Львівської міської ради на підставі рішення виконкому від 18.07.2008 р. №747 видане свідоцтво про право власності №ЛР0909, яке посвідчує, що будівлі та споруди майнового комплексу в цілому за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 111, належать на праві державної власності. Позивач заперечує право державної власності на спірне майно, оскільки спірне майно належить йому на праві власності. Тому просить визнати недійсним рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 та свідоцтво про право власності №ЛР0909 від 25.07.2008 р., а також визнати за ним право власності на будівлі та споруди майнового комплексу в цілому за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 111, в тому числі: гуртожиток (літ "А-1") та лабораторно-камеральний корпус (літ "А-4").

Відповідача 1 в судове засідання з'явився, проти позовних вимог заперечив в усній формі, оскільки рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 прийняте у відповідності із нормою закону та в межах повноважень органу.

Відповідач 2 в судові засідання не з'являвся, поштова кореспонденція скерована на юридичну адресу повернута відділенням зв'язку без вручення, проти позову не заперечив, інших письмових пояснень не подав.

Відповідно до положень пункту 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 р. №18 за змістом статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

З урахуванням наведеного, відповідача 2 було належно повідомлено про час та місце розгляду справи.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору (пункт 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 р. № 18 (із змінами та доповненнями)).

Враховуючи те, що позивачем та відповідачем 1 подано достатньо матеріалів для розгляду справи по суті, відповідачами письмових відзивів на позов не подано, відповідач 2 проти позову не заперечив, не забезпечив явку свого повноважного представника в судове засідання, не скористався наданим йому правом на участь у судовому процесі, з метою недопущення затягування розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи, відповідно до ст. 75 ГПК України, у відсутності представника відповідача за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення присутніх представників позивача, відповідача 1 в судовому засіданні, суд встановив наступне.

Указом Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 постановлено:

1) здійснити в установленому порядку заходи щодо створення у місячний строк Національної акціонерної компанії "Надра України" (далі - Компанія), зокрема: а) затвердити статут Компанії, визначивши її основними завданнями: проведення пошукових та розвідувальних робіт на родовищах корисних копалин в Україні та поза її межами, а також здійснення переробки окремих видів корисних копалин; сприяння залученню інвестицій у розвиток розвідки, розробки та промислової експлуатації родовищ корисних копалин; забезпечення поліпшення та нарощування мінерально-сировинної бази держави як основи розвитку видобувних та переробних галузей національної економіки; геологічне, гідрогеологічне, інженерно-геологічне та еколого-геологічне вивчення геологічного середовища, в тому числі небезпечних геологічних явищ; б) затвердити персональний склад спостережної ради Компанії, призначити голову, заступників голови та членів правління Компанії; в) забезпечити формування статутного фонду Компанії. З цією метою, зокрема, визначити: відкриті акціонерні товариства, пакети акцій яких закріплено в установленому порядку в державній власності і які передаються до статутного фонду Компанії; державні та казенні підприємства, які підлягають перетворенню в державні акціонерні товариства, з наступною передачею акцій до статутного фонду Компанії; г) затвердити перелік державного майна, яке передається в користування Компанії для забезпечення її діяльності;

2) вирішити в установленому порядку питання щодо закріплення у державній власності 100 відсотків акцій Компанії, а також недопущення відчуження цих акцій з державної власності, використання для формування статутних фондів будь-яких підприємств та передачі в управління будь-яким особам;

3) привести свої рішення у відповідність із цим Указом.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. №1128, яка прийнята на виконання Указу Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр", утворено Національну акціонерну компанію "Надра України".

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.2000 №1273, яка прийнята на виконання Указу Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр", зобов'язано Фонд державного майна передати у місячний строк до статутного фонду Національної акціонерної компанії "Надра України" 100 відсотків акцій державної акціонерної холдингової компанії "Укргеолреммаш". Передати до статутного фонду Національної акціонерної компанії "Надра України" майно підприємств згідно з додатком 3 з наступним їх перетворенням у дочірні підприємства Компанії (зокрема, Державне геологічне підприємство "Західукргеологія", м. Львів). Установити, що 100 відсотків акцій Національної акціонерної компанії "Надра України" закріплюються у державній власності. Відчуження цих акцій з державної власності, використання для формування статутних фондів будь-яких підприємств та передача в заставу не допускається.

