ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16 листопада 2016 р. Справа № 903/712/16за позовом керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області
до приватно-орендної агрофірми "Колос", с. Мерва, Горохівського району, Волинської області
третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Горохівської райдержадміністрації
про внесення змін до договору оренди землі від 25.06.2010р.,
Суддя Якушева І.О.
при секретарі судового засідання Хомич О.В.
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_1 (дов. №32-3-0.6-4224/2-16 від 15.06.2016р.),
від відповідача: н/з,
від третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:н/з
В судовому засіданні взяла участь прокурор відділу Волинської обласної прокуратури ОСОБА_2
Суть спору: керівник Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області в позовній заяві №34/1-1521 від 26.09.2016р. до приватно-орендної агрофірми "Колос" просить внести зміни в п.п. 5, 9, 11 договору оренди землі, укладеного 25.06.2010 року між Горохівською райдержадміністрацією та приватно-орендною агрофірмою «Колос», зареєстрованого в Горохівському районному відділі Волинської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.07.2010 року за №041008300002 та викласти їх в наступній редакції:
«п.5. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 476 485,11 грн.»;
«п.9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: грошовій, у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки землі на рік»;
«п.11. Орендна плата вноситься у такі строки - згідно зі ст. 287 Податкового кодексу України рівними частками за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця».
На обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що згідно з п.п. 9, 11 договору оренди землі від 25.06.2010р. орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмір 1830,26 (150 грн. за 1 га) грн. в рік рівними частинами до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно з додатком до рішення Горохівської районної ради №34/4 від 12.05.2010 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо уточнення нормативно грошової оцінки земель запасу/природоохоронного призначення/та земель резервного фонду на території Мервинської сільської ради Горохівського району» вартість земельної ділянки площею 12,2017 га становить 56571,63 грн.
Відповідно до витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, площею 12,2017 га, яку використовує відповідач, нормативна-грошова оцінка становить 476485,11 грн.
З врахуванням нормативної грошової оцінки та положень ст. 288 ПК України відповідач повинен сплачувати орендну плату за орендовану земельну ділянку в розмірі 3% від даної оцінки, яка не була зазначена в п.5 договору оренди землі від 25.06.2010р.
Пропозиція позивача внести зміни до договору оренди з проектом додаткової угоди залишена відповідачем без задоволення.
У звязку з тим, що сторони добровільно не досягнули домовленості про внесення змін до договору оренди землі від 25.06.2010р. прокурор в інтересах позивача звернувся з позовною заявою до суду.
Як на правові підстави позову прокурор посилається на статті 288, 289 Податкового кодексу України, ст.ст. 13, 15, 21, 32 Закону України «Про оренду землі», ст. 23 Закону України "Про прокуратуру".
Ухвалою суду від 03.10.2016р. справу прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 26.10.2016р., зобовязано відповідача подати суду обґрунтовані письмові пояснення на заявлений позов, докази на їх підтвердження.
25.10.2016р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву №21/10-01 від 21.10.2016р., в якому відповідач просить у задоволенні позову відмовити, посилаючись на таке:
- пунктом 288.5. статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: п.п.288.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; п.п.288.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Наведене правило стосується саме встановлення розміру орендної плати, а не її зміни, тобто ці норми застосовуються під час укладення договору, а не протягом його виконання.
Отже, законодавець у ст.288 Податкового кодексу України надав сторонам диспозитивність і відносить встановлення конкретної ставки в межах 3-12% виключно до їх волі.
Зміна розміру нормативної грошової оцінки землі не є законодавчою зміною граничного розміру орендної плати;
- позивач, будучи вільним в обранні умов договору самостійно погодив і розмір орендної плати, і строк дії договору. Тому у позивача відсутні підстави перекладати власні ризики, повязані з інфляційними процесами та/або іншими несприятливими явищами ні відповідача шляхом коригування умов договору на свою користь;
- позивачем в позовній заяві не зазначену підставу представництва прокурором інтересів держави в суді та в чому полягає порушення або загроза порушень інтересів держави.
В судове засідання 26.10.2016р. представник відповідача не з'явився, хоча відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Факт належного повідомлення відповідача про судовий розгляд підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4301034368265, що міститься в матеріалах справи.
У звязку із залученням до участі у розгляді справи третьою особою на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Горохівську райдержадміністрацію, та необхідністю витребування додаткових пояснень і доказів ухвалою суду від 26.10.2016р. розгляд справи було відкладено на 16.11.2016р.
