Ухвала суду № 62884419, 22.11.2016, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2016
Номер справи
819/1424/16
Номер документу
62884419
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

Справа № 819/1424/16

22 листопада 2016 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чепенюк О.В.,

при секретарі судового засідання Кухар О.Л.,

за участю позивачки ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 09.06.2016 року № 91012-13 та від 01.07.2016 року № 160537-13.

До початку судового розгляду справи по суті позивачка ОСОБА_1 заявила клопотання про зупинення провадження у справі на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 607/12788/16-а за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним та часткове скасування рішення № 6/55/13 від 27.01.2015 року. Клопотання обґрунтоване тим, що у судовому порядку оскаржується рішення Тернопільської міської ради, яким внесено зміни до рішення від 05.01.2011 року № 6/4/3 «Про місцеві податки і збори» та відповідно до якого позивачці нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015 рік. Відтак, на думку позивачки, розгляд даної справи неможливий до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 607/12788/16-а.

Представник відповідача щодо розгляду даного клопотання покладався на розсуд суду та пояснив, що сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахована позивачці згідно з податковими повідомленнями-рішеннями Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області від 09.06.2016 року № 91012-13 та від 01.07.2016 року № 160537-13 з урахуванням ставок податку, визначених рішенням Тернопільської міської ради від 27.01.2015 року № 6/55/13 «Про внесення змін до рішення від 05.01.2011 року № 6/4/3 «Про місцеві податки і збори»».

Суд, заслухавши думку представника відповідача, дослідивши докази, які подані позивачкою для вирішення клопотання про зупинення провадження у справі, приходить до висновку, що клопотання позивачки підлягає до задоволення, провадження у справі слід зупинити з таких підстав.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи позивачка звернулася з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області:

від 09.06.2016 року № 91012-13, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобовязання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015 рік у розмірі 2828,20 грн.;

від 01.07.2016 року № 160537-13, яким позивачці визначено суму податкового зобовязання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2015 рік у розмірі 954,66 грн.

Згідно з підпунктом 10.1.1 пункту 10.1 статті 10, статтею 265 Податкового кодексу України (далі ПК України) податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до місцевих податків.

Відповідно до положень статті 8 ПК України до місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Згідно з пунктом 12.3 статті 12 ПК України сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом ХІІ цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору (підпункт 12.3.2 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Встановлення місцевих податків відповідними рішеннями місцевих рад закріплено також в статті 143 Конституції України та пункті 24 частини першої статті 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Судом встановлено, що ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16.11.2016 року відкрито провадження у справі № 607/12788/16-а за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним та часткове скасування рішення Тернопільської міської ради № 6/55/13 від 27.01.2015 року «Про внесення змін до рішення від 05.01.2011 року № 6/4/3 «Про місцеві податки і збори»». Тобто позивачкою у судовому порядку оскаржується рішення Тернопільської міської ради від 27.01.2015 року № 6/55/13, яким визначено об'єкт оподаткування, платників податку та ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та яке стало підставою для винесення контролюючим органом оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Таким чином, у справі № 607/12788/16-а будуть встановлені факти, що мають значення для даної справи, а тому її розгляд є неможливим до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 607/12788/16-а щодо оскарження рішення Тернопільської міської ради.

Викладене свідчить про наявність обставин, які унеможливлюють судовий розгляд даної справи до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 607/12788/16-а, у звязку з чим провадження у цій справі слід зупинити на підставі пункту 3 частини першої статті 156 КАС України.

Керуючись статтями 156, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання позивачки про зупинення провадження у справі задовольнити.

Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 607/12788/16-а за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним та часткове скасування рішення Тернопільської міської ради № 6/55/13 від 27 січня 2015 року.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали складений 23 листопада 2016 року.

Головуючий суддяЧепенюк О.В.