Ухвала суду № 62852648, 22.11.2016, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2016
Номер справи
805/4971/15-а
Номер документу
62852648
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Хохленков О.В.

Суддя-доповідач - ОСОБА_1

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2016 року справа №805/4971/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Ханової Р.Ф.,

розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2016 року у справі №805/4971/15-а за позовом Державного підприємства «Артемсіль» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач Державне підприємство «Артемсіль» (далі ДП «Артемсіль») звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС (далі СДПІ), в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог просив скасувати податкове повідомлення-рішення №0000344700/2002/10/28-03-47 від 18.08.2015 (т.1 а.с. 4-22, 181).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2016 року зазначений позов ДП «Артемсіль» задоволений в повному обсязі, а саме: скасовано податкове повідомлення-рішення від 18.08.2015 №0000344700/2002/10/28-03-47 (т.1 а. с. 242-246).

Відповідач не погодився з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити у задоволенні позову в повному обсязі через неповне зясування обставин, що мають значення для справи (т.1 а.с. 249-253).

За приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснений в письмовому провадженні.

Колегія суддів заслухала суддю-доповідача, вивчила доводи апеляційної скарги за матеріалами справи і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач - ДП «Артемсіль» (код ЄДРПОУ 00373790) зареєстрований в якості юридичної особи, є платником податку на додану вартість, перебуває на податковому обліку у відповідача (т.1 а.с. 196-197).

СДПІ проведено камеральну перевірку даних ДП «Артемсіль», задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість щодо відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за січень 2015 року, за результатами якої складено акт № 59/28-03-47 від 12.03.2015 року (т.1 а. с. 82-91).

Перевіркою встановлено порушення п.п.14.1.18 п.14.1 ст.14, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України (далі ПК України), що призвело до заниження суми позитивного значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за січень 2015 року на суму 30282 грн. та завищення бюджетного відшкодування за січень 2015 року на суму ПДВ в розмірі 64118 грн. (т.1 а.с. 91). Крім того, в висновку зазначено, що остаточні висновки щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації достовірності, заявленого ДП «Артемсіль» бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок по декларації за січень 2015 року будуть здійснені після проведення заходів, передбачених ПК України (т.1 а.с. 91).

Як на підставу для прийняття такого висновку податковий орган посилався на те, що КП «Компанія «Вода Донбасу» та ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» АРТЕМІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 в порушення вимог ПК України не задекларували обєкт оподаткування та податкові зобовязання з ПДВ.

31.03.2015 року позивачем були подані до відповідача заперечення №229 щодо вищевказаного акту перевірки, які залишені без задоволення (т.1 а.с. 76-81, 92-115).

30.04.2015 року контролюючим органом було прийнято податкове повідомлення рішення № 0000094700/2378/10/28-03-47, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 64118 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 32059 грн. (т.1 а.с.164-165).

21.05.2015 року позивачем до Міжрегіонального головного управління ДФС- Центрального офісу з обслуговування великих платників подано скаргу за №27/11-01-36 на зазначене податкове повідомлення-рішення (т.1 а.с.55-75).

Рішенням про результати розгляду скарги № 18597/10/28-10-10-4-33 від 27.07.2015 року зазначену скаргу позивача задоволено частково та скасовано податкове повідомлення рішення № 0000094700/2378/10/28-03-47 в частині встановленого завищення бюджетного відшкодування на 10060,81 грн. та штрафну (фінансову) санкцію на 5030,41 грн. (т.1 а.с.48-53).

18.08.2015 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В1» №0000344700/2002/10/28-03-47, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 54057,19 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 50% - 27028,59 грн. (т.1 а. с. 25).

04.09.2015 позивачем подано скаргу на зазначене податкове повідомлення, яка 29.10.2015 залишена без розгляду Державною фіскальною службою України (т.1 а.с. 26-47).

Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи і не є спірними.

Спірним у справі є наявність (відсутність) правових підстав для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення від 18.08.2015 №0000344700/2002/10/28-03-47, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 54057,19 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 50% - 27028,59 грн.

