Постанова № 62884296, 18.11.2016, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2016
Номер справи
809/1451/16
Номер документу
62884296
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" листопада 2016 р. Справа № 809/1451/16

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Матуляка Я.П.

при секретарі Щербяк В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, вул. Сколівська, 7, м. Стрий, Львівська область, 82400

до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", вул. Ребета, 6, м. Івано-Франківськ, 76014

про стягнення податкового боргу в сумі 3622716,75 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Стрийська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області звернулася до суду з адміністративним позовом до державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягнення податкового боргу в сумі 3622716,75 грн.

Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача заборгованості по сплаті податку на додану вартість в загальному розмірі 1120316,81 грн., яка виникла внаслідок несплати узгодженої суми штрафу згідно податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 18.12.2014 року за № НОМЕР_1 на суму 62675,81 грн., форми "Ш" від 06.11.2015 року за № НОМЕР_2 на суму 62675,80 грн., а також нарахованої пені на суму несплаченого податкового боргу в сумі 994965,20 грн.; по сплаті частини прибутку державними некорпоративними підприємствами, що вилучається до бюджету в розмірі 9524,56 грн., яка виникла внаслідок несплати узгодженої суми штрафу згідно податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 06.11.2015 року за № НОМЕР_3 на суму 9524,42 грн., а також нарахованої пені на суму несплаченого податкового боргу в сумі 0,14 грн.; по сплаті податку на доходи фізичних осіб в розмірі 61377,73 грн., яка виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) згідно податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 06.03.2015 року за № НОМЕР_4 на суму 510,00 грн., узгодженої суми штрафу згідно податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 27.07.2015 року за № НОМЕР_5 на суму 3482,33 грн., форми "Ш" від 27.07.2015 року за № НОМЕР_6 на суму 54371,66 грн., а також нарахованої пені на суму несплаченого податкового боргу в сумі 3013,74 грн.; по сплаті збору за спеціальне використання лісових ресурсів в загальному розмірі 1856187,37 грн., яка виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно поданих податкових декларацій з рентної плати за І квартал 2016 року за № 4 від 26.04.2016 року на суму 1112499,00 грн., за І квартал 2016 року за № 3 від 10.05.2016 року на суму 24122,00 грн., за 2 квартал 2016 року за № 2 від 20.07.2016 року на суму 191349,00 грн., штрафу згідно податкових повідомлень-рішень форми "Ш" від 20.09.2016 року за № НОМЕР_7 на суму 7403,76 грн., форми "Ш" від 20.09.2016 року за № НОМЕР_8 на суму 168132,83 грн., а також нарахованої пені на суму несплаченого податкового боргу в сумі 354439,21 грн.; по сплаті земельного податку в загальному розмірі 575310,28 грн., яка виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання за період з 01.03.2016 року по 30.09.2016 року згідно поданої податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік від 22.02.2016 року в сумі 530645,01 грн., а також нарахованої пені на суму несплаченого податкового боргу в сумі 44665,27 грн., а всього разом 3622716,75 грн.

Представник позивача в судове засіданні не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи позивач судом повідомлений належним чином, подав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належний чином. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи відповідач суду не подав, причини неявки суду не повідомив. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався.

За таких обставин, враховуючи положення частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу за відсутності представників сторін.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що 22.06.1993 року ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" зареєстроване як юридична особа, а Сколівський військовий лісгосп ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" являється відокремленим підрозділом вказаної юридичної особи, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.8-15). Сколівський військовий лісгосп ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" перебуває на обліку в Стрийській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області як платник податків з 13.01.2005 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 13.09.2016 року за № 1613281400101 (а.с.21).

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідач у відповідності до пункту 15.1. статті 15 Податкового кодексу України являється платником податку та згідно пункту 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України несе обовязок по сплаті податків та зборів у строки та розмірах встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, що, у відповідності до статті 36 Кодексу, є податковим обовязком. Податковий обовязок виникає у платника за кожним податком, збором та є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обовязків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Підстави припинення податкового обовязку, крім його виконання, визначені пунктом 37.3. статті 37 Податкового кодексу України. Згідно пункту 38.1. статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обовязку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобовязань у встановлений податковим законодавством строк. Пунктом 38.2. статті 38 Податкового кодексу України визначено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платники податків і зборів зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Приписами пункту 49.1. статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно пункту 49.2. статті 49 Податкового кодексу України платник податків за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають обєкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобовязання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно пункту 49.18. статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Нормами підпункту 14.1.72. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу).

Відповідно до статті 287.1. Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 285 даного Кодексу передбачено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Пунктом 286.2. статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Приписами пункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом

У відповідності до пункту 287.3. статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Приписами підпункту 14.1.217. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що рентна плата - загальнодержавний податок, який справляється за користування надрами для видобування корисних копалин; за користування надрами в цілях, не повязаних з видобуванням корисних копалин; за користування радіочастотним ресурсом України; за спеціальне використання води; за спеціальне використання лісових ресурсів; за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

Рентна плата складається, зокрема, з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (підпункт 251.1.5. пункту 251.1. статті 251 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 256.1. статті 256 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Відповідно до підпункту 256.11.6. пункту 256.11. статті 256 Податкового кодексу України лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з рентної плати наростаючим підсумком з початку року, за винятком: а) лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків рентна плата вноситься в каси субєктів лісових відносин, які їх видають: фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки; лісокористувачів (крім фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується рентна плата; б) лісокористувачів з іншої області, які сплачують рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.

Порядок подання декларації, строки сплати, відповідальність платників рентної плати та контроль за її справлянням визначено статтями 257 і 258 цього Кодексу. (пункт 256.12. статті 256 Податкового кодексу України).

Пунктом 257.1. статті 257 коментованого Кодексу передбачено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.

Згідно пункту 257.2. статті 257 Податкового кодексу України платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобовязань з рентної плати.

Приписами пункту 257.5. статті 257 Податкового кодексу України сума податкових зобовязань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

Судом встановлено, що 22.02.2016 року Сколівським військовим лісгоспом ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" подано до позивача податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік (а.с.24-25). У вказаній податковій декларації самостійно визначено податкове зобовязання по земельному податку на 2016 рік в загальному розмірі 818340,80 грн. із щомісячною розбивкою суми платежу в розмірі 68195,07 грн. Частина нестягнутого у судовому порядку та несплаченого податкового боргу з земельного податку на момент розгляду справи згідно вказаної податкової декларації за період з 01.03.2016 року 2016 року по 30.09.2016 року складає 530645,01 грн.

Також Сколівським військовим лісгоспом ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" самостійно визначено податкове зобовязання з рентної плати за звітний період за спеціальне використання лісових ресурсів в загальному розмірі 1327970,00 грн., а саме в сумі 1112499,00 грн., в сумі 24122,00 грн. та в сумі 191349,00 грн. згідно звітної податкової декларації з рентної плати за І квартал 2016 року за № 4 від 26.04.2016 року (а.с.30-31), звітної нової податкової декларації з рентної плати за І квартал 2016 року за № 3 від 10.05.2016 року (а.с.32-33) та звітної податкової декларації з рентної плати за 2 квартал 2016 року за № 2 від 20.07.2016 року (а.с.34-35).

Відповідно до пункту 56.11. статті 56 Податкового кодексу України самостійно визначене платником податків податкове зобовязання оскарженню не підлягає.

Таким чином, суд приходить до висновку, що самостійно визначене податкове зобов'язання відповідача, зазначене ним в податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік від 22.02.2016 року та податкових деклараціях з рентної плати за І квартал 2016 року за № 4 від 26.04.2016 року, за І квартал 2016 року за № 3 від 10.05.2016 року, за 2 квартал 2016 року за № 2 від 20.07.2016 року, є узгодженим з дня подання таких декларацій.

Згідно абзацу "а" пункту 176.2. статті 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення обєктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом (підпункти 54.3.1., 54.3.5. пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 14.1.265. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно приписів пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Пунктом 119.2. статті 119 Податкового кодексу України передбачено, що неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобовязань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги) виникли у звязку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4. статті 169 цього Кодексу та були виправлені відповідно до вимог статті 50 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 116.1. статті 116 зазначеного Кодексу у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.

