ПОСТАНОВА
Іменем України
15 листопада 2016 року м. Слов'янськ Єд. унік. № 243/8796/16-а
Провадження № 2-а/243/285/2016
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючий суддя Мінаєв І.М.
при секретарі судового засідання Кабановій О.О.
за участі
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Радчинської Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Слов'янського міськрайонного суду Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
26 жовтня 2016 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області надійшла адміністративна позовна заява (яка в подальшому уточнювалася) ОСОБА_3 до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що 06.05.2009 року йому була призначена пенсія за вислугою років з посади слідчого прокуратури на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-XII у розмірі 80% від суми місячної (чинної) заробітної плати. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2% але не більше 90% від суми місячного (чинного заробітку). Таким чином розмір його пенсії становить 88% від заробітної плати за відповідною посадою.
Позивач звернувся до Слов'янського ОУ ПФУ із заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівників прокуратури, додавши довідку прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року для перерахунку пенсії за посадою слідчого прокуратури Донецької області.
30.09.2016 року позивач отримав рішення Слов'янського ОУ ПФУ № 136, яким йому було відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії, оскільки п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким призначена пенсія відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Оскільки закон щодо призначення всіх пенсій не був прийнятий до 01.06.2015 року, то норми, які регулюють пенсійне забезпечення прокурорів скасовані відповідно до вказаного закону.
Як зазначає позивач при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом України №3668-VI («Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформи пенсійної системи») зміни до ст. 50-1 Закону «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-XII, що стосуються зменшення до 80% розміру пенсії стосується порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Таким чином, на перерахунок раніше призначених пенсій вимоги Закону №№3668-VI від 08.07.2011 року не розповсюджуються.
Позивач звертає увагу, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція та закони України відокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія була призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру»). Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
До спірних правовідносин підлягають застосуванню саме норми Закону, які діяли на момент призначення пенсії та не встановлюють обмежень максимального розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
Тому при перерахунку раніше призначеної ОСОБА_3 пенсії застосуванню підлягає розмір, встановлений ч. 1 ст. 501 Закону України «Про прокуратуру», а саме - 88 % від суми місячного заробітку без будь-яких обмежень.
Посилаючись також на постанову Верховного Суду України від 10.12.2013 року по справі № 21-348а13, від 06.10.2015 року у справі № 21-2432а15 та від 01.03.2016 у справі № 21-3397а15 та ст. ст. 19, 22, 64 Конституції України, позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Слов'янського ОУ ПФУ в Донецькій області 136 про відмову ОСОБА_3 у перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року з розрахунку 88% від заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 06.05.2009 року та рішення від 11.11.2016 року про виправлення помилки в рішенні № 136 про відмову в перерахунку пенсії по заробітку від 30.09.2016 року; 2) зобов'язати Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_3 перерахунок пенсії за вислугу років та виплачувати її згідно із довідкою Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, що діяла станом на 06.05.2009 року у розмірі 88% від суми місячного заробітку без обмеження суми пенсійної виплати, а також виплатити різницю в пенсії починаючи з 01.12.2015 року.
Позивач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився. Надав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Крім того, представник позивача посилається на практику Верховного Суду України, що викладена в постановах від 25.05.2016 року у справі № 164/1904/14-ц; від 01.03.2016 року у справі № 161/21170/14-ц.
Представник відповідача Слов'янського ОУ ПФУ в Донецькій області ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог та надала письмові заперечення відповідно до яких з 06.05.2009 року ОСОБА_3 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» №1789-XII від 05.11.1991 року.
22.09.2016 року позивач звернувся до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою №4813 про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Донецької області №18-57-1652 від 18.08.2016 року.
30.09.2016 року Слов'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області, за результатами розгляду наданих позивачем документів, прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії через відсутність відповідного порядку перерахунку пенсії.