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 17.08.2000 року №1273 та від 24.01.2001 року №43 спільним наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №179 від 08.05.2001 р. та НАК "Надра України" №20 від 15.05.2001 р. затверджено акти передавання-приймання державного геологічного підприємства "Західукргеологія" до складу НАК "Надра України" та майна Державного геологічного підприємства "Західукргеологія" до статутного фонду НАК "Надра України" (№2), які підписано 15.05.2001 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 р. №912 передано Державній службі геології та надр повноваження з управління державними корпоративними правами Національної акціонерної компанії "Надра України" та внесено зміни до статуту НАК "Надра України".

Відповідно до положень Статуту НАК "Надра України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 р. №1460 в редакції постанови від 31.08.2011 р. №912 (надалі - Статут) НАК "Надра України" утворена на виконання Указу Президента України від 14.06.2000 р. №802 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр"(пункт 1 Статуту).

Компанія є юридичною особою (пункт 8 Статуту).

Засновником НАК "Надра України" є держава в особі Кабінету Міністрів України. Акціонером компанії є: держава в особі Держгеонадр - до прийняття в установленому порядку рішення про приватизацію пакета акцій компанії та в особі Фонду державного майна - після передачі йому пакета акцій компанії, визначеного для продажу згідно з рішенням прро приватизацію; фізичні та юридичні особи, що набули право власності на акції компанії відповідно до законодавства (пункти 16, 17 Статуту).

Майно НАК "Надра України" формується за рахунок: 1) майна, переданого засновником до статутного капіталу компанії; 2) продукції, виробленої компанією в результаті провадження власної господарської діяльності, майна та майнових прав, набутих у процесі господарської діяльності; 3) доходів, отриманих в результаті провадження господарської діяльності, включаючи доходи, отримані від реалізації цінних паперів і корпоративних прав, провадження господарської діяльності дочірніми підприємствами та доходів (дивідендів) від володіння корпоративними правами та цінними паперами; 4) коштів, майнових і немайнових прав, цінних паперів, іншого майна, що надходять від оплати акцій; 5) майна, що не увійшло до статутного капіталу компанії, та передане засновником на праві господарського відання; 6) кредитів, позик; 7) майна, отриманого в найм (користування); 8) іншого майна, набутого на законних підставах (пункт 21 Статуту).

Згідно з рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 вирішено оформити право державної власності з правом повного господарського відання Національної акціонерної компанії "Надра України" на будівлі та споруди майнового комплексу на вул. Зеленій, 111, площею 4675,4 кв.м. згідно з технічними паспортами. Відділу приватизації державного житлового фонду Личаківського району оформити та видати свідоцтво про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу. Національній акціонерній компанії "Надра України" зареєструвати свідоцтво про право власності в обласному комунальному підприємстві "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки".

Представник НАК "Надра України" у листі від 14.07.2008 р. скерованому на адресу Департаменту економічної політики ЛМР зазначив, що згідно з розпорядженням Личаківської районної адміністрації №775 від 01.08.2003 р. було видано свідоцтво про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу, які знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 111. У свідоцтві зазначено, що вказані будівлі належать дочірньому підприємству НАК "Надра України" "Західукргеологія" на праві повного господарського відання". Проте, вказує на те, що майно передано до статутного капіталу НАК "Надра України", тому підприємство є власником спірного майна. У зв'язку з наведеним просить переоформити свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 03.12.2012 р. у справі №5015/3760/12 встановлено наступне. На підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008р. №747 виконавчим комітетом Львівської міської ради видано свідоцтво №ЛР0909 від 25.07.2008р. про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу в цілому загальною площею 4.675,4 м. кв., що знаходяться за адресою м. Львів, вул. Зелена, 111, та належать Національній акціонерній компанії "Надра України" на праві повного господарського відання, форма власності -державна. 04.08.2008р. проведено держану реєстрацію права власності права державної власності на вказане вище нерухоме майно, реєстраційний номер 2737227, витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно наявний в матеріалах справи.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відносини, які виникли між сторонами, регулюються положеннями Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також підзаконними нормативно-правовими актами та інші.

