Справа № 703/4072/16-а
2-а/703/209/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2016 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Васильківська Т.В. , розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської виборчої комісії Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 16 листопада 2016 року звернувся у Смілянський міськрайонний суд з адміністративним позовом до Смілянської міської виборчої комісії Черкаської області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 11 листопада 2016 року про дострокове припинення його повноважень, як депутата Смілянської міської ради Черкаської області.
Згідно з положеннями частини 5 статті 172 КАС України до компетенції Смілянського міськрайонного суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії відноситься адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності Смілянської міської виборчої комісії Черкаської області.
Однак ч.1 ст. 172 КАС України передбачає, що право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до вимог ч.2, 5 ст. 11 ЗУ «Про місцеві вибори» початок виборчого процесу оголошується відповідною виборчою комісією у строки та в порядку, визначені цим Законом. Виборчий процес завершується через 15 днів після дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів у порядку, передбаченому цим Законом.
Позивачем не надано жодних доказів того, що на момент його звернення до суду в порядку ст. 172 КАС України, здійснюється виборчий процес передбачений вимогами закону, в межах якого він має право звернутись з відповідним адміністративним позовом до суду.
Крім того, відповідно до вимог ст.12 ЗУ «Про місцеві вибори», чітко визначений перелік осіб, які є субєктами виборчого процесу під час місцевих виборів, та даний список не містить такого субєкту як депутат міської ради.
Таким чином вирішуючи питання про відкриття провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 встановлено, що даний позов подано поза межами виборчого процесу та особою яка не має права на звернення із таким позовом.
Враховуючи наведене, вважаю, що дану позовну заяву відповідно до вимог ч.1 ст.172 КАС України не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому в порядку п.1 ч.1 ст. 109 КАС України позивачу слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст.11, 12 ЗУ «Про місцеві вибори» ст. 109, 172 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Смілянської міської виборчої комісії Черкаської області про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі її оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.
Суддя: Т.В.Васильківська