ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2016 року м. Київ № 826/17312/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В., ознайомившись із позовною заявою
за позовом
державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві
до
Асоціації "Реконфісс"
про
стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Асоціації "Реконфісс", в якій просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 61 000,00 грн з усіх наявних відкритих рахунків у банках обслуговуючих такого платника податків.
Відповідно до пункту третьої частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею106 цього Кодексу.
Ознайомившись із позовною заявою, судом встановлена її невідповідність до вимог, передбачених статті106 Кодекс адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.
Згідно із частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, у відповідності до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Поряд із цим, статтею 4 Закону України “Про судовий збір” визначені ставки сплати судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Водночас, у відповідності до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378 гривень.
Окрім того, за вимогами статті9 Закону України “Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, з огляду на додані до позовної заяви матеріали судом встановлено, що на підтвердження здійснення сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, позивач надав платіжне доручення №541 від 06.09.2016 на суму 1378,00 грн, із наступним призначенням платежу: *;101;39513550;КПКВ 3507010;КЕКВ;2800;Опл суд збору на виконання ухвали по справі №826/8810/16 від 25.07.16р., ОАС м. Києва, термін сплати 30.09.16р.
Проте, за результатами здійсненої у програмі “Діловодство спеціалізованого суду” перевірки зарахування відповідної суми судового збору за платіжним дорученням №541 від 06.09.2016 до спеціального фонду Державного бюджету України судом жодних підтверджень від органів Державної казначейської служби не знайдено, а тому такий документ про сплату судового збору не може братись судом до уваги як належний доказ сплати судового збору за подання даної позовної заяви до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, вказані вище недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали належний документ про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн. із відміткою банку про його зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві без руху.
2. Встановити позивачу строк до 10.12.2016 р. для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя А.В. Літвінова