Приписами пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

В судовому засіданні встановлено, що Стрийською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Львівській області винесені податкові повідомлення-рішення форми "Ш" від 18.12.2014 року за № НОМЕР_1, яким Сколівському військовому лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 62675,81 грн. (а.с.21); форми "Ш" від 06.11.2015 року за № НОМЕР_2, яким визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 62675,80 грн. (а.с.23); форми "Ш" від 06.11.2015 року за № НОМЕР_3, яким Сколівському військовому лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем частина прибутку державними некорпоративними підприємствами, що вилучається до бюджету у розмірі 9524,42 грн. (а.с.26); форми "Р" від 06.03.2015 року за № НОМЕР_4, яким збільшено суму грошового зобовязання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в розмірі 510,00 грн. (а.с.29); форми "Ш" від 27.07.2015 року за № НОМЕР_5, яким Сколівському військовому лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 3482,33 грн. (а.с.27); форми "Ш" від 27.07.2015 року за № НОМЕР_6, яким визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 54371,66 грн. (а.с.28); форми "Ш" від 20.09.2016 року за № НОМЕР_7, яким Сколівському військовому лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками лісового фонду в розмірі 7403,76 грн. (а.с.36); форми "Ш" від 20.09.2016 року за № НОМЕР_8, яким визначено суму штрафу у розмірі 20% грошового зобовязання, погашеного з затримкою за платежем збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками лісового фонду в розмірі 168132,83 грн. (а.с.37).

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані Сколівським військовим лісгоспом ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", що підтверджується підписом уповноваженої особи відповідача на рекомендованих повідомленнях про вручення поштового відправлення та корінцях відповідних податкових повідомлень-рішень (а.с.22, 38, 23, 26-29).

Оскільки, відповідачем у відповідності до статті 56 Податкового кодексу України не порушена процедура адміністративного узгодження податкового зобов'язання визначеного податковими повідомленнями-рішеннями, суд приходить до переконання, що визначена сума штрафу з податку на додану вартість в загальному розмірі 125351,61 грн., з частини прибутку державними некорпоративними підприємствами, що вилучається до бюджету у розмірі 9524,42 грн., з податку на доходи фізичних осіб в загальному розмірі 58363,99 грн. та збору за спеціальне використання лісових ресурсів в загальному розмірі 175536,59 грн. є узгодженою.

Згідно підпункту 129.1.1. пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Нарахування пені закінчується у випадках, визначених пунктом 129.3. статті 129 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Як встановлено судом, Стрийською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Львівській області нараховано Сколівському військовому лісгоспу ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" пеню за несплату узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість в розмірі 994965,20 грн., з земельного податку в сумі 44665,27 грн., з частини прибутку державними некорпоративними підприємствами, що вилучається до бюджету у розмірі 0,14 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 3013,74 грн. та з збору за спеціальне використання лісових ресурсів в розмірі 354439,21 грн., що підтверджується розрахунком (а.с.6-7).

На виконання вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивачем надсилалися перша податкова вимога форми "Ю1" від 14.03.2005 року за № 1/54 (а.с.16) та друга податкова вимога форми "Ю2" від 21.04.2005 року за № 2/69 (а.с.17), які отримані Сколівським військовим лісгоспом ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", що підтверджується підписом уповноваженої особи останнього на корінці вказаних податкових вимог. На час розгляду справи податкові вимоги є неоскарженими та невідкликаними.

Згідно підпункту 20.1.19. пункту 20.1 статті 20 зазначеного Кодексу контролюючі органи наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 14.1.156. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобовязання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 1120316,81 грн., з земельного податку в загальній сумі 575310,28 грн., з частини прибутку державними некорпоративними підприємствами, що вилучається до бюджету у загальному розмірі 9524,56 грн., з податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 61377,73 грн. та з збору за спеціальне використання лісових ресурсів в загальному розмірі 1856187,37 грн., а всього разом 3622716,75 грн. є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.

Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, відповідачем суду не надано.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг в загальному розмірі 3622716,75 грн. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується статтею 67 Конституції України.

Відповідно до пункту 95.1. статті 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 95.3. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Стрийської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про стягнення з ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" податкового боргу в сумі 3622716,75 грн. є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (код ЄДРПОУ 08033772) в дохід бюджету податковий борг в сумі 3 622 716 (три мільйона шітсот двадцять дві тисячі сімсот шістнадцять) гривень 75 копійок з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують дане підприємство та за рахунок готівки, що належить відповідачу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Матуляк Я.П.

Постанова складена в повному обсязі 23.11.2016 року.