Ухвала суду № 62852654, 16.11.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2016
Номер справи
744/646/16-а
Номер документу
62852654
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 744/646/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Гнип О.І. Суддя-доповідач: Карпушова О.В.

У Х В А Л А

Іменем України

16 листопада 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Епель О.В., Кобаля М.І., секретаря судового засідання Тищенко Н.В., за участі позивача ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3, відповідача-2 та представника відповідача-1 Бурея Р.Д., представника відповідача -1 Помаз А.П., третьої особи - ОСОБА_6, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області на постанову Семенівського районного суду Чернігівської області від 26 серпня 2016 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області, Тимоновицького сільського голови Бурея Рустама Давлатовича , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_7, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, про визнання рішення протиправним, -

В С Т А Н О В И В:

28.07.2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області, Тимоновицького сільського голови Бурея Рустама Давлатовича, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_7, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області, яке оформлене протоколом засідання від 13 липня 2016 року № 2, про визначення переможцем конкурсу та рекомендацію для призначення на посаду головного бухгалтера ради ОСОБА_6; визнання протиправним та скасування розпорядження Тимоновицького сільського голови Бурея Рустама Давлатовича про призначення ОСОБА_6 на посаду головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Тимоновицька сільська рада при проведенні конкурсу на заміщення посади головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради діяла з порушенням норм чинного законодавства, чим порушила права осіб, що брали участь у конкурсі.

Постановою Семенівського районного суду Чернігівської області від 26 серпня 2016 р. позовні вимоги задоволено: визнані протиправними та скасовані рішення конкурсної комісії Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області, яке оформлене протоколом засідання від 13 липня 2016 року № 2, про визначення переможцем конкурсу та рекомендацію для призначення на посаду головного бухгалтера ради ОСОБА_8 та Розпорядження Тимоновицького сільського голови від 15 липня 2016 року № 20 «Про призначення головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради» щодо призначення ОСОБА_8 на посаду головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області.

Відповідач, не погодився з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції через порушення норм матеріального та процесуального права та прийняти нову, якою у задоволені позову відмовити.

У судовому засіданні представники відповідачів та третя особа підтримали доводи апеляційної скарги, просили її задовольнити, позивач та його представник заперечували проти її задоволення.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення присутніх сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, 30 червня 2016 року позивач подав до відповідача документи щодо участі у конкурсі на заміщення вакантної посади головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради.

04.07.2016 року ОСОБА_2 подав заяву на ім`я голови Тимоновицької сільської ради Бурея Р. Д. про надання інформації щодо проведення конкурсу.

Інформацію та документи, які позивач запитував, він так і не отримав, але у вечірній час 12.07.2016 року відповідач Бурей Р.Д. через сусідку повідомив позивача про те, що згаданий конкурс проводитиметься 13.07.2016 року о 18 годині 00 хвилин в приміщенні Тимоновицької сільської ради.

13.07.2016 року відбувся іспит кандидатів на заміщення вакантної посади, який проводився письмово за екзаменаційними білетами.

За результатами іспиту рада оголосила, що ОСОБА_7 отримала 16 балів, позивач отримав 15 балів, а ОСОБА_6 отримала 23 бали.

Комісія вирішила: рекомендувати Тимоновицькому сільському голові призначити на посаду головного бухгалтера сільської ради ОСОБА_6, як таку, що успішно здала іспит (23 бали при максимальній сумі балів 25) та провести відносно неї перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади»; рекомендувати Тимоновицькому сільському голові занести ОСОБА_7 до кадрового резерву, як таку, що успішно пройшла кадровий відбір (16 балів при максимальній сумі балів 25).

14.07.2016 року на домашню адресу позивача поштовим зв'язком з Тимоновицької сільської ради надійшли копії тих документів, які позивач запитував 04.07.2016 року як інформацію щодо проведення конкурсу. При цьому, як зазначає позивач, надіслані копії були поганої якості, практично такі, що не можна прочитати.

19.07.2016 року позивач отримав копію протоколу №2 засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області від 13.07.2016 року.

Крім того, в цей же день позивач дізнався, що розпорядженням Тимоновицького сільського голови Бурея Р. Д. ОСОБА_6 призначено на посаду головного бухгалтера сільської ради.

Позивач переконаний, що рішення конкурсної комісії Тимоновицької сільської ради про визначення переможця конкурсу та рекомендацію його для призначення на посаду головного бухгалтера ради, яке оформлене протоколом засідання від 13.07.2016 року № 2, є протиправним та підлягає скасуванню. Також є протиправним розпорядження сільського голови Бурея Р. Д. про призначення ОСОБА_6 на посаду головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради, тому звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Вищенаведені обставини, встановлені судом першої інстанції, перевірені і знайшли своє підтвердження при апеляційному розгляді справи, і не є спірними.

Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 38 Конституції України громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Статтею 4 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що служба в органах місцевого самоврядування базується на такому основному принципі як забезпечення рівних можливостей доступу громадян до служби в органах місцевого самоврядування з урахуванням їх ділових якостей та професійної підготовки.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» прийняття на службу в органи місцевого самоврядування на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради здійснюється на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року №169 затверджено Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців (далі - Порядок №169), який також застосовується й щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад в органах місцевого самоврядування.

Як встановлено судом першої інстанції та не спростовано судом апеляційної інстанції,

конкурс на заміщення посади головного бухгалтера вказаної сільської ради в порушення п. п. 1 - 3 Порядку № 169 розпочався без наявності вакантної посади головного бухгалтера.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» вакансія - це вільна посада (робоче місце), на яку може бути працевлаштована особа.

З матеріалів справи вбачається, що розпорядженням Тимоновицького сільського голови від 10 червня 2016 року № 17-о оголошено конкурс на заміщення вакантної посади головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради з 11.06.2016 року по 13.07.2016 року. (а.с. 84).

Проте, головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради ОСОБА_9 звільнено з обійманої посади лише 21 червня 2016 року, про що свідчить копія розпорядження Тимоновицького сільського голови № 19 від 21 червня 2016 року. (а.с. 121).

Крім того, відповідачами не спростований довід позивача, що він завчасно, до проведення іспиту, не отримував перелік питань на іспит, що є порушенням положень п. 19 Порядку №169, які вказують на засади необхідності об'єктивної оцінки знань і здібностей кандидатів на відповідну посаду.

З огляду на п. 25 Порядку №169 відбір осіб для зайняття вакантних посад здійснюється конкурсною комісією на підставі розгляду поданих документів, результатів іспиту та співбесіди з кандидатами, які успішно склали іспит.

Проте, ОСОБА_6 рекомендована на посаду конкурсною комісією без наявності даних про проведення з нею та іншими кандидатами, що успішно здали іспит (ОСОБА_7) співбесіди, відомості про час та місце проведення якої відповідачем не надано.

Колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції про передчасність рекомендацій конкурсної комісії щодо призначення на посаду ОСОБА_6, оскільки з протоколу засідання конкурсної комісії від 13 липня 2016 року № 2 Тимоновицької сільської ради (а.с. 48-49) вбачається, що комісією зроблено висновки про необхідність призначення на певну посаду ОСОБА_6 за наслідками лише іспиту із одночасним наведенням даних про те, що іспит успішно здали два кандидати (ОСОБА_6 (23 бали при максимальній сумі балів 25) та ОСОБА_7 (16 балів при максимальній сумі балів 25) без аніякого зазначення відомостей про проведення співбесід з обома кандидатами та їх результатів.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Тимоновицька сільська рада при проведенні конкурсу на заміщення посади головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради не дотрималася положень законодавства, що дає підстави вважати протиправними як рішення конкурсної комісії Тимоновицької сільської ради, яке оформлене оскаржуваним протоколом засідання від 13 липня 2016 року № 2, про визначення переможцем конкурсу та рекомендацію для призначення на посаду головного бухгалтера ради ОСОБА_6, так і виданого на основі даного протоколу розпорядження Тимоновицького сільського голови від 15 липня 2016 року № 20 «Про призначення головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради» щодо призначення ОСОБА_6 на посаду головного бухгалтера Тимоновицької сільської ради.

Згідно з частиною 4 статті 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Отже, всі наведені апелянтом доводи не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.

На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови.

Повний текст ухвали виготовлено 21.11.2016 р.

Керуючись ст. 41, 195 ч.1, ст. 196 ч.1 п.2, ст. 198 ч.1 п.1, ст. 200, ст. 205 ч.1 п.1, ст. 206, ст. 212, ст. 254 ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області на постанову Семенівського районного суду Чернігівської області від 26 серпня 2016 р., залишити без задоволення.

Постанову Семенівського районного суду Чернігівської області від 26 серпня 2016 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Тимоновицької сільської ради Семенівського району Чернігівської області, Тимоновицького сільського голови Бурея Рустама Давлатовича , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_7, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, про визнання рішення протиправним, залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Колегія суддів: О.В. Карпушова

О.В. Епель

М.І. Кобаль

Головуючий суддя Карпушова О.В.

Судді: Епель О.В.

Кобаль М.І.