Рішення № 6285636, 06.04.2009, Гуляйпільський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
06.04.2009
Номер справи
2-301/2009
Номер документу
6285636
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Справа № 2-301 /2009 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2009 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області

В складі:головуючого-судді ОСОБА_1

При секретарі: Імановій В.В.

Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 340 грн. 32 коп.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про повернення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 340 грн. 32 коп. в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданої заяви від 16.04.2007 року № 6725 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Державна соціальна допомога призначається малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму сім'ї. Соціальна допомога виплачується у грошовій формі.

Згідно довідки про склад сім 'ї від 10.04.2007 р. № 738, сім'я складається із шести осіб: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 - чоловік, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 - заявниця, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 - донька, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5 - син, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6 - донька.

Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 22.07.2003 року № 204, доходом сім'ї за період з 01.10.2006 по 31.03.2007 року були: зарплата ОСОБА_4 у розмірі 3140,44 грн., дохід від оренди майнового паю ОСОБА_4 у розмірі 100,00 грн., дохід від оренди земельного паю ОСОБА_4 у розмірі 650,00 грн., дохід від оренди майнового паю ОСОБА_4 у розмірі 100,00 грн., дохід від оренди земельного паю ОСОБА_4 у розмірі 650,00 грн., стипендія ОСОБА_6 у розмірі 790,36 грн., дохід від земельної ділянки, 71 га для ведення особистого селянського господарства.

Згідно пункту 13 Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім 'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може перевищувати 75 % прожиткового мінімуму для сім'ї.

Оскільки, на момент звернення за призначенням допомоги, працездатні члени сім'ї не працювали протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, право на допомогу, згідно п.10 Порядку, визначалося районною комісією на підставі акта обстеження.

На підставі поданих документів, спеціалістами ОСОБА_2 був проведений розрахунок допомоги, визначено розмір соціальної допомоги, який становить з 01.04.2007 по

-2-

30.09.2007р. - 56 грн. 72 коп. та відповідно до п. 9 Порядку, 03.03.2008 р. прийняте відповідне рішення про призначення допомоги.

Заявниця у заяві про призначення допомоги дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно з законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.

З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки у грудні 2007 року було передано на перевірку до відділу контролю.

При перевірці інформації про доходи громадян ОСОБА_2 користується усіма офіційними джерелами, у тому числі інформацією державної податкової інспекції. Тому згідно інформації ДПІ від 12.12.2008 № 17 було вставнолено, що ОСОБА_4 отримував доходи у ЗАТ “Луганський м`ясокомбінат”

ОСОБА_2 були направлені запити до організацій про доходи ОСОБА_4 На підставі довідки, наданої організацією виявлено, що ОСОБА_4 отримав дохід від здачі сільгосппродукції, з якого сплачується податок.

Згідно п. 5.1 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї, до сукупного доходу сімей входить нарахована заробітна плата.

По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 13.01.2009 року.

Згідно п. 28 Порядку передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, ОСОБА_2 визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про доходи ОСОБА_4, подана заявницею, вплинула на визначення права на призначення соціальної допомоги.

За результатами перевірки, спеціалістами ОСОБА_2 проведений перерахунок розміру допомоги з урахуванням відомостей про заробітну плату ОСОБА_4 та визначено суму переплачених коштів, яка склала 340 грн. 32 коп.

Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 22.01.2009 року № 17-06/98 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Але належна сума заявницею не відшкодована.

Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 340 грн. 32 коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.

В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.

Відповідачка в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що переплачені кошти не повернула, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.

Суд, вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданої заяви від 16.04.2008 року № 6725 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та з урахуванням доходів членів сім'ї, які відповідачка надала управлінню праці та соціального захисту населеня, їй була призначена соціальна допомога: за заявою від 16.04.2008 рішенням від 03.03.2008 року призначено з 01.04.2007 по 30.09.2007р. - 56 грн. 72 коп щомісячно.

З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки було передано на перевірку до відділу контролю.

3.

Перевірка здійснюється відповідно до Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню

субсидій та адресної соціальної допомоги та Положення про головного державного соціального інспектора.

В ході перевірки ОСОБА_2 направлено запит до Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі про наявність доходів членів сім'ї заявниці.

Тому згідно інформації ДПІ від 12.12.2008 № 17 було встановлено, що ОСОБА_4 отримував доходи у ЗАТ “Луганський м`ясокомбінат”.

ОСОБА_2 були направлені запити до організацій про доходи ОСОБА_4 На підставі довідок, наданих організацією виявлено, що ОСОБА_4 отримав дохід від здачі сільгосппродукції, з якого сплачується податок.

Отже з урахуванням доходів чоловіка, який входить до складу сім'ї, спеціалістами визначено середньомісячний сукупний дохід сім'ї та проведено перерахунок розміру соціальної допомоги.

Із вищезазначеного випливає, що недостовірні відомості подані відповідачкою вплинули на визначення розміру соціальної допомоги.

По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 13.01.2009 року.

З урахуванням отриманих відомостей про доходи сім'ї, спеціалістами проведено перерахунок середньомісячного сукупного доходу для призначення соціальної допомоги, згідно п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, п. 25, п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. А тому загальний розмір переплаченої допомоги з урахуванням відомостей про заробітну плату ОСОБА_4 становить 340 грн. 32 коп.

Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 22.01.2009 року № 17-06/98 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Належна сума заявницею не відшкодована.

Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 340 грн. 32 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів. Згідно ст .82 ЦПК України відповідачку від сплати судових витрат звільнити, так як вона має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Керуючись ст.ст.10, 60, 82, 212-215, ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 25, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України вд 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, Положенням про головного державного інспектора, затвердженого ПКМ України від 25.08.2004 року № 1098 із змінами та доповненнями, ст. 1166 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.04.2007 року по 30.09.2007 року у розмірі 340 грн. 32 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення державної соціальної

4.

допомоги малозабезпеченим сім'ям, ОСОБА_3 від сплати судових витрат - звільнити.

З мотивувальною частиною рішення сторони можуть ознайомитися 11.04.2009 року.

На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: