Постанова № 62816029, 10.06.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.06.2011
Номер справи
8/514
Номер документу
62816029
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 червня 2011 року 12:20 № 8/514

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., при секретарі Рагімовій Н.А., за участю представників сторін:

від прокуратури: не зявився

від позивача:ОСОБА_1 (довіреність від 10.01.2011 р. № 3),

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Солом'янського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва до Комунального підприємства "Київдорсервіс" про стягнення заборгованості в розмірі 10937,50 гривень,- В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся прокурор Соломянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва з позовом до Комунального підприємства Київської міської ради «Київдорсервіс», в якому просив стягнути заборгованість у розмірі 10 937,50 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі актів перевірок відповідача ДПІ у Соломянському районі м. Києва було винесено податкові повідомлення-рішення № 00073112305 від 22.05.2008 р. та № НОМЕР_1 від 06.08.2008 р., якими застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 10 937,50 грн. за порушення п. 1, п. 2, п. 5, п. 6, п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив, що стало підставою для звернення до суду з метою стягнення вказаної заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 серпня 2008 року відкрито провадження у даній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.08.2009 року провадження у справі було зупинено до вирішення Окружним адміністративним судом м. Києва справи № 2а-5839/09/2670.

Згідно протоколу розподілу справ між суддями від 14.01.2011 р. на підставі пункту 2.5.14 «Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах», у звязку з припиненням повноважень судді Пилипенко О.В., у справі суддю призначено повторно та передано справу судді Патратій О. В.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 січня 2011 року справу було прийнято до провадження суддею Патратій О.В.

30 березня 2011 року позивачем було подано до суду клопотання про поновлення провадження у справі та надано копію ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.09.2009 р. по справі № 2а-5839/09/2670 про залишення позовної заяви без розгляду.

13 квітня 2011 року Окружним адміністративним судом м. Києва було винесено ухвалу про поновлення провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.

Вказана ухвала була направлена відповідачу разом з повісткою про виклик за наявною в матеріалах справи адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та вважаються врученими відповідно до ч. 8 ст. 35, ч. 3 ст. 167 КАС України.

В судових засіданнях представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

У судові засідання 29 квітня, 17 травня, 30 травня та 10 червня 2011 року відповідач не зявився; належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Від відповідача заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило, тому суд відповідно до ст. 71, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України вирішує справу за відсутності представника відповідача на основі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Комунальне підприємство Київської міської ради «Київдорсервіс»(код за ЄДРПОУ 32955518) зареєстроване Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією 26 квітня 2004 року та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Соломянському районі м. Києва, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та довідкою про взяття на облік платника податків форми № 4-ОПП від 28.04.2004 р. № 1775/19-105.

31.07.2007 року співробітниками Державної податкової адміністрації у м. Києві було проведено перевірку Комунального підприємства Київської міської ради «Київдорсервіс»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, за результатами якої податковим органом було складено акт № 2658-8838/23-05-32955518 від 31.07.2007 року, яким встановлено порушення відповідачем п. 6, п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р.

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 06.08.2007 року, яким до відповідача за порушення п. 6, п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340,00 грн. (17 грн. * 20 = 340,00 грн.).

Вказане рішення було отримане відповідачем 06.08.2007 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці зазначеного рішення.

19.08.2008 року співробітниками Державної податкової адміністрації у м. Києві було проведено планову перевірку Комунального підприємства Київської міської ради «Київдорсервіс»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, за результатами якої було складено акт № 26586258/2305 від 19.08.2008 року, яким встановлено порушення відповідачем п. 1, п. 2, п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р.

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 22.08.2008 року, яким до відповідача за порушення п. 1, п. 2, п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10 597 грн. (2119,50 грн.* 5 = 10 597,50 грн.).

Вказане рішення було вручено відповідачу 28.08.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 1, 2, 5, 6, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно з п. 1, п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірі: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно з ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи та випливає з пояснень представника позивача, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 06.08.2007 року відповідачем в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалось.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 22.08.2008 року було оскаржене відповідачем в судовому порядку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.09.2009 року по справі № 2а-5839/09/2670 позовну заяву Комунального підприємства «Київдорсервіс»до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 22.08.2008 року було залишено без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказана ухвала в апеляційному порядку не оскаржувалась та відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набрала законної сили.

Відтак, рішення про застосування застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 22.08.2008 року, винесене ДПІ у Соломянському районі м. Києва, є чинним.

Станом на момент розгляду справи загальна сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10 937 грн. 50 коп. (10 597,50 грн. + 340,00 грн.) відповідачем до Державного бюджету України не сплачена.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Положеннями підпункту 20.1.8. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011 року, передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 113.1 ст. 113 Податкового кодексу України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюється у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобовязань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що вжиті позивачем заходи щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій не призвели до позитивного результату, які станом на день розгляду справи становлять 10 937, 50 гривень, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, ч. 4 ст. 94, 160-162, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства Київської міської ради «Київдорсервіс» (код ЄДРПОУ 32955518, адреса: 03151, м. Київ, пр-т Повітрофлотський, 56) заборгованість у розмірі 10 937,50 гривень (десять тисяч девятсот тридцять сім гривень 50 коп.) на користь Державного бюджету України (ВДК у Соломянському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, одержувач банк УДК у м. Києві, р/р 31416541700010, МФО 820019, код платежу 21080900).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення .Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Патратій

Повний текст постанови складено та підписано: 14 червня 2011 року.