Частиною 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховувалися у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадився з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадився з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Разом з тим, Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року №76-VIII внесено зміни до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" та частину вісімнадцяту викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
15 липня 2015 року набув чинності Закон України "Про прокуратуру", розділом ХІІ Прикінцевих положень якого визнано таким що втратив чинність Закон України "Про прокуратуру" №1789-XII від 05.11.1991 року, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Отже частина 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ втратила силу, у зв'язку із чим не може бути використаною для проведення перерахунку пенсії. Враховуючи вищенаведене, на час звернення ОСОБА_3 до Управління із заявою про перерахунок пенсії, частини тринадцята, сімнадцята та вісімнадцята статі 50-1 Закону України "Про прокуратуру" втратили чинність.
Відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" (чинної на час виникнення спірних відносин), умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, а тому вказані зміни до законодавства не позбавляють ОСОБА_3 права на перерахунок пенсії, який був гарантований статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" при призначені пенсії, проте визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури покладено на Кабінет Міністрів України.
На час звернення ОСОБА_3 за перерахунком пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не було прийнято.
Відповідач в обґрунтування своїх заперечень посилається на ст. 58 Конституції України, висновки Конституційного Суду України, викладені у рішенні від рішенням Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року №1-рп/99, у рішенні № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року та рішенні від 25.01.2012 за №3-рп/2012, положення ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 19 Конституції України та просить відмовити в задоволенні адміністративних позовних вимог ОСОБА_3 та при розгляді справи врахувати позицію судів апеляційної інстанції України у судових рішеннях, зокрема: від 06.09.2016 року №428/5428/16-а, №408/4286/16-а, №428/7294/16-а, № 420/822/16-а, № 562/1093/16-а, № 562/931/16-а, № 569/5531/16-а, №572/1925/16-а.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні до них правовідносини.
Відповідно до пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1, виданого 28.09.209 року (а. с. 4 зворотній бік), ОСОБА_3 є пенсіонером за вислугою років.
У відповідності до довідки від 18.08.2016 року, виданої прокуратурою Донецької області (а.с.4) ОСОБА_3 працював в прокуратурі Донецької області на посаді слідчого. Заробітна плата з 01.12.2015 року складається: посадовий оклад - 1996,00 грн., доплата за класний чин - 130,00 грн., доплата за вислугу років 30 % - 937,80 грн., щомісячна премія 94% - 4416,55 грн. надбавка за особливо важливі завдання 70% - 1934,66 грн., матеріальна допомога на оздоровлення 1/12 - 391,54 грн., матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових потреб - 391,54 грн. Фактична заробітна плата для перерахування пенсії за посадою слідчого складає 9898,09 грн. (а.с.4).
22.09.2016 року ОСОБА_3 звернувся до Слов'янського ОУ ПФУ в Донецькій області із заявою № 4813 про перерахунок по пенсії, та рішенням Слов'янського ОУ ПФУ в Донецькій області № 136 (до якого в подальшому вносилися виправлення відповідно до рішення від 11.11.2016 року) йому було відмовлено в перерахунку пенсії з посиланням на те, що частина 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ втратила силу, у зв'язку із чим не може бути використаною для проведення перерахунку пенсії. Враховуючи вищенаведене, на час звернення ОСОБА_3 до Управління із заявою про перерахунок пенсії, частини тринадцята, сімнадцята та вісімнадцята статі 50-1 Закону України "Про прокуратуру" втратили чинність та на час звернення ОСОБА_3 за перерахунком пенсії, Кабінетом Міністрів України відповідний нормативно-правовий акт не було прийнято.
Оцінюючі спірні правовідносини, суд приходить до наступного.
15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII та втратив чинність Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 462, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 501, частини третьої статті 512, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури передбачені статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2015 року № 1697-VII.