Позивач заперечує право державної власності на спірне майно, оскільки спірне майно належить йому на праві власності. Вказує на те, що право власності набуто позивачем на підставі Указу Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр", постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. №1128 "Про утворення Національної акціонерної компанії "Надра України", постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.2000 №1273 "Питання Національної акціонерної компанії "Надра України". Тому просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 та свідоцтво про право власності №ЛР0909 від 25.07.2008 р., а також визнати за ним право власності на будівлі та споруди майнового комплексу в цілому за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 111, в тому числі: гуртожиток (літ "А-1") та лабораторно-камеральний корпус (літ "А-4").

Частиною 1 ст. 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Способами захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб (пункт 10 частини другої статті 16 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Згідно з частиною четвертою статті 41 Конституції України та частини першої статті 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до статті 393 Цивільного кодексу України правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.

У таких справах суд, по-перше, встановлює невідповідність рішення, дії чи бездіяльності органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування вимогам закону чи іншим правовим актам, наприклад, рішення прийняте органом, який не мав на це законних повноважень; по-друге, суд встановлює, чи порушуються суб'єктивні цивільні права й охоронювані законом інтереси фізичної або юридичної особи цим рішенням, дією чи бездіяльністю (Лист, Верховний Суд України, від 01.04.2014, "Аналіз практики застосування судами ст. 16 Цивільного кодексу України").

Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 вирішено оформити право державної власності з правом повного господарського відання Національної акціонерної компанії "Надра України" на будівлі та споруди майнового комплексу на вул. Зеленій, 111, площею 4675,4 кв.м. згідно з технічними паспортами. Відділу приватизації державного житлового фонду Личаківського району оформити та видати свідоцтво про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу. Національній акціонерній компанії "Надра України" зареєструвати свідоцтво про право власності в обласному комунальному підприємстві "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки".

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень пункту 10 делегованих повноважень (б) статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, облік та реєстрація відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності. З наведеного вбачається, що на виконавчий орган міської ради покладено повноваження із легалізації статусу майна у цивільному обороті за особою, яка є власником.

Як вбачається з матеріалів справи правовою підставою для створення Національної акціонерної компанії "Надра України", формування його статутного капіталу та передачі йому державного майна став Указ Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр". Вказаний нормативно-правовий акт постановлено з метою підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр та поліпшення забезпечення потреб України в корисних копалинах шляхом зобов'язання Кабінету Міністрів України здійснити заходи щодо створення у місячний строк Національної акціонерної компанії "Надра України". Для створення НАК "Надра України", постановлено вжити таких заходів:

- затвердити статут Компанії;

- затвердити персональний склад спостережної ради Компанії, призначити голову, заступників голови та членів правління Компанії;

- забезпечити формування статутного фонду Компанії;

- затвердити перелік державного майна, яке передається в користування Компанії для забезпечення її діяльності.

Крім того, Указом Президента постановлено вирішити в установленому порядку питання щодо закріплення у державній власності 100 відсотків акцій Компанії, а також недопущення відчуження цих акцій з державної власності, використання для формування статутних фондів будь-яких підприємств та передачі в управління будь-яким особам. Привести свої рішення у відповідність із цим Указом.

Із аналізу змісту Указу Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 "Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр" вбачається необхідність вжиття Кабінетом Міністрів України заходів щодо затвердження переліку державного майна, яке передається в користування НАК "Надра України" для забезпечення її діяльності. Відтак, в Указі Президента України від 14.06.2000 р. №802/2000 немає інформації про передачу державного майна у приватну власність, натомість вказується про перелік державного майна, яке необхідно передати у користування НАК "Надра України".

У постанові Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. №1128 "Про утворення Національної акціонерної компанії "Надра України", зокрема, зазначено, що НАК "Надра України" разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади у місячний термін подати пропозиції щодо переліку державного майна, яке передається в користування компанії для забезпечення її діяльності. Отже в постанові Кабінету Міністрів України від 14.07.2000 р. №1128 "Про утворення Національної акціонерної компанії "Надра України" немає інформації про передачу державного майна у власність, натомість вказується про передачу у користування.