У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за грудень 2014 року, яку сформовано 20.01.2015 року вказано суму податкового кредиту 5927125 грн., суму податкового зобовязання 5927214 грн. та суму позитивного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 89 грн. (т.1 а.с.216-217).

Згідно з Додатком № 1,№2, №3, № 4, № 5, № 6 та № 7 до цієї декларації позивачем було проведений розрахунок коригування сум податку на додану вартість та зроблена розшифровка податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів ( т.1 а.с.216-229).

В додатку № 8 до декларації позивача з податку на додану вартість за грудень 2014 року зазначені отримані податкові накладні від контрагентів (т.1 а.с.215).

Відповідно до квитанції № 2 від 20.01.2015 року податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2014 року прийнято контролюючим органом (т.1 а.с.230).

У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за січень 2015 року, сформованій 19.02.2015 року, вказано суму податкового кредиту 4162456 грн., суму податкового зобовязання 4091728 грн. та відповідно сума відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 70728 грн. (т.1 а.с.198-201).

Відповідно до Додатків з першого по шостий до зазначеної декларації позивачем проведений розрахунок коригування сум податку на додану вартість та зроблена розшифровка податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (т.1 а.с.203-214).

Податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 року прийнято контролюючим органом, що підтверджується квитанцією №2 від 19.02.2015 року (т.1 а.с.202).

Сертифікатом (висновком) Торгово-промислової палати України № 2059/05-4 від 30.07.2014 року про настання обставин непереборної сили засвідчено настання обставин непереборної сили з 01.07.2014 для Публічного акціонерного товариства «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» (т.1: а.с.138-139,156-157).

Згідно з п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України (далі ПК України) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. Для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету (п.200.2 ст.200 ПК України).

За приписами п.200.4 ст.200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

За приписами п.200.7 ст.200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно з п.198.1 ст.198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг (п. 198.2 ст.198 ПК України).

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна / розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200 1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200 1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Факт здійснення господарських операцій з контрагентами підтверджується наведеними нижче первинними документами:

- договір постави зрідженого газу №12/01-07-8 від 29.01.2014 року, укладений між ДП «Артемсіль» (покупець) та ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 з Додатковими угодами (т.1 а .с.119-122);

- податкова накладна №24/01 від 04.12.2014 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 2018,28 грн. в тому числі ПДВ на суму 336,38 грн. (т.1 а.с.127);

- платіжне доручення №3463 від 16.12.2014 року, яким ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 2018,28 грн., в тому числі ПДВ на суму 336,38 грн. (т.1 а.с.128).

- рахунок фактура №112 від 03.12.2014 року, відповідно до якого ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 постачає ДП «Артемсіль» газ зріджений в кількості 0,126 т на суму 1681,90 грн. (т.1 а.с.125);

- накладна № 1590 від 04.12.2014 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» отримано газ зріджений в кількості 0,126 т на суму 1681,90 грн. (т.1 а.с.124);

- прибутковий ордер №88 від 04.12.2014 року, відповідно до якого ДП «Артемсіль» отримано газ зріджений в кількості 126,0 кг на суму 1682,10 грн. (т.1 а.с.123);

- товарно транспортна накладна №180 від 04.12.2014 року на доставку зрідженого газу відповідно до накладної № 1590 від 04.12.2014 року (т.1 а.с.126);

- договір на розподіл природного газу № 08-004/2012-2013/175-19 від 01.12.2012 року, укладений між ДП «Артемсіль» та ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 з Додатковими угодами (т.1 а .с.129-135);

- рахунок №2404 від 31.12.2014 року, відповідно до якого ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 здійснює транспортування природного газу ДП «Артемсіль» газ зріджений в кількості 486,192 тис.м3 на суму 123833,10 грн. (т.1 а.с.136);

- акт приймання передачі природного газу від 31.12.2014 року, відповідно до якого ДП «Артемсіль» прийнято від ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 за грудень 2014 року 421192 куб.м природного газу (т.1 а.с.137);

- податкова накладна № 51/01 від 09.12.2014 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 122256,00 грн., в тому числі ПДВ на суму 20376,00 грн. (т.1 а.с.141).