Горохівська райдержадміністрація 15.11.2016р. надіслала до суду лист №3371/20/2-16 від 15.11.2016р., в якому просить розглядати справу за її відсутності, при винесенні рішення покладається на розсуд суду.
В судове засідання 16.11.2016р. представник відповідача, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, не зявились.
У звязку з належним повідомленням відповідача, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, про судовий розгляд, що підтверджується наявними в справі повідомленнями, справу на підставі ст.75 ГПК України розглянуто за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, господарський суд
в с т а н о в и в:
25.06.2010 року між Горохівською райдержадміністрацією як орендодавцем та приватно-орендною агрофірмою «Колос» як орендарем було укладено договір оренди землі, відповідно до п. 1 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Мервинської сільської ради.
Договір було зареєстровано в Горохівському районному відділі Волинської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.07.2010 року за №041008300002.
Згідно з пунктом 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 12,2017 га ріллі.
Пунктами 15, 16 договору передбачено, що земельна ділянка сільськогосподарського призначення передається для вирощування сільськогосподарських культур.
Нормативної грошової оцінки в пункті 5 договору не зазначено.
Відповідно до п. 8 договору договір укладено на 10 років до 31.12.2019р.
Згідно з п.п. 9, 11 договору оренди землі від 25.06.2010р. орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмір 1830,26 (150 грн. за 1 га) грн. в рік рівними частинами до 15 серпня і 15 листопада.
Відповідно до п. 13 договору розмір орендної плати переглядається щороку у разі зміни умов господарювання, передбачених договором: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.
У відповідності із п.14.1.136. Податкового кодексу орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно із ст.14.1.147. плата за землю - обовязковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
За приписами ст. 1 Закону України "Про оренду землі", ст. 93 Земельного кодексу України оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Як визначено ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Статтею 274.1. Податкового кодексу України передбачено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
За змістом п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України і ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності обов'язково проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими і затвердженими нормативами (ст. 1 Закону України "Про оцінку земель").
Відповідно до статті 288.5 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
288.5.1. не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
288.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
288.5.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Відтак, з набранням чинності Податковим кодексом України річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати. При цьому, враховуючи принцип пріоритетності норм Податкового кодексу України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у п. 5.2 ст. 5 Податкового кодексу України, до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.
Відповідної правової позиції дотримується й Верховний Суд України в постановах від 02.02.2014 року у справі № 21-274а14, від 07.10.2015р. у справі №3-482гс15, від 02.03.2016р. у справі №3-476гс15.
Відповідно до ч. 5 ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Частиною 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
З огляду на викладені норми законодавства, судом не взято до уваги доводи відповідача, наведені ним у відзиві, оскільки нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Рішенням Горохівської районної ради №34/4 від 12.05.2010р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо уточнення нормативно грошової оцінки земель запасу/природоохоронного призначення/та земель резервного фонду на території Мервинської сільської ради Горохівського району» було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо уточнення нормативно грошової оцінки земель запасу/природоохоронного призначення/та земель резервного фонду на території Мервинської сільської ради та розрахунок вартості окремої земельної ділянки згідно з додатком (без врахування коефіцієнта індексації).
Згідно з додатком до рішення Горохівської районної ради №34/4 від 12.05.2010р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо уточнення нормативно грошової оцінки земель запасу/природоохоронного призначення/та земель резервного фонду на території Мервинської сільської ради Горохівського району» вартість земельної ділянки площею 12,2017 га становить 56571,63 грн.
Згідно з пунктом 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Доказів на підтвердження визнання нечинним та скасування рішення Горохівської районної ради №34/4 від 12.05.2010р. «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо уточнення нормативно грошової оцінки земель запасу/природоохоронного призначення/та земель резервного фонду на території Мервинської сільської ради Горохівського району» не подано.
Відповідно до витягу №1147/86-16 від 05.09.2016р. з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки для вирощування сільськогосподарських культур, площею 12,2017 га, яку використовує відповідач, нормативна-грошова оцінка становить 476485,11 грн.
Ця нормативна грошова оцінка обчислена на підставі Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995р., №213.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір, вирішується в судовому порядку.