Крім того, судом встановлено, що Господарським судом Львівської області у рішенні від 03.12.2012 р. у справі №5015/3760/12 дано оцінку відносинами власності щодо спірного майна. Зокрема, рішенням суду встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008р. №747 виконавчим комітетом Львівської міської ради видано свідоцтво №ЛР0909 від 25.07.2008р. про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу в цілому загальною площею 4.675,4 м. кв., які знаходяться за адресою м. Львів, вул. Зелена, 111, та належать Національній акціонерній компанії "Надра України" на праві повного господарського відання, форма власності - державна. 04.08.2008р. проведено держану реєстрацію права власності права державної власності на вказане вище нерухоме майно, реєстраційний номер 2737227.

Відповідно до положень частини третьої статті 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Особою щодо якої встановлено обставини у рішенні від 03.12.2012 р. №5015/3760/12 є НАК "Надра України". Окрім того, вказане рішення Господарського суду Львівської області від у справі №5015/3760/12 набрало законної сили та в судовому порядку не оскаржено. В силу положень статті 124 Конституції України та статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. За наведених обставин відсутні правові підстави для встановлення обставин, які б суперечили рішенню суду, яке набрало законної сили.

Отже суд дійшов висновку, що майно, передане позивачу належало до державної власності та передавалось останнім виключно у користування. При цьому, передача майна у користування не є передачею майна у власність, з огляду на різне правове значення даних форм управління майном і на юридичні наслідки реалізації прав на це майно. Таким чином, оскаржуване рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради прийнято в межах повноважень та відповідно до положень закону. Тому, у суду відсутні правові підстави для визнання оспорюваного рішення протиправним. Враховуючи викладене, рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 прийняте в межах компетенції та у відповідності до положень закону.

Крім того, позивачем не доведено, а судом не встановлено інших обставин, які б підтверджували порушення оскаржуваним рішенням суб'єктивних цивільних прав й охоронюваних законом інтересів ПАТ "НАК "Надра України".

Первинним та основним предметом спору у даній справі є визнання права власності, а вимога про визнання незаконним рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради №747 від 18.07.2008 року є одним із спосіб захисту порушеного права, обраного позивачем.

В частині вимоги позивача про визнання недійсним свідоцтва про право власності суд враховує, що питання про їх недійсність (незаконність) може вирішуватися із застосуванням способів захисту цивільних прав та інтересів, передбачених п. 10 ч. 2 ст. 16 ЦК України, п. "ґ" ч. 3 ст. 152 ЗК України, якщо це призводить до порушення, оспорення або невизнання цивільного права чи інтересу (лист Верховного Суду України від 01.04.2014 р.).

За таких обставин, суд вважає позовну вимогу про визнання недійсним свідоцтва похідною від вимоги про визнання недійсним рішення, на підставі якого таке свідоцтво видане. Тому видачею свідоцтва від 25.07.2008 р. про право власності на будівлі та споруди майнового комплексу в цілому за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 111, в тому числі: гуртожиток (літ "А-1") та лабораторно-камеральний корпус (літ "А-4"), не порушено право позивача.

Згідно зі ст.43 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

У відповідності до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст.34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

В силу вимог ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Враховуючи наведене, положення норм ст.ст.32, 33, 34, 43 ГПК України, та оцінюючи усі докази, які містяться у матеріалах справи у сукупності, господарський суд дійшов висновку про те, що позивачем не подано суду доказів, які б підтверджували наявність встановлених законом підстав для визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.07.2008 р. №747 "Про оформлення права державної власності на будівлі та споруди майнового комплексу на вулиці Зеленій, 111", тому позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, у зв'язку з чим у задоволенні позову слід відмовити.

Судовий збір на підставі ч.1 ст.49 ГПК України покладається на позивача.

Виходячи з викладеного та керуючись ст.ст.43, 32-34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В :

Відмовити у задоволенні позову.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 21.11.2016 р.

Суддя Трускавецький В.П.