ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2016 р. Справа № 876/7918/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Довгополова О.М.,
суддів Гудима Л.Я., Святецького В.В.,
з участю секретаря судового засідання Кудєрової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі міста Львова на постанову Личаківського районного суду міста Львова від 26 червня 2014 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі міста Львова до Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови державного виконавця, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова звернулось до суду з позовом до Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, яким просило скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 15.01.2014 року ВП № 41505453.
Постановою Личаківського районного суду міста Львова від 26 червня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.
Постанова мотивована тим, що державний виконавець виніс постанову про відкриття виконавчого провадження в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження».
Постанову в апеляційному порядку оскаржив позивач, вважає, що при її прийнятті судом порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, а висновки суду не відповідають обставинам справи. Просить постанову скасувати та прийняти нову, якою позов задовольнити повністю.
На обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади - Пенсійного фонду України, тому відповідно до положень ст. 21 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підвідомче не Личаківському відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, а Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» (тут і далі Закон від 21.04.1999 року № 606-XIV, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та у відповідній редакції,) примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим законом, зокрема підлягають до виконання виконавчі листи, що видаються судами, накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 24 цього Закону державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 цього Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.
Як встановив суд, 15.01.2014 року державний виконавець Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 41505453 з виконання виконавчого листа № 2-а/1312/165/2012, виданого 19.12.2013 року Личаківським районним судом міста Львова, яким зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, починаючи з 11.10.2005 року, з врахуванням довідки про заробітну плату Львівської обласної ради від 06.205.2006 року № 48/15. Виконавче провадження було відкрите за заявою стягувача про примусове виконання від 14.01.2014 року.
Щодо доводів позивача про те, що Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова належить до територіальних підрозділів центрального органу виконавчої влади - Пенсійного фонду України, тому відповідно до положень ст. 21 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підвідомче не відповідачу, а Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, колегія суддів зазначає наступне.
Пунктом 1 ч. 2 та ч. 3 ст. 21 Закону України «Про виконавче провадження» було визначено, що на відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи.
Інші виконавчі провадження, що перебувають на виконанні в органах державної виконавчої служби, можуть передаватися до відділів примусового виконання рішень в установленому Міністерством юстиції України порядку.
Відповідно до п. 1.1 «Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.02.2008 року № 5-5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 21.05.2002 року за № 4426730 (яке було чинним на час виникнення спірних правовідносин), управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
А відповідно до п. 7 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.
Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Із змісту наведених норм вбачається, що територіальними підрозділами Пенсійного фонду України як центрального органу виконавчої влади є головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, яким є Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова, не належить до територіальних підрозділів центрального органу виконавчої влади.
Враховуючи наведене вище, колегія суддів вважає, що спірне виконавче провадження підвідомче саме Личаківському відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, а не Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області.
За наведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому оскаржувану постанову слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі міста Львова залишити без задоволення.
Постанову Личаківського районного суду міста Львова від 26 червня 2014 року у справі № 2а/463/49/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі міста Львова до Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови державного виконавця - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий О.М. Довгополов
Судді Л.Я. Гудим
В.В. Святецький
Ухвала складена в повному обсязі 21.11.2016 року