Справа № 524/6554/16-а
Провадження 2-а/524/396/16
ПОСТАНОВА
І м е н е м У к р а ї н и
15.11.2016 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:
головуючого - судді Кривич Ж. О.,
секретаря судового засідання Коваль Т.М.,
з участю ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського роти № 1 в м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою дополіцейського роти № 1 в м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення .
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що постановою серії ДР № 120935 накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. за порушення п.п 15.2 правил дорожнього руху України.
Оскільки відповідачем не надано жодних доказів скоєння вищевказаного правопорушення, позивач просить суд: скасувати постанову поліцейського роти № 1 в м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3, серії ДР № 120935 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 122 КУпАП.
Відповідачка лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не прибув, надав до суду заяву про слухання справи за його відсутності, проти позовних вимог ОСОБА_1 заперечував в повному обсязі.
Представник третьої особи Управління патрульної поліції у місті Кременчуці Департаменту поліції ОСОБА_2 проти позову заперечував з підстав зазначених у запереченнях.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29 серпня 2016 року поліцейським роти № 1 в м. Кременчуці лейтенантом поліції ОСОБА_3 було винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ДР № 120935 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 122 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.
Як вбачається із вказаної вище постанови у справі про адміністративне правопорушення, 29 серпня 2016 року о 09 годині 40 хвилин в м. Кременчуці по вулиці проспект Свободи в районі будинку № 142 здійснив зупинку ближче 10 метрів до пішохідного переходу , чим скоїв порушення п.п. 15.2 ПДР України.
Частиною 1статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпередбачено адміністративну відповідальність за перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги в русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушеннявстановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно достатті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушеннядоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки , відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно достатті 283 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпостанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Згідно з частиною 2статті 71 Кодексу адміністративного судочинства Україниу адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд зазначає, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, які б спростовували обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Відповідно достатті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпри накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність.
Відповідно дост. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Згідно зіст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідачем надано диск з відеозаписом адміністративного правопорушення вчиненого ОСОБА_1, який було досліджено в судовому засіданні. На вказаному диску не зафіксовано сам факт порушення ОСОБА_1 правил дорожнього руху.
Враховуючи відсутність доказів вчинення адміністративного правопорушення, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про відсутність таким чином складу адміністративного правопорушення у звязку із цим в силу пункту 1статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського роти № 1 в м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3 про скасування постанови - задовольнити.
Скасувати постанову поліцейського роти № 1 в м. Кременчуці лейтенанта поліції ОСОБА_3, серії ДР № 120935 від 29.08.2016 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 122 КУпАП.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції м. Кременчука Департаменту патрульної поліції 551 грн. 20 коп. на користь держави.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня її проголошення, а особою, яка не брала участь у справі, з моменту отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Суддя: Кривич Ж.О.