Відповідно до ч. 13 ст. 86 Закону України № 1697-VII, пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Частиною 20 статті 86 Закону України № 1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Проте, неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 - IV від 09 липня 2003 року (далі Закон № 1058 - IV), перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною 1 статті 35, частиною 2 статті 38, частиною 3 статті 42 і частиною 5 статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону № 1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно з положеннями п. 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 (далі Порядок № 22-1), заява про перерахунок пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Відповідно до п. 1.7 Порядку № 22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно з абз. 2 п. 4.1 Порядку № 22-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Враховуючи викладене, суд вважає, що необхідною умовою для перерахунку пенсії є заява про перерахунок пенсії та документи, подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому, такий перерахунок має здійснюватися, виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу, тобто в розмірі 88% від заробітної плати, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 501 Закону України № 1789-XII (в редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
З урахуванням цієї норми, позивачу 06.05.2009 року було призначено пенсію за вислугою років в розмірі 80 % середньомісячного заробітку.
Підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцята статті 501 Закону України № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України № 3668-VІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).
Так, відповідно до частини тринадцятої статті 501 Закону України № 1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 501 Закону України № 1789-ХІІ, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Враховуючи викладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом України № 3668-VІ зміни до статті 501 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята статті 501 Закону України № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Закону України № 3668-VІ не зазнали.
Суд зазначає, що положення п. 5 Розділу III Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII, яким передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України, зокрема, «Про прокуратуру», не можуть бути підставою відмови у проведенні перерахунку пенсії, оскільки вказані зміни законодавства не містять вимогу щодо перерахунку раніше призначеної пенсії, а стосуються лише призначення пенсій особам, які підпадають під його дію.
Відповідно до положень ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Тому обмежувальні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року, як і Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» на пенсіонерів, пенсію яким призначено до 01.04.2015 року, не розповсюджуються. Право на перерахунок пенсії надано позивачу з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст. 22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.
Аналогічна позиція викладена у рішеннях Верховного Суду від 10.12.2013 р. (№ 21-348а13) та від 06.10.2015 р. (№ 21-2432а15), від 01.03.2016 року (справа № 161/20170/14-а) яка підлягає обов'язковому застосуванню відповідно до абз. 2 частини 1 статті 2442 КАС України в якій викладено, що висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Закріплені статтею 22 Конституції України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько - слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч. 18 ст. 501 Закону України «Про прокуратуру»).
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 до Слов'янського ОУ ПФУ Донецької області, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, підлягають частковому задоволенню, рішення Слов'янського ОУ ПФУ Донецької області від 30.09.2016 року № 136 про відмову ОСОБА_3 у перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року з розрахунку 88% від заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 06.05.2009 року та рішення від 11.11.2016 року про виправлення помилки в рішенні № 136 про відмову в перерахунку пенсії по заробітку від 30.09.2016 року є протиправним та підлягає скасуванню, а також слід зобов'язати відповідача здійснити ОСОБА_3 перерахунок пенсії за вислугу років та виплачувати її згідно з довідкою прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 06.05.2009 року з розрахунку 88% від суми місячного заробітку 9898,09 грн. без обмеження суми пенсійної виплати, виплатити різницю нарахованої пенсії за минулий час, починаючи з 01 жовтня 2016 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 7, 17-19, 99, 104-106, 159, 161, 162 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 30.09.2016 року № 136 про відмову ОСОБА_3 у перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року з розрахунку 88% від заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 06.05.2009 року та рішення від 11.11.2016 року про виправлення помилки в рішенні № 136 про відмову в перерахунку пенсії по заробітку від 30.09.2016 року.
Зобов'язати Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області починаючи з 01 жовтня 2016 року здійснити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_2, перерахунок пенсії за вислугу років та виплачувати її згідно з довідкою прокуратури Донецької області № 18-57-1652 від 18.08.2016 року про заробітну плату, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», що діяла станом на 06.05.2009 року з розрахунку 88% від суми місячного заробітку 9898,09 грн. без обмеження суми пенсійної виплати.
Постанова набуває законної чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова складена та підписана у нарадчій кімнаті у єдиному екземплярі.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду І.М. Мінаєв