Листом № 32-305-99.4-42/2-16 від 14.01.2016р. відділ Держгеокадастру у Горохівському районі у Волинській області пропонував відповідачу укласти додаткову угоду до договору оренди землі в частині внесення змін щодо розміру орендної плати, надіславши примірник додаткової угоди.
Факт надіслання листа № 32-305-99.4-42/2-16 від 14.01.2016р. з примірником додаткової угоди підтверджується копією нефіскального чеку №3853 від 28.01.2016р. та копією опису вкладення (а.с. 17).
Однак, відповідач листом №25 від 12.02.2016р. повідомив про незгоду внести зміни до договору оренди.
У звязку з тим, що сторони добровільно не досягнули домовленості про внесення змін до договору оренди землі від 25.06.2010р., прокурор в інтересах позивача у вересні 2016р. звернувся з позовною заявою до суду.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Статтею 632 Цивільного кодексу України встановлено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадку, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно із статтею 30 Закону України Про оренду землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України визначено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умови договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.
Оскільки сторонами в п.13 договору оренди землі передбачена можливість перегляду розміру орендної плати, а орендна плата за землі державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленою умовами договору.
З огляду на викладене, позивач вправі вимагати внесення змін до договору оренди землі від 25.06.2010 року.
Частиною 6 ст. 283 Господарського кодексу України встановлено, що до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Стаття 632 Цивільного кодексу України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України "Про оцінку земель" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно із ст. 289.3. Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015р. № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику, зокрема, у сфері земельних відносин.
Зважаючи на законодавчу зміну граничного розміру орендної плати, встановлену договором від 25.06.2010р., можливість перегляду цього розміру, а також зважаючи на строк, на який укладено договір, вимога позивача про внесення змін до п. 5, 9 ,11 договору оренди землі від 25.06.2010 року шляхом викладення їх в іншій редакції підлягає до задоволення.
Твердження відповідача про те, що прокурором не обґрунтовано підстави для представництва інтересів Головного управління Держгеокадастру у Волинській області є необґрунтованими.
Відповідно до ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні ті інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є обєктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Статтею 14 Конституції, ст.1 Земельного кодексу України встановлено, що земля є національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» зміна розпорядника земельною ділянкою не є підставою для зміни умов або розірвання договору оренди землі.
Частинами 1, 5 ст. 148-1 Земельного кодексу України передбачено, що до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обовязки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.
Вимоги цієї статті поширюються на випадки переходу повноважень від одного органу державної влади до іншого при розпорядженні земельними ділянками державної власності, які перебувають у їх постійному користуванні.
Таким чином, на день пред'явлення прокурором позовної заяви органом, уповноваженим на передачу в користування земельної ділянки, яка перебуває в оренді відповідача, є Головне управління Держгеокадастру у Волинській області, зверненню з позовом якому перешкоджає відсутність потрібного обсягу фінансування для сплати судового збору.
З огляду на викладене, є підстави для представництва прокурором інтересів держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.
У звязку із задоволенням позову на відповідача відповідно до ст. ст. 44,49 Господарського процесуального кодексу України слід покласти судові витрати по справі.
Керуючись ст.ст. 188, 283 Господарського кодексу України, ст. 632, 653, 762 Цивільного кодексу України, ст.ст.14.1.136., 274, 287, 288, 289 Податкового кодексу України, ст.ст. 13, 15, 21, 30 Закону України Про оренду землі, ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 25.06.2010р., укладеного 25.06.2010 року між Горохівською райдержадміністрацією та приватно-орендною агрофірмою «Колос», зареєстрованого в Горохівському районному відділі Волинської регіональної філії ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 29.07.2010 року за №041008300002 та викласти їх в наступній редакції:
«п.5. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 476 485,11 грн.»;
«п.9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: грошовій, у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки землі на рік»;
«п.11. Орендна плата вноситься у такі строки - згідно зі ст. 287 Податкового кодексу України рівними частками за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця».
3. Стягнути з приватно-орендної агрофірми "Колос" (45766, Волинська обл., Горохівський район, село Мерва, ідентифікаційний код 05478203) на користь прокуратури Волинської області (43000, Волинська обл., місто Луцьк, вул. Винниченка, будинок 15, ідентифікаційний код 02909915) 1378 грн. витрат, повязаних з оплатою судового збору.
Повне рішення складено:21.11.2016р.
У відповідності із ст.85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст.84 цього Кодексу.
СуддяІ. О. Якушева