- платіжне доручення №3390 від 09.12.2014 року, згідно з яким дп «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 122256,00 грн. в тому числі ПДВ на суму 20376,00 грн. (т.1 а.с.143);

- податкова накладна №163/01 від 29.12.2014 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 26343,72 грн., в тому числі ПДВ на суму 4390,62 грн. (т.1 а.с.142);

- платіжне доручення №3613 від 29.12.2014 року, згідно з яким ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 26343,72 грн. в тому числі ПДВ на суму 4390,62 грн. (т.1 а.с.144);

- рахунок № 126 від 31.01.2015, відповідно до якого ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 здійснює транспортування природного газу ДП «Артемсіль» газ зріджений в кількості 633,417 тис.куб.м на суму 193597,57 грн. (т.1 а.с.151);

- акт приймання передачі природного газу від 31.01.2015 року, відповідно до якого ДП «Артемсіль» прийнято від ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 за січень 2015 року 633417 куб.м природного газу (т.1 а.с.152);

- податкова накладна № 19/01 від 14.01.2015 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 122256,00 грн., в тому числі ПДВ на суму 20376,00 грн. (т.1 а.с.154);

- платіжне доручення № 52 від 14.01.2015 року, яким ДП «Артемсіль» перераховано ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 122256,00 грн. (т.1 а.с.158);

- податкова накладна № 119 від 31.01.2015 року, відповідно до якої ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 51474,97 грн.,в тому числі ПДВ на суму 8579,16 грн. (т.1 а.с.155);

- платіжне доручення № 255 від 03.02.2015 року, з яким ДП «Артемсіль» перераховане ПАТ «ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» в особі Артемівського управління ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_2 51474,97 грн. (т.1 а.с.159).

Зазначені податкові накладні зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (т.1 а.с.231-237).

Згідно з нормами п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал (п. 202.1.ст. 202 ПК України).

Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п.201.7 ст.201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.

За приписами п.201.8 ст.201 ПК України право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.

Отже, підставою для формування податкового кредиту є належним чином оформлена податкова накладна, зокрема, наведені в ній відомості повинні відповідати дійсності.

Надання податковому органу належним чином оформлених документів, передбачених законодавством про податки і збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковим органом не встановлено та не доведено, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів.

Наявність належним чином оформлених податкових накладних є підставою для включення до податкового кредиту платника сум ПДВ за такими накладними за умови реального вчинення дій по виконанню господарської операції.

На підставі аналізу вищенаведених норм, колегія суддів дійшла висновку, що платник податку не може бути позбавлений права на відшкодування ПДВ у разі коли його контрагент не виконав свого зобовязання щодо сплати податку.

Такий висновок узгоджується з висновками Верховного суду України у справі № 21-47а10 від 31.01.2011 за позовом закритого акціонерного товариства «Мукачівський лісокомбінат» до Мукачівської обєднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

На підставі встановлених обставин справи та наведених вище норм матеріального закону, якими регулюються спірні відносини, колегія суддів вирішила, що висновок акту перевірки податкового органу про заниження позивачем суми позитивного значення різниці між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту за січень 2015 року на суму 30282 грн. та завищення бюджетного відшкодування за січень 2015 року на суму ПДВ в розмірі 64118 грн. є необґрунтованим і не відповідає фактичним обставинам. Оскільки позивачем доведено правомірність формування податкового кредиту з ПДВ за січень 2015 року у сумі 54057,19 грн. спірне податкове повідомлення-рішення рішення від 18.08.2015 №0000344700/2002/10/28-03-47 підлягає скасуванню як протиправне.

Отже, спір за суттю вимог судом першої інстанції вирішений з дотриманням норм матеріального та процесуального закону, внаслідок чого апеляційна скарга не підлягає задоволенню, підстави для скасування постанови суду відсутні.

Керуючись ст.72 ч.1, ст.195 ч.1, ст. 197 ч.1 п.2, ст.198 ч.1 п.1, ст.200, ст.205 ч.1 п.1, ст. 206, ст. 212, ст.244-2 ч.1, ст. 254 ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 січня 2016 року у справі №805/4971/15-а за позовом Державного підприємства «Артемсіль» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС про скасування податкового повідомлення-рішення залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.

Головуючий Л.А. Василенко

Судді: А.В. Гайдар

ОСОБА_3