ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
18 листопада 2016 року
Справа № 813/3689/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., перевірив матеріали адміністративного позову Дрогобицького об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про стягнення коштів з Дочірнього підприємства Будівельне управління №43 ВАТ «Прикарпатбуд», -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Дрогобицького об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Будівельне управління №43 ВАТ «Прикарпатбуд», в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача 18505,96 грн. заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за Списком № 2.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 26.10.2016 року вказану позовну заяву залишено без руху, а позивачу надано строк до 16.11.2016 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
07.11.2016 року до суду надійшло клопотання позивача, у якому позивач просить звільнити його від сплати судового збору у зв’язку з відсутністю фінансування для сплати судового збору у кошторисі на 2016 рік. Документа про сплату судового збору в розмірі, встановленому ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за вимоги майнового характеру, позивачем до заяви не додано.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Право на звільнення від сплати судового збору мають у тому числі і бюджетні установи, однак, якщо ці бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Оскільки відсутність бюджетних асигнувань державного органу для сплати судового збору не є достатньою підставою для звільнення від його сплати, у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити. Такої ж позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у своїй ухвалі від 25 вересня 2015 року, номер рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень 51554263.
Станом на 18.11.2016 року позивачем вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху не виконано, недоліків позовної заяви не усунуто.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 88, 108, 165 КАС України, суддя,–
у х в а л и в :
1. У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору – відмовити.
2. Позовну заяву Дрогобицького об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Львівської області про стягнення коштів з Дочірнього підприємства Будівельне управління №43 ВАТ «Прикарпатбуд» - повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Грень Н.М.